Skocz do zawartości
k@li111

Jaki laptop z wbudowaną kartą TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dniach chcę kupić Laptopa z kartą TV (DVB-t) do max 3 tyś, w związku z tym mam kilka pytań

-kartę TV wolę zintegrowaną, ale czy to jest dobre rozwiązanie?

-karta graficzna nVidi czy ATI ? Czy ważna jest pamięć oddzielna dla grafiki?

-procesor AmD czy intel, schylam się ku intelowi

Laptop będzie służył do netu i TV na wypadach poza dom.

Proszę o poradę, dobrze by było gdyby miał duży wyświetlacz (min 16''), wifi n, radził sobie z Full HD i HD z DVB w przyszłości :unsure:

Na razie najbardziej podobają mi się

-Toshiba A660-16M i3-330 4 GF330 TUNER TV 16HD Win7

-HP DV7 M540 2.4GHz HD4650 1TB Blu-Ray Tuner TV LED

-Acer 7738 T6600 4GB 500 GT240 BT TV Tuner

Macie jakieś sugestie?

po powrocie z miasta...

Pojeździłem dziś po mieście i widzę że chyba nie warto pchać się w zintegrowaną kartę TV, tylko jednego lapka z nią widziałem Toshibe A660-16M i3-330 4 GF330 TUNER TV 16HD Win7. A bez TV wybór jest b. duży, więc jaki?

Nigdy nie siedziałem w temacie laptopów i nie bardzo wiem na co zwracać uwagę, warunek max 3tyś i panel 17".

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust specyfikacja tego laptopa rewelacyjna, multimedia a nawet nowe gry śmigną bez problemu.

Tunery to zawsze drażliwa sprawa, miałem kilka i w sumie każdy był mniejszym lub większym rozczarowaniem. Teraz mam zewnętrzny model AverMedia AVerTV Hybrid Volar HD, niby był polecany w rankingach magazynów IT jako "najlepsza jakość", ale jeśli to jest najlepszą jakość obrazu, to nie chciałbym spotkać gorszej :) Z Windowsem 7 nie ma problemów. Podobno to jedyny tuner do którego sterowniki są zintegrowane w Windows 7, ale w praktyce i tak lepiej doinstalować dedykowane drivery producenta. Tuner ma też certyfikat Windows Media Center, jednak sprawniej to wszystko działa z dedykowanym softem AverMedia. Oprogramowanie tunera jest zgrabne i robi co należy, dodatkowo można sprawdzić też Media Center autorstwa Avermedii (beta). Podsumowując - jakość nie najgorsza ale nie rekomenduję tego modelu bo uważam, że jest zdecydowanie za drogi, wcześniej miałem PixelView (wewnętrzny) za kilkadziesiąt złotych i obraz nie był wiele gorszy. Płacić 300zł za logo AverMedia to bez sensu, LifeView za 100zł pewno będzie działał równie dobrze (przypuszczam, nie sprawdzałem).

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grom za odpowiedź, kupiłem tego laptopa, przy tej cenie faktycznie wydaje się niezły i5-430M, HD5650, 17,3"....

Tuner TV to jakaś ARDATA MyVision, zauważyłem że na chipie conexanta, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) .

I żeby lapka używać jakoś normalnie, pozwoliłem sobie na kupno routera, zaraz zaczynam zabawę w skonfigurowanie tego ustrojstwa jeszcze tego nie robiłem...

Jeszce raz dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grom za odpowiedź, kupiłem tego laptopa, przy tej cenie faktycznie wydaje się niezły i5-430M, HD5650, 17,3"....

Tuner TV to jakaś ARDATA MyVision, zauważyłem że na chipie conexanta, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) .

I żeby lapka używać jakoś normalnie, pozwoliłem sobie na kupno routera, zaraz zaczynam zabawę w skonfigurowanie tego ustrojstwa jeszcze tego nie robiłem...

Jeszce raz dzięki i pozdrawiam.

Drogi kolego widze ze kupiles tego laptopa prawie rok temu jak on sie sprawuje co lepszego polecisz.

Prosze o pomoc w kupnie podobnego laptopa abu uzywav=c go czasami jak telewizora do ogladania tv z "siatrkówki" badz dekodera.

Edytowane przez grubby_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...