Skocz do zawartości
Hadiem

Nowa Linia odtwarzaczy Dune 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla Was małą/dużą (*niepotrzebne skreślić) ciekawostkę ;)

W nowych odtwarzaczach [Dune HD MAX, Dune HD Smart B1/D1/H1] będą fabrycznie montowane procesory sigma 8642/8643 - To już wiecie

ALE !

W pierwszym kwartale 2011 osoby które zakupiły player z nowej serii będą mogły zaktualizować płytę główną do wersji z

najnowszym procesorem Sigma 8646 o częstotliwości taktowania 800 MHz i wbudowaną obsługą sieci Ethernet 1 GBit :)

Aktualizację (czyli wymianę płyty głównej) będzie można dokonać w autoryzowanym serwisie/sklepie (szczegóły nie są jeszcze znane).

Cena AKTUALIZACJI nie jest jeszcze znana ale ma być dużo niższa niż koszt zakupu nowego odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Zapomniałeś dodać, że nie trzeba będzie aktualizować płyty w przypadku Smart H1, D1, B1, tylko będzie można wymienić na H2, D2, B2 całe urządzenie.

Najlepiej dać sobie na wstrzymanie teraz i zakupić od razu H2, D2, B2. Mnie akurat interesuje samo H2 + ewentualnie HExN (gdzie N to liczba od 0 do nieskończoności) :)

PS. Cały czas jest dla mnie zagadką fakt H1 i Dune HD Base 3.0. Różnic praktycznie żadnych, a H1 jest o wiele tańsze od Base 3.0.

Jakby ktoś nie wiedział, co dają procesory Sigma, to poniżej kilka linków:

- SMP8642

- SMP8644

- SMP8646

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż moje przeoczenie co do tych B2/D2/H2 :)

Ja widzę tylko takie różnice:

* wyświetlacz (base)

* wyjście audio analog 7.1 (base)

* wbudowany zasilacz (base)

* USB Slave (H1)

* przyciski sterujące na froncie (base)

Różnice programowe pomijam bo po aktualizacji firmware prawdopodobnie znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co zauważyłem, to model Dune HD Smart D1 posiada USB Slave ( typ B ). Czy ktoś orientuje się czy bedzie możliwe podpięcie pod to złącze zewnetrznego przetwornika typu Musical fidelity v-DAC lub Arcam rDac dla polepszenia dźwięku z plików flac, wave ( zakładając,że gdzieś dostanę kabel USB typu B-B ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gniazdo służy do połączenia odtwarzacza z komputerem, dział on wtedy (odtwarzacz) jako pamięć masowa USB, co umożliwia przegrywanie plików na dysk wewnętrzny odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie gniazdo służy do połączenia odtwarzacza z komputerem, dział on wtedy (odtwarzacz) jako pamięć masowa USB, co umożliwia przegrywanie plików na dysk wewnętrzny odtwarzacza.

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko : czy warto poczekac troszke i kupic dune z sigma 8646 czy brac obecne hd smart b1 |+ ew robic upgrade?

Czy jest duza roznica pomiedzy tymi 2 kosteczkami sigmy?:) Czy nowa sigma bedzie obsługiwac nowe formaty video/audio?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa sigma bedzie obsługiwac nowe formaty video/audio?

A niby jakie? Jest coś o czym nie wiem?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie pytam czy sa jakies które stara sigma nie obsłuży?:)

Warto poczekac do wiosny na nowe dune hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. O jakich nowych plikach mówisz? narazie sie niezapowiada zeby coś nowego wyszło. Ja zamówiłem smart D1 wczoraj i czekam na kuriera. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie nie zapowiada nic nowego

A pliki 3D i ich natywną obsługę (mam na mysli pliki 3D z nowych kamer)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie nie zapowiada nic nowego

A pliki 3D i ich natywną obsługę (mam na mysli pliki 3D z nowych kamer)

Witam,

Kiedy możemy spodziewać się nowej lini odtwarzaczy? Żona ciśnie żeby coś kupić na płyty i mówię że czekam na nowy sprzęt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Duny z nowymi Sigmami 8646 ? Stawiam na marzec/kwiecień. Również cały czas sie wstrzymuje z zakupem bo czekam na to cudo

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Duny z nowymi Sigmami 8646 ? Stawiam na marzec/kwiecień. Również cały czas sie wstrzymuje z zakupem bo czekam na to cudo

Dokładnie o to samo cudo mi chodzi:) no to w sumie gdzieś jeszcze z 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wytrzymałem i zamówiłem smarta d1:)

Zobaczymy jak dojdzie. Na dzien dzis 3d i rmvb mnie nie interesuje takze smart1 powinien mi wystraczyc. Wazne ze maszynka byla niezawodna i sie nie wieszała ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wytrzymałem i zamówiłem smarta d1:)

Zobaczymy jak dojdzie. Na dzien dzis 3d i rmvb mnie nie interesuje takze smart1 powinien mi wystraczyc. Wazne ze maszynka byla niezawodna i sie nie wieszała ...

No to zapewniam że się nie wiesza jak Popcorn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune juz smiga. Pierwsze co to wgrałem nowe FW. Na szybko wypiałem hdd z novatrona i wrzucilem do smarta. Wszystko smiga tylko nie moge zrobic pamięci systemowej... Musze formatowac partycje a nie usmiecha mi sie to robic dopoki nie kupie nowego dysku zeby wszystko skopiowac. Kilka dni posmiga bez tej pamieci:) Pierwsze co zauwazylem to lepsza jakosc dzwieku w stosunku do novatrona. Dune pracuje szybciej, stacje radiowe laduje momentalnie:) Jakosc obrazu dla mnie taka sama. Jestem zadowolony z dune. Czekam na nowy dysk i bede go meczyl i czekal kiedy zaliczy pierwsz zwieche:) W novatronie nie musiałem czekac dlugo niestety...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...