Skocz do zawartości
Leukocyt

40"-46" do 5000zł - wazna czerń

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup nowego telewizora, bo jest gotówka i chęć, ale nie ma pomysłu.

Sprawa wygląda następująco. Obecnie mam Samsunga le32a656 - bardzo fajny telewizorek, ale ma dwie wady. Po pierwsze jest trochę za mały :), a po drugie poziom czerni jest stanowczo zbyt "lichy" i to jest coś co mnie najbardziej denerwuje.

Dlatego szukam telewizora, który w warunkach słabego oświetlenie będzie oferował możliwie najlepszy poziom czerni. I tu większości pewnie włączy się "to lepiej plazma", ale problem z tym, że ja dość sporo gram (ps3, xbox 360), a plazma najzwyczajniej męczy mój wzrok. Szwagier ma Panasonica G20 i choć telewizor jest super pod względem czeni i jakości obrazu to po dwóch godzinach grania nie byłem w stanie już na niego patrzeć.

Zaciekaweiła mnie Regza SV685, ale potem zobaczyłem cenę :lol:. Zaciekawił mnie Sharp LE 700, ale podobno ciężko go dobrze ustawić, a i jakoś wykonania nie powala. Zaciekawił mnie też Sony NX800, bo podobno, jak na krawędziowy LED, oferuje dobrą czerń i strasznie mi się podoba stylistyka tych telewizorów, ale znowu cena jest trochę "ponad pułap".

Zawsze jest jakieś ale...

Wiem, że Infinia LG jest niezła, ale też potwornie droga.

Proszę o wsparcie w tym temacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do gustu przypadł Ci nx800 to zobacz nx700 jest sporo tańszy (poziom hx700) utrzymany w tej samej stylistyce, ten sam poziom czerni, zasadnicza różnica to 100hz zamiast 200hz jeżeli kupujesz telewizor z mocnym uwzględnieniem konsoli to nie ma ten element takiego dużego znaczenia bo i tak Motionflow się wyłącza, żeby zmniejszyć input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli do gustu przypadł Ci nx800 to zobacz nx700 jest sporo tańszy (poziom hx700) utrzymany w tej samej stylistyce, ten sam poziom czerni, zasadnicza różnica to 100hz zamiast 200hz jeżeli kupujesz telewizor z mocnym uwzględnieniem konsoli to nie ma ten element takiego dużego znaczenia bo i tak Motionflow się wyłącza, żeby zmniejszyć input lag.

A właśnie. Podobno hx700 oferuje lepszy poziom czerni. Ten model chyba mnie kusi najbardziej. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czerń jak dla MNIE nx800 i hx700 oferują praktycznie ten sam poziom, dalej już dochodzą kwestie estetyczne czyli czy bardziej interesuje Ciebie model slim oparty na podświetleniu diodami, czy tam naprawdę grubość telewizora to już drugorzędna sprawa. HX700 wychodzi sporo taniej oferując praktycznie ten sam obraz (aczkolwiek w przeciwieństwie do nx800 nie posiada wbudowanego wifi- trzeba dokupić adapter oddzielnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o czerń jak dla MNIE nx800 i hx700 oferują praktycznie ten sam poziom, dalej już dochodzą kwestie estetyczne czyli czy bardziej interesuje Ciebie model slim oparty na podświetleniu diodami, czy tam naprawdę grubość telewizora to już drugorzędna sprawa. HX700 wychodzi sporo taniej oferując praktycznie ten sam obraz (aczkolwiek w przeciwieństwie do nx800 nie posiada wbudowanego wifi- trzeba dokupić adapter oddzielnie).

Grubość tv nie ma dla mnie znaczenia. Opcje dodatkowe w zasadzie też. Mam jeszcze takie pytanie. Jak w porównaniu z hx700 wypadają modele ex500. Pomijając dodatkowe wyposażenie jak wygląda kwestia obrazu i czerni? Czy np 46ex500 ma deep black panel? Biorąc pod uwagę, że nie ma szyby to pewnie nie ma też dbp. Pytam bo ex są sporo tańsze i mógłbym się szarpnąć na jeszcze większą przekątną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex500 wychodzi najbardziej optymalnie pod względem ceny do możliwości i oferowanego obrazu (dobra czerń), ale jak sam wspomniałeś zastosowana matryca jest półmatowa, a model nie posiada deep black panel'u, aczkolwiek jak wspomniałem poziom czerń jest bardzo dobry. Generalnie jeśli warunki pozwalają to warto zainwestować w większą przekątną, chyba, że jesteś bardzo wymagającym użytkownikiem>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał jak największego EX500. HX700 niczym nie zachwyca w stosunku do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał jak największego EX500. HX700 niczym nie zachwyca w stosunku do niego.

Ok... chyba wybiorę 46" EX500 :) W sumie lepsze +6" niż odrobinę lepsza czerń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% bierz 46". To bardzo dobry telewizor. A te 6" robi dużą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok... chyba wybiorę 46" EX500 :( W sumie lepsze +6" niż odrobinę lepsza czerń :P

Zawsze można jeszcze poczytać testy, ale generalnie wybrać lepiej większą przekątną do takich warunków, a matryca półmatowa jeśli masz dość nasłoneczniony pokój może okazać bardzo użyteczna (praktycznie brak refleksów). Ale i tak oczywiście polecam najpierw wizytę w sklepie i porównanie sobie naoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można jeszcze poczytać testy, ale generalnie wybrać lepiej większą przekątną do takich warunków, a matryca półmatowa jeśli masz dość nasłoneczniony pokój może okazać bardzo użyteczna (praktycznie brak refleksów). Ale i tak oczywiście polecam najpierw wizytę w sklepie i porównanie sobie naoczne.

Właśnie czytałem kilka różnych testów obu modeli, ale żaden mnie nie nie przekonał do kupienia konkretnego modelu - głównie dlatego, że oba modele zbierają bardzo dobre opinie.

Ale jednak chyba wybiorę model z większym ekranem. Trochę mi szkoda tego deep black panel, ale jednak 6" to bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytałem kilka różnych testów obu modeli, ale żaden mnie nie nie przekonał do kupienia konkretnego modelu - głównie dlatego, że oba modele zbierają bardzo dobre opinie.

Ale jednak chyba wybiorę model z większym ekranem. Trochę mi szkoda tego deep black panel, ale jednak 6" to bardzo dużo.

Witam

Za piątaka mogę sprzedać Ci SHARP 46LE820E tygodniowy. 100% sprawny. Ja jednak chce 3D ;)

Jakby co pisz na a_kwidzynski@o2.pl

Edytowane przez Adam Kwidzyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytałem kilka różnych testów obu modeli, ale żaden mnie nie nie przekonał do kupienia konkretnego modelu - głównie dlatego, że oba modele zbierają bardzo dobre opinie.

Ale jednak chyba wybiorę model z większym ekranem. Trochę mi szkoda tego deep black panel, ale jednak 6" to bardzo dużo.

Te kilka cali więcej jak najbardziej robi różnice tym bardziej, że zazwyczaj niestety kupuje się za mały telewizor (sam już to przerabiałem), odnośnie DBP to pomyśl, że przy ustawianiu telewizora względem okien będziesz miał dużo większe pole manewru niż dają Ci matryce błyszczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te kilka cali więcej jak najbardziej robi różnice tym bardziej, że zazwyczaj niestety kupuje się za mały telewizor (sam już to przerabiałem), odnośnie DBP to pomyśl, że przy ustawianiu telewizora względem okien będziesz miał dużo większe pole manewru niż dają Ci matryce błyszczące.

Obecnie mam TV z szybą i nie jest to dla mnie problem. TV stoi bokiem do okna, do tego pokój jest od północnej strony, więc nie ma problemu refleksów.

Niemniej jednak wielkość matrycy mnie przekonała.

@Adam

Dzięki za propozycję, ale już zdecydowałem, że kasę, która mi zostanie z TV dołożę do nowego amplitunera. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...