Skocz do zawartości
piotrsopot

Samsung LE40C650 a UE40C6500? czy np UE40C6000?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie przed zakupem LCD-ka no i mam masę dylematów, czytam to co piszecie i widzę że wszyscy bardzo chwalą model LE40C650.

Przeznaczyłem na TV koło 3600tyś tak że w moim zasięgu jest model UE40C6500 ale oczywiście też chwalony na grupie tańszy LE40C650.

Dlaczego UE40C6500 jest 1tys zł droższy ? co dostaję za prawie 50% wzrost ceny więcej? Czy może lepiej kupić w tej cenie sharpa? słyszałem że tylko

sharpy mają pełne podświetlenie LED?

Mam w domu kablówkę (cyfrową UPC) czy będę potrzebował ich tunera czy może TV sam sobie poradzi z dekodowaniem kanałów? (pewnie nie bo z tego co wiem oni rejestrują swoje urządzenia (dekodery) i na tej podstawie odbierane są programy :/ duża wada bo kolejny pilot)

Będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc z TV ponieważ od 3 dni jestem w ogóle bez tv i chciał bym coś szybko kupić a jestem coraz bardziej zakręcony im więcej czytam :/ HELP :-)

pozdr

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak niewiele czytasz, skoro pytasz jak jest różnica miedzy tymi telewizorami, a nawet nie wiesz, że UE40C6500 ma podświetlanie LED-owe (krawędziowe) a LE40C650 to zwykły LCD (choć niezły). Może więc przeczytaj jakiekolwiek informacje o tych telewizorach (chocby na tym forum) a dopiero potem pytaj o szczegóły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem czytałem ale nie zmienia to faktu że tak na prawdę nic mi to nie mówi czy TV ma podświetlenie krawędziowe czy nie krawędziowe. Doczytałem się gdzieś że C6000 właśnie różni się tym od C6500 że podświetlenie gorzej wypada...doczytałem się też gdzieś na forum że jedyne tak na prawdę dobre bo pełnie podświetlenie ledowe maja sharpy....nie znam się na tym ale będę długo użytkować ten Tv tak że chciał bym dokonać możliwie najlepszego wyboru (to chyba oczywiste) Czytam o samsugach i nie tylko od 2 dni ale jak to się mówi im dalej w las tym ciemniej :/ dlatego też proszę o pomoc i wyrozumiałość nie każdy widać jest taki lotny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wejdz na stronę samsunga i tam sobie je porównaj, jest bardzo fajna porównywarka.....która zestawia Ci co chesz i jak chcesz...to chyba nie takie trudne....

dziwią mnie taki prośby, ludzie PLEASE !!! minimum swojego zaangażowania i wygooglowania. w internecie jest wszystko !!!!

rozumiem z jakims problemem technicznym, jak podłączyć, jak ustawić, itd.... ale z taką bzdurą przychodzisz i liczysz , że ktoś CI to poda no gotowo ?

tych kilka kliknięć na stronie SAMSUNG możesz chyba wykonać, co?

a tak między nami... bierz LCD 40C650, resztę kasy przeznacz na co innego. ten TV ma wiele funkcji i może z powodzeniem zastąpić kilka urządzeń.

czyta z USB filmy w wielu formatach w tym mkv, zdjęcia i muzykę, ma internet TV, a więc serwisy internetowe, newsy, zdjęcia, filmy (youtube), ma 100Hz, jest bardzo dobrze ''wyrównanym'' produktem pod względem ilości funkcji i możliwości... tylko ta błyszcząca matryca....ah...nie można mieć wszystkiego. to bardzo dobry TV za dobrą ceną. może jak Cię stać to kup 46 cali, zamiast 40stki w Edge LED, czy 40stki SHARPA LED.

pozostałe które wymieniłeś, oprócz tego że są cienkie (LED, Egde LED) i zużywają niewiele mniej energii od LCD ---> to albo nie mają INTERNET TV, albo czegoś tam jeszcze, a poza tym słabe jest to podświetlenie LED, tzn, jest nierównomiernie podświetlona matryca. (a ile lat musiałby TV z LED pracować, aby się zwróciły koszty w mniejszym zużyciu energii)...

telewizory z pełnym podświetleniem LED (czyli OLED) są strasznie, fatalnie drogie i jaknarazie w małych matrycach.

sharp ma LOCAL DIMING czyli podświetlenie strefowe.... też takie sobie ale lepsze niż EDGE LED.

pzdr

seb

Edytowane przez sabe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie samsunga bylem i porownywalem jednak nie do konca rozumiem np technologi 3d? dlaczego nie moge tego miec w c6500? co mi daje to ze ten 750 ma procesor ktory to dekoduje? jak bede mial zapisany cyfrowo film w 3d wg mnie odtworze go tu i tu. Do tego 750 jest LCD a 6500 w technologi LED. Czy to takie istotne? czy chodzi tylko o pobór prądu? kontrast? czy w ogóle to istotne? do tego z tego co udalo mi się ustalić systemów podświetlania LEdami jest cała masa z czego jedne są ponoć dobre inne jeszcze lepsze a jeszcze inne do bani a tego nie wyczytam na stronie samsunga. Rozumiem że tego typu pytania drażnia, sam jak dostaje podobne w mojej tematyce irytuje się jednak później daje sobie siana bo nie kazdy musi na wszytkim się znać prawda? sama cyferki i opisy to tak na prawdę nic trzeba umiec je zinterpretować i oto właśnie proszę bo ja się na tym totalnei nie znam. Jak kupował bym ołówek nie zawracałbym d... :-) tak że proszę jeszcze raz o wyrozumiałość i pomoc z interpretacji tych wszystkich parametrów.

\\pozdr sab i innych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
telewizory z pełnym podświetleniem LED (czyli OLED) są strasznie, fatalnie drogie i jaknarazie w małych matrycach

Próbując pomóc wprowadzasz kolegę w błąd, LED a OLED to kompletnie różne technologie, w OLED w ogóle nie ma podświetlenia bo piksele OLED same emitują światło.

piotrsopot LCD i LED to to samo, po prostu w TV nazywanym przez Samsunga "LCD" panel ekranu podświetlany jest od tyłu lampami fluorescencyjnymi (CCLF) a w TV "LCD LED" podświetlany od tyłu diodkami LED rozłożonymi na krawędziach ekranu (edge LED). Dlatego telewizory LED są takie cienkie, za ekranem mają tylko cienką "szybę" z tworzywa (z diodami na krawędziach) która równomiernie rozprasza światło diod. Diody pobierają też mniej prądu niż lampy, stąd LCD z podświetleniem LED są oszczędniejsze. Dla obrazu w praktyce żadna różnica, podświetlenie lampowe w testach ma przeważnie lepsze wyniki niż podświetlenie LED krawędziowe. Jesli nie potrzebujesz ultracienkiego TV żeby wyglądał na ścianie jak obraz, weź C650.

ps. panele z podświetleniem strefowym ma nie tylko Sharp ale i wszyscy inni producenci, ale to inna półka cenowa, u każdego producenta takie podświetlenie jest tylko w najwyższej (i najdroższej) serii. Taki telewizor ma najlepsze parametry obrazu, ale czy różnica jest tak duża by uzasadniać znacznie wyższą cenę ekranu - to już kwestia do rozważenia według zasobności portfela.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom wielkie dzięki za wyjaśnienie, siedziałem dzisiaj jeszcze kilka godzin, googlowałem i doszedłęm do takich wniosków jak Ty czyli C650 i tysiak w kieszeni :-) jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc..pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zacytowałem kolegę : ''pełne podświetlenie LED'' - i w języku przystępnym mu próbowałem wyjaśnić co to local dimming, a co to OLED.

oczywiście że OLED nie ma podświetlenia, gdyż piksele same w sobie są diodami poniekąd...

oczywiście jest LCD (CCFL), Egde Led (podświetlenie krawędziowe), local dimming (podświetlenie strefowe), OLED (diody-piksele OLED)

pzdr

seb

Próbując pomóc wprowadzasz kolegę w błąd, LED a OLED to kompletnie różne technologie, w OLED w ogóle nie ma podświetlenia bo piksele OLED same emitują światło.

piotrsopot LCD i LED to to samo, po prostu w TV nazywanym przez Samsunga "LCD" panel ekranu podświetlany jest od tyłu lampami fluorescencyjnymi (CCLF) a w TV "LCD LED" podświetlany od tyłu diodkami LED rozłożonymi na krawędziach ekranu (edge LED). Dlatego telewizory LED są takie cienkie, za ekranem mają tylko cienką "szybę" z tworzywa (z diodami na krawędziach) która równomiernie rozprasza światło diod. Diody pobierają też mniej prądu niż lampy, stąd LCD z podświetleniem LED są oszczędniejsze. Dla obrazu w praktyce żadna różnica, podświetlenie lampowe w testach ma przeważnie lepsze wyniki niż podświetlenie LED krawędziowe. Jesli nie potrzebujesz ultracienkiego TV żeby wyglądał na ścianie jak obraz, weź C650.

ps. panele z podświetleniem strefowym ma nie tylko Sharp ale i wszyscy inni producenci, ale to inna półka cenowa, u każdego producenta takie podświetlenie jest tylko w najwyższej (i najdroższej) serii. Taki telewizor ma najlepsze parametry obrazu, ale czy różnica jest tak duża by uzasadniać znacznie wyższą cenę ekranu - to już kwestia do rozważenia według zasobności portfela.

Edytowane przez sabe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Również jestem przed zakupem telewizora LCD lub Plazmy .

Mam pytanie do fachowców i osób bardziej doświadczonych w tym temacie czy na kablówce będę miał dość dobry obraz na LE40C650 zaznaczam że mam ( kablówkę cyfrową INEA) sygnał bardzo dobry jak na kablówkę?

Czy model LE40C650 ma redukcję szumów jak UE40C6500 nigdzie tego nie mogę się doczytać ?

Czy te modele różnią się między sobą tylko podświetleniem (CCLF) i LED" ?

Jeszcze jedno pytanie czy błyszcząca matryca jest tak naprawdę mocno uciążliwa zaznaczam że pokój mam dość ciemny tylko jedno okno i to w narożniku .

Dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3600-3800 MAX. na TV ... chce cos 40-42-46 cali ... moze byc z netu byle dawali fakture na firme ....

technologia dowolna .... nie mam uprzedzeń ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Również jestem przed zakupem telewizora LCD lub Plazmy .

Mam pytanie do fachowców i osób bardziej doświadczonych w tym temacie czy na kablówce będę miał dość dobry obraz na LE40C650 zaznaczam że mam ( kablówkę cyfrową INEA) sygnał bardzo dobry jak na kablówkę?

Posługując się mocno nieprecyzyjną terminologią, tak obraz będzie dość dobry :).

Czy model LE40C650 ma redukcję szumów jak UE40C6500 nigdzie tego nie mogę się doczytać ?

Tak, ma. I pierwszą czynnością jako należy wykonać, jest wyłączenie tego układu, zarówno w jednym jak i w drugim :).

Czy te modele różnią się między sobą tylko podświetleniem (CCLF) i LED" ?

W zasadzie tak. Chociaż nie tylko, różnią się jeszcze ceną i grubością.

Jeszcze jedno pytanie czy błyszcząca matryca jest tak naprawdę mocno uciążliwa zaznaczam że pokój mam dość ciemny tylko jedno okno i to w narożniku .

Dziękuje i pozdrawiam :)

Jeśli w podobnych warunkach korzystałeś na przykład z telewizora CRT i szło wytrzymać, to tu na pewno nie będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja

Czy model LE40C650 ma redukcję szumów jak UE40C6500 nigdzie tego nie mogę się doczytać ?

SlawekR

Tak, ma. I pierwszą czynnością jako należy wykonać, jest wyłączenie tego układu, zarówno w jednym jak i w drugim :).

Nie dokładnie rozumiem dlaczego mam wyłączyć ten układ ???

Mam jeszcze pytanie czy to prawda że wszystkie modele 40 calowe mają matrycę samsunga to znaczy o takim symbolu SQ01(02,03,04) / S-PVA / SS01(02,03,04)?

Dziękuje i pozdrawiam :)

Edytowane przez grigori24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...