Skocz do zawartości
moonfall84

Logitech Harmony

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że nieodpowiedni dział, bo z HD to ma niewiele wspólnego, ale chyba tematyka najbliższa.

Już od dłuższego czasu korci mnie kupno uniwersalnego pilota, aby wyeliminować bałagan w pokoju ;)

Wiele przeczytałem nt. Logitech Harmony - jestem zdecydowany na zakup, ale tutaj pojawia się pytanie: "który model" ?

Czy faktycznie różnica w programowaniu / funkcjonowaniu w najtańszych modelach jest odczuwalna ?

Zaznaczam że odpada najnowszy model, który kosztuje około 1.000 zł - aż tyle nie wydam na pilota :)

Cena jaką jestem w stanie zapłacić oscyluje w okolicach 500 zł.

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Harmony One jest w mojej kolekcji i nie oddałbym za żadne skarby i popłakałbym się, jakby się zepsuł ;)

Polecam z czystą świadomością :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2,5 roku użytkuję Harmony 885 i jestem bardzo zadowolony , kupiony na znanym serwisie aukcyjnym z nieoryginalną klapką i poza tym jedynym mankamentem jest to świetny sprzęt , olbrzymia możliwość konfiguracji ,ergonomia no i akumulator dzięki któremu zapomniałem co to słabe baterie w pilotach. Choć to już wiekowy model mogę go szczerze polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również posiadam H8.., kupiony w sklepie komputerowym na K, pilot jest nieoceniony, bardzo łatwe programowanie przez stronke internetową [możesz podpiąć pod niego nawet ściemniacze na ogrodzie].

Właściwie niezniszczalny, mnóstwo upadków, łatwy w obsłudze nawet dla Blondynki.

Myślę już o wymianie na wyższy model [i nie będzie mi żal tysiaka]

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam Harmony 1000. Leży w salonie zamiast kilku pilotów ale pilota N-ki nie zastąpiłem. Można wykonać proste funkcje nawet ikonki programów mam ;) ale jakoś żona polubiła tamtego.......

Porobiłem jej działania: oglądanie telewizji, słuchanie radia, oglądanie DVD i słuchanie CD, bo chociaż odtwarzacz jest ten sam ale amplituner przełącza się na stereo a z DVD wyjeżdża szufladka na płytę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Harmony One jest w mojej kolekcji i nie oddałbym za żadne skarby i popłakałbym się, jakby się zepsuł ;)

Polecam z czystą świadomością :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Trzeba koniecznie wspomnieć, że Harmony One nie posiada sprzętowych przycisków kolorowych, tzw. przycisków telegazety, a które to są intensywnie eksploatowane przez wiele urządzeń. Dla wielu potencjalnych użytkowników może to mieć znaczenie zasadnicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ma konfigurowalne na ekranie dotykowym, co sprawdza się znacznie lepiej niż fizycznie.

Mniej używam osobiście kolorowe i wystarczą mi na ekranie dotykowym.

Jeżeli ktoś kupuje dla kolorowych przycisków tzn. często ich używa, to albo kupuje inny niż One albo konfiguruje sobie na pierwszej stronie ekranu dotykowego i po krzyku.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych przycisków i tak nie korzystam, bo kto w dobie internetu używa telegazety ?

W N-tv fakt - czasami mogą się przydać te przyciski, ale niezmiernie rzadko.

Wybór padnie na Harmony One. Dziękuję za opinie ;)

Można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z tych przycisków i tak nie korzystam, bo kto w dobie internetu używa telegazety ?

W N-tv fakt - czasami mogą się przydać te przyciski, ale niezmiernie rzadko.

Niezmiernie rzadko? Żartujesz chyba.... Spróbuj skasować nagranie z dysku bez udziału tych klawiszy ;).

Wybór padnie na Harmony One. Dziękuję za opinie :)

Można zamknąć.

Tu nie chodzi o telegazetę, kolorowe klawisze mają wielorakie zastosowanie w dynamicznym przypisaniu funkcji w bardzo wielu urządzeniach, szczególnie tych wyposażonych w OSD. Trudno sobie wyobrazić korzystanie z jakiegokolwiek zaawansowanego odbiornika sat bez tych klawiszy, podobnie jest w przypadku amplitunerów i innych urządzeń o zaawansowanej budowie i sterowaniu. Cała filozofia sterowania odbiorników opartych na Linuxie, opiera się na kolorowych klawiszach.

Każdy oczywiście kupuje sprzęt pod swoje preferencje, jednemu to potrzebne innemu nie. Znam wielu użytkowników modeli 885 i podobnych, którzy po przesiadce na "one" przeżywali katusze. Zresztą fora AV są pełne dyskusji na ten temat. Pozbawienie tego modelu 4 sprzętowych klawiszy kolorowych uznawane jest za fatalne posunięcie Logitecha i dla wielu osób przekreśla zakup "one". Dotykowe klawisze ekranowe to jednak nie to samo co porządne i pewnie działające klawisze sprzętowe, szczególnie w takim urządzeniu jak pilot zdalnego sterowania.

Zrobisz oczywiście jak zechcesz, ale dobrze Ci radzę, rozważ też model 885 i podobne, w kontekście "one". Spróbuj chociaż w jakimś sklepie wziąć te modele do ręki., Są dostępne choćby w Media.

Szczególnie, że jeszcze cały czas masz możliwość wyboru. Żebyś potem nie żałował. Ale tak jak pisałem, zrobisz jak uznasz za stosowne. Zadałeś pytanie, wyraziłem swoją opinię, podobnie inni. Co zrobisz z tą wiedzą, Twoja sprawa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dziękuję za uwagi i sugestie :)

Przemyślę to jeszcze i wtedy podejmę decyzję, bo nie chciałbym żałować wydanych pieniędzy.

P.S. Preferuję zakup przez internet bo do wielkich marketów mam kawał drogi, także dotykanie odpada ;)

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A czy Ci co przeżywają te katusze z One są teoretykami, czy praktykami? Ja spotkałem wielu ludzi, którzy marudzą na sprzęt, a jak się później okazuje, w ręku go nie trzymali... ;) ...jeżeli dla kogoś jest problemem kliknąć w płytkę dotykową z namalowanymi przyciskami żółty, niebieski, czerwony i zielony, to rzeczywiście niech kupi inny pilot :) ...gdzie kliknie te same przyciski tylko mu się palec lekko zapadnie w fizyczny przycisk. Współczuję wszystkim tym, którzy posiadają komórki dotykowe bez przycisków fizycznych - rzeczywiście katusze przeżywają niemiłosierne. Mam Omnia II i nie zamieniłbym się nigdy na przyciski fizyczne. Korzystam z One już troszkę, jak dotąd nie znalazłem choćby jednej wady, żeby można było się przyczepić. O wyglądzie już nawet nie wspominam, bo sprzęcik zrobiony pierwsza klasa... Z czystą świadomością polecam One.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

A czy Ci co przeżywają te katusze z One są teoretykami, czy praktykami? Ja spotkałem wielu ludzi, którzy marudzą na sprzęt, a jak się później okazuje, w ręku go nie trzymali... :( ...jeżeli dla kogoś jest problemem kliknąć w płytkę dotykową z namalowanymi przyciskami żółty, niebieski, czerwony i zielony, to rzeczywiście niech kupi inny pilot :P ...gdzie kliknie te same przyciski tylko mu się palec lekko zapadnie w fizyczny przycisk.

Jest rozbudowany wątek na ten temat na AVforums. W momencie gdy tylko pojawił się w sprzedaży ONE, wielu dotychczasowych użytkowników innych modeli Harmony skusiło się na ten pilot. Przyciągnął ich powab nowości i bajer z dotykowym panelem. Po czym okazało się, że pilot nie posiada kompletu typowych i podstawowych przycisków i trzeba wykorzystywać cenne dodatkowo programowalne i opisywalne klawisze, na uzyskanie tych podstawowych funkcji, które w innych modelach są "out of box" i bez kombinacji.

Ja absolutnie nie neguję przydatności klawiszy na LCD, ale one są świetnym uzupełnieniem o funkcje mocno specjalistyczne, które możemy sobie pod nimi przypisać. A w ONE jesteśmy zmuszeni 4 z nich wykorzystać na dzień dobry do zaprogramowania klawiszy podstawowych, jakimi są przyciski kolorowe.

Co do teoretyzowania, na AVforums relacje użytkowników były bardzo szczegółowe i ze zdjęciami, nie sądzę więc żeby wszyscy teoretyzowali.

Współczuję wszystkim tym, którzy posiadają komórki dotykowe bez przycisków fizycznych - rzeczywiście katusze przeżywają niemiłosierne.

Sarkastyczny ton Twojej wypowiedzi wskazuje jakoby to co jest dobre dla Ciebie, było wyznacznikiem ergonomii dla całej populacji. Skąd taki kategoryczny wniosek?

Mam Omnia II i nie zamieniłbym się nigdy na przyciski fizyczne.

No ale co z tego wynika? Tysiące ludzi woli telefony z przyciskami. Ja też się do tej grupy zaliczam. Używam Nokii E71, bo ma pełną sprzętową klawiaturę qwerty, a charakter mojej pracy wymaga wiele pisania i to czasem w niewygodnych technicznie sytuacjach i obsługi telefonu jedną ręką, choćby w samochodzie. Omnia II dla mnie to dramat w trzech aktach bo nijak się do takiej formy użytkowania nie nadaje, z mojego punktu widzenia.

Korzystam z One już troszkę, jak dotąd nie znalazłem choćby jednej wady, żeby można było się przyczepić. O wyglądzie już nawet nie wspominam, bo sprzęcik zrobiony pierwsza klasa... Z czystą świadomością polecam One.

Z poważaniem

Dla określonych użytkowników, korzystających na ten przykład z Dreamboxów, może się okazać, że taki Harmony 885/895 będzie znacznie lepszym wyborem, gdyż tam klawisze kolorowe w formie sprzętowej i nie zajmujące dodatkowych "slotów" na wyświetlaczu LCD, będą logiczniejszym i bardziej ergonomicznym rozwiązaniem, więc nie generalizowałbym. Nie wiemy tak naprawdę czego oczekuje autor wątku, więc może warto jednak nie odbierać mu prawa do poznania kilku punktów widzenia, na zasadzie "dla mnie to jest lepsze to i dla niego na pewno też". Równie dobrze może się okazać, że dla niego lepsza będzie hybryda w postaci Harmony 895. Hybryda pilota na podczerwień i radiowego, bo akurat może się okazać że będzie chciał obsługiwać komputer przez ścianę w drugim pokoju, z pomieszczenia gdzie ma telewizor. Może nawet nie ma świadomości, że taka konstrukcja jest na rynku.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Pytasz, co wynika z tego, że lepsze rozwiązanie jest ekran dotykowy, hmm... To że wielu ludzi używa i jest przyzwyczajona i stać ją na technologię fizycznych przycisków, nie oznacza, że tak pozostanie na rynku. Do niedawna ludzie mieli LCD, dzisiaj ciężko dostać LCD, same LEDy. Wielu nie znosi 3D, a już niebawem w każdym z TV 3D uświadczysz. To że kiedyś trzeba było używać wybierania numeru w telefonie wkładając palec w dziurkę i kręcąc też było w modzie i przyzwyczajeniu. Odeszło...

Większość będzie tworzyła i szła w kierunku nowoczesności i wielkości ekranu poprzez rozwiązania ekranów dotykowych, coraz to nowocześniejszych i przyciski, które zachwalasz odejdą do lamusa. Po prostu rozwoju technologicznego nie zahamujesz, mimo iż preferujesz przyzwyczajenia do starej technologii. Ja kiedyś z XTreeGold w DOSie nie chciałem przejść na Windows 3.11, no niestety mamy Windows 7. Można mnożyć i mnożyć z życia wzięte przykłady.

Lamentować ze względu na brak fizycznych przycisków - w sumie 4 przycisków z kolorkami i zachwalać ten model nad innym, to przykro mi, nie ten adres...

Na pilocie jest mnóstwo innych fizycznych przycisków, na upartego można do nich przypisać Twoje 4 kolorki, to będziesz miał przyciski fizyczne, tylko bez kolorków.

Tak strasznie miejsce zajmują te 4 przyciski na ekranie dotykowym? Mam wszystkie możliwe, łącznie z ukrytymi przyciskami z amplitunera wbite właśnie na ekran dotykowy i powiem Ci, miejsca Ci u nas dostatek na kolejne przyciski. Także nie wiem, o jakim braku miejsca mówisz. Rozwiązanie o niebo lepsze w dotykowym panelu, jeszcze jakby był jakiś wadliwy, to rozumiem rozpacz, ale działa bez problemów.

Postęp technologiczny prędzej czy później i tak poleci w dotyk, komendy głosowe, rozpoznawanie innej osoby, która trzyma pilota i użycie jej profilu w przypisanymi przyciskami. Nie wiem, przed czym tutaj się bronić i zapierać rękami i nogami.

Omnia II nie nadaje się do użytku, hmm, jakieś argumenty praktyczne, a nie czysta teoria? No wiesz, można powiedzieć, że na Windowsie też się nie da nic zrobić, Linux the best i takie tam. Klawiatura QWERTY na Nokii, hmm, co za problem mieć to w Omnia II na ekranie dotykowym, w domyślnym oprogramowaniu w 3 wersjach wgrane? Jak zbyt krótka to obracasz komórkę w poziom i masz na całej szerokości, chociaż w zupełności wystarczy w pionie. No mocno spierałbym się, czy w Nokii QWERTY jest wygodniejsze niż w Omnia II, komfort pracy, przestrzeń, obsługa i szybkość wpisywania.

Wszystko zależy od rozwiązań. Sony wydało piękną małą klawiaturkę do PS3 nakładaną na pada, to dopiero porażka na całej linii i to składa się z fizycznych przycisków, cała klawiaturka. Hmm, szybciej się pisze na padzie :(

Ja nikomu nic nie narzucam, ale nikt przed rozwojem technologicznym się nie przestrzeże. Wszystko pod wygodę, Ty mówisz, że fizyczny, ja mówię, że dotykowy.

A co do autora tematu, myślę, że jest na tyle inteligentnym człowiekiem, że potrafi wyciągnąć z wypowiedzi innych interesujące go informacje.

A z tego co widzę, to napisał, że kolorowych przycisków nie za wiele używa, także nie wiem tak do końca, czy to Ty forsujesz w nim myśl, że potrzebuje kolorowe przyciski fizyczne, czy że ja mówiąc, że nie musi z nich rezygnować mając je na dotykowym panelu nawet jak ich tak nie potrzebuje.

Dla przykładu w TV UPC przyciski kolorowe się używa, ale jest to niewielki ułamek innych przycisków, także zachwalany komfort pracy z kolorowymi przyciskami fizycznymi, mnie osobiście byłby zbędny. Przy PS3 zbędne, przy TV Samsunga zbędne, przy amplitunerze Onkyo zbędne, przy Dune HD Base 3.0 zbędne... Także przycisk niebieski w UPC do kasowania, zielony do przywoływania wprowadzenia PINu, czerwony do przejścia na Kalendarz nagrywarki w UPC HD. Także masa innych przycisków, które się wykorzystuje jednak mocno przesłania kolorowe przyciski fizyczne, dlatego cieszyć się pozostało, że jest więcej miejsca na inne fizyczne przyciski, a te kolorowe równie pięknie się sprawdzają na ekranie dotykowym. U mnie akurat znajdują się na 4 stronie, a jest po 6 przycisków konfigurowalnych na ekranie dotykowym. I nie sprawia mi żadnego problemu przejście na 4 stronę w Harmony One, żeby kliknąć kolorek. Jak komuś zależy, może to zrobić na 1 stronie lub przypisać dla czterech przycisków fizycznych funkcje tych kolorków i po krzyku.

Zapomniałem powiedzieć autorowi, że jak chce obsługiwać PS3 pilotem, to jest taka możliwość, ale trzeba kupić przystawkę Logitecha do PS3, które zamienia niezrozumiałe kody dla PS3 na Bluetooth, ale to z każdym pilotem Logitecha tak jest, po prostu Sony, jak zwykle zrobiło coś nieporęcznego i idiotycznego jak Bluetooth, nawet nie poszli za ciosem i Buzzy i mikrofony do Singstara są na radio, chore...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VAMET :(

Mógłbyś zrobić foto jak przedstawiają się te zaprogramowane kolorowe przyciski w Harmony One ?

Odnośnie ustawiania to instrukcję przeczytać umiem - także sobie poradzę, nawet sądzę że zrobię to w programie intuicyjnie jak większość rzeczy.

@SlawekR

Nadal bardziej jestem przekonany do Harmony One, chociażby po zdjęciach i lokalizacji większości przycisków.

W 885 wydaja mi się zbyt ciasno ułożone, szczególne te boczne, ale bez dotykania to mogę się mylić.

Pilota chcę używać do urządzeń, które mam w podpisie. Do PS3 wiem że jest podstawka, ale z nią się wstrzymam. Pilot uniwersalny + pad to nie taka tragedia w obsłudze.

Gorzej jest aktualnie gdy mam 3 piloty + pada:

* Pilot SONY TV: tylko włączam/wyłączam TV;

* pilot od "N" zmieniam programy, egp, info, czasami coś nagrywam;

* pilot od Onkyo - wybór sygnału wejściowego + poziom głośności.

Pewnie zacznę używać osobnych ustawień do np. filmu, muzyki itp. ale na skróty poprzez "Activities"

BTW. Czytałem że opóźnienia są/były w przypadku obsługi dekodera "N". Czy po zmianie oprogramowania to nadal występuje ? Bo tematy dość stare.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie ma żadnego problemu, jak będę w domku wieczorem, to popstrykam zdjęcia, może nawet jakiś filmik z komórki nakręce.

Przede wszystkim Activites, oprócz tego każdy urządzenie masz osobno skonfigurowane pod zakładką Devices (albo sobie po prostu polski język ustawisz, jest do wyboru). Wtedy po kliknięciu Urządzenia klikasz np.: Onkyo - czy jak sobie to nazwiesz na pilocie (możesz wpisać, co dusza zapragnie). To samo tyczy się ekranu dotykowego tam przyciski opisujesz jak chcesz :) ...i tak Ci się wyświetli na panelu. Także klikając w Onkyo, po prostu Twój Harmony One staje się pilotem od Onkyo :) Activities robią całą zabawę. Ja mam na przykład DTV, NMP, PS3. Klikam DTV i włącza TV, Onkyo, UPC dekoder i ustawia program 1. NMP TV i Onkyo + Dune, PS3 wiadomo :( Klawisze fizyczne od głośności sterują poziomem głosu w Onkyo, a reszta zależy od Aktywności. Na ekranie dotykowym mam wyciągnięte wszystkie najbardziej potrzebne przyciski z każdego urządzenia z danej aktywności.

Co do "n", nie wypowiadam się - nie mam, nie wiem, jak działa - oddaję głos innym. Jeżeli chodzi ogólnie o szybkość działania, to np.: pilot oryginalny od mojego Samsunga TV LCD w menu działał bardzo ślamazarnie, przechodziło po wciśnięciu troszkę czasu. O dziwo no Harmony One ten sam pilot skonfigurowany śmiga w menu :)

Konfiguruje się wcale nie tak trudno, jak wielu Ci napisze, że koszmar i w ogóle - tak naprawdę nie zajmie Ci to więcej czasu niż 15-30 minut.

Więcej czasu kosmetyka, jak nazywanie sobie przycisków na ekranie, sortowanie ich, gdzie chcesz mieć itd.

Nie wiem, jak w innych modelach Harmony, ale w One dostajesz podstawkę, która jest bazą do ładowania pilota :) Całość to wykończenie Piano Black i wygląda, wycieńciście :P

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Pytasz, co wynika z tego, że lepsze rozwiązanie jest ekran dotykowy, hmm... To że wielu ludzi używa i jest przyzwyczajona i stać ją na technologię fizycznych przycisków, nie oznacza, że tak pozostanie na rynku.

Jakoś nie widzę w powyższym stwierdzeniuj rozsądnego argumentu za wyższością ekranu dotykowego. No sam przeczytaj co napisałeś, gdzie tu taki argument? :(.

Do niedawna ludzie mieli LCD, dzisiaj ciężko dostać LCD, same LEDy.

I znowu nie rozumiem. Przecież jedno i drugie to LCD, co znaczy "same LEDy"? Pomijam już fakt, że telewizorów z podświetleniem LED nadal jest mniejszość, a ich rosnąca popularność nie wynika z wyższości tej metody podświetlenia, a z niższych kosztów produkcji.

Wielu nie znosi 3D, a już niebawem w każdym z TV 3D uświadczysz.

A to akurat niekoniecznie. Żebyś się nie zdziwił. Prędzej wejdzie nowy sposób generowania obrazu 3D. Bo to co jest, to jest półśrodek.

To że kiedyś trzeba było używać wybierania numeru w telefonie wkładając palec w dziurkę i kręcąc też było w modzie i przyzwyczajeniu. Odeszło...

To nie była moda, to był taki a nie inny stan technologii. Wybieranie za pomocą tarczy zostało zastąpione przyciskami, bo tak jest ergonomicznie, a nie jest to kwestia mody.

Większość będzie tworzyła i szła w kierunku nowoczesności i wielkości ekranu poprzez rozwiązania ekranów dotykowych, coraz to nowocześniejszych i przyciski, które zachwalasz odejdą do lamusa. Po prostu rozwoju technologicznego nie zahamujesz, mimo iż preferujesz przyzwyczajenia do starej technologii. Ja kiedyś z XTreeGold w DOSie nie chciałem przejść na Windows 3.11, no niestety mamy Windows 7. Można mnożyć i mnożyć z życia wzięte przykłady.

Chyba totalnie się nie rozumiemy. Cały czas szafujesz określeniami "modny, nowoczesny" na udowodnienie tezy, że określone rozwiązanie jest lepsze od innego. A tu przecież na pierwszym miejscu chodzi o ergonomię . Ergonomia przedmiotów codziennego użytku, takich jak pilot i telefon jest wyznacznikiem przydatności danego rozwiązania, a nie lans i tzw. nowoczesność.

Choćbyś nie wiem jak nowoczesne, modne i piękne buty na wysokim obcasie zaprojektował, to i tak nie będą się nadawać do biegania. To jest właśnie ergonomia :P. Nie jednej pani będą się takie buty podobać, ale jak będzie miała w nich iść 5 kilometrów, to inaczej spojrzy na funkcjonalność tego "produktu".

Telewizory 3D w obecnej postaci właśnie w dziedzinie ergonomii kuleją i dlatego w takiej formie się nie upowszechnią. Wiele osób, nie chce iść za modą, kosztem ergonomii.

Mnie też się podobają kolorowe ekrany dotykowe o ogromnej rozdzielczości w telefonach, ale co z tego, jak ergonomia zwykłego korzystania z tych urządzeń na tym traci.

Ergonomia i jeszcze raz ergonomia. I właśnie w tym aspekcie kuleje Harmony One, na tle innych pilotów Logitecha. Pilot zdalnego sterowania z niedostatkiem przycisków podstawowych to fundamentalny problem z ergonomicznego punktu widzenia. I nic tego nie zmieni, ani piękny i dotykowy ekran LCD, ani błyszcząca obudowa. No sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja coś dodam. Miałem w łapce Harmony One. Kupiłem Harmony 885.

Przyciski z kolorami bardzo się przydają w N'ce.

Ja akurat (to tylko i wyłącznie moje zdanie) lubię mieć "fizyczne" przyciski.

Nie mam nic do dotykowych. Mój telefon to Avila (ma praktycznie tylko dotykowe).

Problem jest taki, że łapię pilota nocą, i nie patrząc na niego, wciskam przyciski.

Z dotykowymi byłby problem bo nie zawsze się dobrze trafi. A tak wyczuję palcami.

Stąd moja decyzja.

Ale w pełni rozumiem przekonania Vamet'a jak i SlawkaR.

To sprawa bardzo indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@SlawekR

O Bosz... :P ...powiedz mi chociaż 1 argument przemawiający za tym, że mam wcisnąć przycisk z żółtą plamką na pilocie, zamiast szybki, gdzie jest narysowana żółta kropka, która bądź co bądź jest zdecydowanie większych rozmiarów niż Twój przycisk fizyczny. Jak ktoś ma rączki jak dziecko, ja jak, to może OK, ale jak ktoś ma kulfony jak mój kolega z pracy, to nie wiem, czy już tak fajnie się klika ten przycisk fizyczny w stosunku do szybki z przyciskiem większym.

Co do telefonów komórkowych, to ten sam przykład. Na ekranie sobie powiększy przyciski softwareowo, jeżeli w ogóle ma taką potrzebę, a z fizycznymi już nic nie zrobisz.

Ty się ze mną "..." - wstaw odpowiednie słowo, nad wyższością umiejscowienia przycisków na pilocie??? ...bo sorry, ja naprawdę nie kumam, jaka jest różnica kliknięci palcem w szybkę, która jest 3-4 cm wyżej niż przyciski w Twoim preferowanym pilocie :) No nie kumam i chyba nie wytłumaczysz mi, za ciężki przypadek ze mnie. Dlaczego też nie wspominasz, że można dowolnemu przyciskowi fizycznemu przypisać dowolny przycisk z innego pilota, hmm? Nie wszystkie przyciski fizyczne w danej aktywności i urządzeniu są domyślnie przypisane z oryginalnych pilotów i leżą bezużytecznie. Wiesz, ja mogę przypisać te kolorki pod dowolne przyciski fizyczne, a to że nie będzie na nich kropeczki żółtej, czy niebieskie, w czym problem?

Nie wmawiaj człowiekowi i nie rób z mózgu konserwy, że Harmony One jest do bani ze względu na kolorki, bo tak nie jest! Nie wiem, czy Twój model pilota - nie pamiętam który tak miał, ale to tandetny plastyk, szaro-bury.

Co do 3D, a czy ja wspominałem, że w takim wydaniu 3D? Nawet nie napisałem, że chodzi o okulary - 3D to nie tylko okulary.

Dobra wszystko co miałem do przekazania, myślę, że przekazałem. Nie umiem już inaczej tego napisać i wytłumaczyć. Dla mnie EOT.

@Fantom

Tak, masz rację. Sprawa indywidualna, nawet powiedziałbym rzecz gustu. A o tym nie powinno się dyskutować :(

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

@SlawekR

O Bosz... :( ...powiedz mi chociaż 1 argument przemawiający za tym, że mam wcisnąć przycisk z żółtą plamką na pilocie, zamiast szybki, gdzie jest narysowana żółta kropka, która bądź co bądź jest zdecydowanie większych rozmiarów niż Twój przycisk fizyczny. Jak ktoś ma rączki jak dziecko, ja jak, to może OK, ale jak ktoś ma kulfony jak mój kolega z pracy, to nie wiem, czy już tak fajnie się klika ten przycisk fizyczny w stosunku do szybki z przyciskiem większym.

Ale bardzo proszę, jeden argument. Na wyświetlaczu masz dostępne 6 lub 8 dodatkowych programowalnych funkcji na ekranie podstawowym, w zależności od wersji. Konieczność zaprogramowania 4 klawiszy podstawowych (kolorowych) ogranicza tę liczbę do 2 lub 4 wolnych. W pilocie z oddzielnymi klawiszami kolorowymi nie ma tego problemu. Dodatkowe pola klawiszy powiązanych z LCD możemy wykorzystać dowolnie, choćby na proste zaprogramowanie bezpośredniego wyboru stacji telewizyjnych. Możemy nawet loga stacji sobie wgrać na LCD.

I to wcale nie chodzi o ten nieszczęsny ekran dotykowy coś się go tak czepił. A o zwykły brak klawiszy, które w pilocie uniwersalnym powinny być z racji prostego faktu docelowej uniwersalności tegoż urządzenia.

Ich brak ogranicza ergonomię i uniwersalność zastosowań. Gdyby w 885 nie było klawiszy kolorowych, to też byłby ergonomiczny kanał. Sama dotykowość klawiszy nie ma tu nic do rzeczy. Niech sobie będą dotykowe te dodatkowe klawisze, byle zwykłych była dostateczna ilość. A tak to jesteśmy zmuszeni przerzucać dodatkowe strony z zaprogramowanymi funkcjami, bo na ekranie głównym mamy ich za mało. Jakby powiedział pułkownik Kwiatkowski. Paniał?

Ty się ze mną "..." - wstaw odpowiednie słowo, nad wyższością umiejscowienia przycisków na pilocie??? ...bo sorry, ja naprawdę nie kumam, jaka jest różnica kliknięci palcem w szybkę, która jest 3-4 cm wyżej niż przyciski w Twoim preferowanym pilocie :P No nie kumam i chyba nie wytłumaczysz mi, za ciężki przypadek ze mnie. Dlaczego też nie wspominasz, że można dowolnemu przyciskowi fizycznemu przypisać dowolny przycisk z innego pilota, hmm? Nie wszystkie przyciski fizyczne w danej aktywności i urządzeniu są domyślnie przypisane z oryginalnych pilotów i leżą bezużytecznie. Wiesz, ja mogę przypisać te kolorki pod dowolne przyciski fizyczne, a to że nie będzie na nich kropeczki żółtej, czy niebieskie, w czym problem?

Jak już wyżej napisałem. Uniwersalność pilota powinna determinować fakt posiadania odpowiedniej ilości, odpowiednio opisanych klawiszy. To ergonomiczny warunek uniwersalności pilota. Już naprawdę pomińmy nieszczęsną dotykowość, ona nie jest istotna. Byłaby istotna, gdyby dało się cudownie rozmnożyć ilość dotykowych pól na pilocie jednocześnie dostępnych na ekranie głównym. Ale się nie da.

Nie wmawiaj człowiekowi i nie rób z mózgu konserwy, że Harmony One jest do bani ze względu na kolorki, bo tak nie jest! Nie wiem, czy Twój model pilota - nie pamiętam który tak miał, ale to tandetny plastyk, szaro-bury.

Ok, Pilot Logitech Harmony ONE jest najlepszy bo jest ładny, z ładnego błyszczącego plastiku, ma ekran dotykowy, znaczy jest nowoczesny. Niech i tak będzie. Mnie to naprawdę powiewa, co kto tam sobie kupi i z czym później się będzie męczył, skoro ergonomia w pilocie uniwersalnym to rzecz drugorzędna. To tak jak w samochodzie, najważniejszy jest kolor, szczegóły techniczne nie są ważne. Każda kobieta Ci to powie, szanuję to.

EDIT

Harmony 900 posiada klawisze kolorowe, poza tym to zasadniczo Harmony ONE i jego polecam jak najbardziej. Naprawdę nie czepiam się i nie czepiałem dotykowego ekranu i dotykowych klawiszy.

Harmony 650 i 700 również posiadają komplety niezbędnych klawiszy. One również są godne polecenia. W żadnym nowym modelu Logitech nie popełnił już błędu z ONE, pozbawiającego pilota z gruntu uniwersalnego, uniwersalnych klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie niższy model 8.. lub 9..

przyciski nie są zbyt ciasno ułożone, ergonomia zdecydowanie bije na głowę, wszystko właściwie zrobisz kciukiem,

przyciski które są tylko w innych pilotach, wprowadzisz sobie i zaprogramujesz działanie.

Jeżeli masz rodzinę, to i kobieta i potomstwo będą bardziej zadowolone z przycisków niż z muskania ekranu.

I najważniejsze: cena dużo niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ale bardzo proszę, jeden argument. Na wyświetlaczu masz dostępne 6 lub 8 dodatkowych programowalnych funkcji na ekranie podstawowym, w zależności od wersji. Konieczność zaprogramowania 4 klawiszy podstawowych (kolorowych) ogranicza tę liczbę do 2 lub 4 wolnych. W pilocie z oddzielnymi klawiszami kolorowymi nie ma tego problemu. Dodatkowe pola klawiszy powiązanych z LCD możemy wykorzystać dowolnie, choćby na proste zaprogramowanie bezpośredniego wyboru stacji telewizyjnych. Możemy nawet loga stacji sobie wgrać na LCD.

Tak ku woli sprostowania, loga stacji TV, o których mówisz w One mają swoje niezależne miejsce i nie zabierają w ogóle miejsca dla innych zaprogramowanych funkcji pilota. Jeszcze nie miałem pilota, których ilość funkcji była tak spora, że nie zmieściły mi się wszystkie na ekranie dotykowym łącznie z kolorowymi przyciskami.

Kwestia gustu, Ty wolisz mieć przyciski fizyczne, ja wolę, żeby były na płytce, czy to na pierwszym miejscu, czy to na 4 stronie. To tak jakby się sprzeczać, czy w logach stacji na pierwszej stronie mam dać programy sportowe, czy też filmowe. Jak potrzebuje kolorki daje na pierwszą stronę, jak nie na dalsze, jak boli, to przypisuje fizycznym :) Proste, jak budowa cepa.

Co do kobiet i ich gustu, oczywiście popieram kobiety, wolę mieć piękny samochód z małym silnikiem, niż wypasioną furę, by jeździć od czerwonego do czerwonego 20 km/h w korkach :) I ładować w niego 60 l bak i 3 l silnik :)

Tak jak wspominałem wcześniej, dla mnie EOT. Nie ma sensu dalsza dyskusja, przynajmniej dla mnie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posiadać HOne i H885 w ciągu jednego dnia, została 885 ta pierwsza może posiada to coś w wyglądzie ale w działaniu już nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Tak jak prosił autor tematu przesyłam fotki, proszę kliknąć odpowiednie nazwy poniżej:

1. Harmony One

Konkretnie mój pilot uniwersalny :) - reklama bezpłatna :)

2. Harmony One - Activities/Działania

Tak wygląda Harmony One u mnie z widokiem na Activities (Działania), mam tylko trzy działania:

DTV - TV + amplituner Onkyo + UPC dekoder HD z nagrywarką

NMP - TV + amplituner Onkyo + Dune HD Base 3.0

PS3 - TV + amplituner Onkyo + PS3

3. Harmony One - 4x kolorki

Tak wyglądają legendarne już przyciski kolorowe na panelu dotykowym, u mnie jak widać są w Activites/Działaniu dotyczącym DTV.

UPC dekoder HD z nagrywarką ma 4 przyciski na domyślnym pilocie. U mnie znajdują się na 3 stronie przycisków konfigurowalnych.

Teraz wyobraźcie sobie, że znajdują się zaraz po załadowaniu Activities/Działania DTV, czyli na pierwszej stronie.n

Czy jest jakaś różnica kliknąć w te duże dobrze opisane obrazki, zamiast w przycisk fizyczny? Jakiś dyskomfort?

Oczywiście można jest przypisać do dowolnego przycisku fizycznego i będzie jak w Harmony 885 tylko nie będzie namalowanej kropeczki żółtej, zielonej, niebieskiej i czerwonej - wielka strata. Estetyka? Ktoś tutaj wcześniej wspominał, że wygląd nie jest istotny tylko technika :)

W dolnej części widać Ulubione, klikając w nie, otworzymy specjalną zakładkę z logami stacji TV lub dowolnymi obrazkami .jpg .png. (patrz punkt 4)

4. Harmony One - Ulubione stacje TV

I jesteśmy w stacjach. Ja miałem wcześniej loga z http://www.iconharmony.com/icons/ ale mi się znudziły i stwierdziłem, że zrobię sobie taką graficzkę skromną fioletową z napisami, żeby tworzyło to jedną całość z innymi poleceniami przypisanymi. Mam tylko 4 strony, co daje 24 ulubione stacje, reszta mi jest zbędna.

5. Harmony One - PS3 i kółeczka i inne

Tutaj już odpalona Activities/Działania PS3 i pokazane, że oprócz kolorków jak w DTV dla PS3 można mieć również grafikę przycisków z DualShock 3 :) U mnie są one na ostatniej stronie, bo zbędne - nie obsługuję konsoli pilotem a padem :)

To tyle, mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...