Skocz do zawartości
dawmac

Krótki tescik TV LED PANASONIC TX-L42D25B

Rekomendowane odpowiedzi

TV LED PANASONIC TX-L42D25B kupilem dla mojej corki. Troszke sie nim pobawilem i kilk afilmow obejrzalem i bezposrednio porownywalem do KURO LX6080.

Pod wzgledem "bajerow" to ma praktycznie wszystko. Wbudowany tuner TV SAT, czytnik kart, USB, wejscie na kabel do internetu, WIFI itd itd. Wszystko co potrzebne i niepotrzebne a ladnie w katalogu wyglada. TV ma sluzyc do ogladania bajek z BR, DVD i TV sat i ekran do kompa a dla mnie od czasu do czasu do pokrania na XBOX360.

Jesli idzie o obraz to bardzo fajny. Kolory cieple, dobra dokladnosc szczegolow jednak w porownaniu z moim TV to jest za bardzo "plastyczny" Wsyztsko jest bardzo kolorowe. Na poczatku to cieszy bardzo ale z czasem w filmach zaczynalo mnie denerwowac. Ilosc szczegolow w ciemnych scenach znacznie lepsza w KURO. Np poczatkowa scena w bajce PLANETA 51 siedzi kolo siebie dziewczyna z chlopakiem, na LED widac zarysy twarzy i lekie odznaczenia konturow a na Kuro wyraznie widac gdzie jest policzek, gdzie oczodoly itd :lol: Podobnie w filmach. W bardzo ciemnych scenach brakuje lagodniejszej tonacji miedzy szarosciami. Za to czarny jest czarny, nawet uwazam ze czarniejszy niz w KURO ale to chyab dzieki duzemu kontrastowi LEDa, po za tym tak naprawde 100% czarnych obrazów jest niewiele. Dla mnie duzo lepszym TV do filmow jest Kuro. Ma obraz bardziej kinowy, bardziej filmowy. Moze to tez kwestia przyzwyczajenia do mojego pudla :). LED natomiast w bajkach z BR to mistrzostwo swiata :) Dla dzieci to obraz marzenie. Kolory i ilosc szczegolow jest rewelacja. Sam po raz "n" ogladalem potwry i spolka i mozna to ogladac non stop. Oczyska sie ciesza bardzo. Podobnie jako ekran do konsoli. Gry wygladaja super. Jako ekran do PC rowniez polecam. Bialy jest bialy, czcionki czytelne, kolory super.

Jesli idzie o bajki z DVD to Panasonic wyswietla je bardzo ladnie. Fakt ze sa puszczane z BR Panasonica po przez onkyo 905 ale wygladaja naprawde fajnie i to nawet te stare jak Reksio czy Bolek i Lolek :) Moze to tez zasluga nieduzego ekranu 42". Na ekranie nie widac zadnych wad podswietlania ani odbarwien. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego TV. Moze poswiecajac mu wiecej czasu mozna by troszke zlagodzic nasycenie barw ale moja corka by mnie za to zabila :) a w grach to wogole mi nie przeszkadza. Bardzo fajny TV. Polecam

Co ciekawe dziwk z glosnikow nie jest tragiczny. Tak tylko sobie posluchalem bo praktycznie kazdy ma jakis tam system naglosnienia ale spokojnie w nieduzym pokoju mozna sluchac dziweku z TV.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawmac , bardzo fajny test i super się czyta, zwłaszcza że jest napisane przez osobę , która już taki telewizor posiada. :rolleyes:

Nie ukrywam , że test ten zachęcił mnie do kupienia tego telewizora firmy Panasonic. Poczatkowa myślałem o plaźmie 42 ' G20 Panasonica, ale coraz bardziej skłaniam się do kupienia telewizora LED firmy Panasonic, bo jakoś na plaźmie obraz jest ciut gorszy.

Model TX-L42D25B zwrócił moją uwagę w sklepie i spośród innych włączonych telewizorów miał najlepszy obraz.

Ciekaw jestem jak ten telewizor spisuje się przy sygnałach SD z tuner satelitarnego i anteny naziemnej, ale z tego co czytałem telewizory Panasonica dobrze skaluja obraz SD.

Widziałem też test tego telewizora na AVForums.com i dostał tam jedną z najwyższych możliwych ocen. Tylko za dżwięk z wbudowanych głośników ocena nie była najwyższa, ale posiadam dobry zestaw audi Hi-Fi tak że można będzie całośc ze sobą połączyć .

Pozdrawiam

piotr2802 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...