Skocz do zawartości
yomas

Pozostawienie surowego formatu Avi HD po obróbce

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Panowie, być może moj problem jest banalny, jednak nie bardzo moglem znaleść w internecie informacje na ten temat. Liczę że pomożecie

Posiadam:

- Małą kieszonkową kamerkę Creative Vado HD, kręcącą w jakośći HD 720p 30p.

Chcę:

- Złączyć i obrobić nieco materiał, nie tracąc na jakości. Plik surowy to plik .AVI w HD. Taki właśnie format chcę też zachować.

Korzystam z oprogramowania Vegas Studio, na którym zrobiłem już naprawdę sporo ciekawych montaży, materiały kręcone były za pomocą kamerki na kasetki mini dv. Obecnie korzystam z kamerki Vado HD. Gdy Renderuje materiał do formatu MPEG-2, HDV 720-30p, to trace na jakości. Vegas Studio nie daje jednak mozliwosci zapisu np do .AVI w 720p.

To moje pierwsze urzadzenie nagrywające w HD. Jak zachować oryginalny "surowy" format? Z góry dziękuje wam za pomoc.

Edytowane przez yomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja kamerka zapisuje do formatu h.264. Cokolwiek robisz, ten format najlepiej przechowywać w .mp4 albo .mkv. Sama zmiana kontenera nic nie pogarsza, zwane jest to tylko remuxowaniem/demultiplexing.

Chcesz zostawić h.264 i nie kodować do mpeg-2, no cóż wtedy możesz tylko ciąć bez dodawania żadnych efektów. Jeśli dodajesz efekty, czeka cie rekompresja. Kompresując do h.264 najlepiej wybrac kontener .mp4 lub mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dziękuje za odpowiedź, postaram się jakoś zastosować do twoich sugestii. W razie wątpliwośc lub pytań będę pisał. Dam znać również jak rozwiązałem swoją bolączke.

PS: Mam jednak pytanie... Jaki soft polecielibyście do prostego przycięcia materiału (+audio) nakręconego w H.264 ?? Aż mnie dziw bierze, że Sony Vegas Studio 9, nie daje takiej możliwości...

pozdrowionka

Edytowane przez yomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne za odpowiedz :-)

czym predzej postaram sie zapoznac z tym softem. Raz jeszcze podziekowania i pozdrowienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...