Skocz do zawartości
franczesko

Resolution Plus Toshiby a sygnał analogowy z kablówki bezpośrednio przez kabel 75Ω

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

Jestem Fraczesko i jestem nowy na forum.

Przeczytałem interesujący artykuł, w którym użytkownicy wyrażają opinie o tzw. DCDi - skalerach obrazu wbudowanych w tuner TV. Artykuł był na tym forum z marca 2006 roku:

http://www.google.pl/gwt/x?q=definicja+syg...php%2Ft676.html

Mam problem w 2 sprawach:

1. Proszę o wskazanie dobrego i w średniej cenie takiego skalera zewnętrznego do sygnału analogowego kablówki bez żadnego dekodera od kablówki. Aktualnie sygnał dociera poprzez kabel antenowy - 75Ω bezpośrednio do tunera TV). TV, który posiadam jest Full HD 40" jednak jakość obrazu jest straszna. Taki skaler zewnętrzny musiałby mieć wejście na kabel antenowy 75Ω poprzez który dociera sygnał TV.

W artykule z 2006 ktoś mówi o skalerze zewnętrznym: Faroudja DVP 1080. Jednak teraz mamy 2010 więc może coś się zmieniło dlatego proszę o pomoc w tej sprawie.

2. Chcę kupić nowy TV 46", który również będzie odbierał ten sam sygnał w/w kablówki - czyli analogowy bez dekodera od kablówki. (Sygnał docierałby bezpośrednio do tunera TV poprzez kabel antenowy - 75Ω). No i wyczytałem, że np. toshiba 46XV733 ma system: Resolution+ (chyba oparty na systemie skalowania Faroudja, który to skaluje sygnał SD). W opisie funkcji Resolution Plus ze strony Toshiby wynika, że skaluje również sygnał analogowy jednak nie jestem pewien czy również ten, który będzie docierał z wejścia antenowego z kabla 75Ω? Podaję link do opisu funkcji resolution plus : http://www.toshiba-av.pl/pliki/ResolutionPlus.pdf

Zadałem pytanie u konsultanta w/w kablówki, w jakim systemie nadawany jest sygnał i oto odpowiedź jaką otrzymałem:

Mam nadzieję, że bedzie to pomocne w zrozumieniu sytuacji (niestety w odpowiedzi ani razu konsultant nie wspomniał, że jest to sygnał tzw. SD czyli taki, który system toshiby resolution plus przeskalowałby do jakości prawie HD.

"Podstawą nadawania naszych kanałów jest transmisja analogowa. Kanały te są nadawane w paśmie od 127,25 MHz (kanał S-3) do 799,25 MHz. (kanał 62). W transmisji analogowej stosujemy dwa standardy kodowania fonii: DK (fonia mono) oraz BG (fonia stereo). Aby sprostać oczekiwaniom naszych abonentów firma SpTelek wprowadza w swojej ofercie nowe technologie transmisji tv. Obecnie, począwszy od kanału 63, 810 MHz nadajemy pakiet cyfrowy (COFDM, 16MHz, Mpeg 4), w którym znajdują się wybrane programy oferty analogowej oraz kanały w jakości HD telewizji nadających w sygnale niekodowanym (FTA). Jest to transmisja testowa ,docelowo będzie ona wzbogacana o kanały oferty podstawowej, analogowej oraz o nowe programy, również w jakości HD".

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.

Czy te wbudowane skalery albo nawet zewnętrzne naprawdę poprawiają sygnał nadawany przez w/w kablówkę. Co byście zaproponowali?

Z poważaniem

Fraczesko

Dzwoniłem również do serwisu toshiby jednak panowie w ogóle nie mieli za bardzo pojęcia o co pytam i zaproponowali bym używał dekodera od kablówki. Nestety kablówka nie oferuje żadnych dekoderów do polepszenia sygnału - jest to mała miejscowość .

To samo pytanie zadałem również użytkownikowi: Pmcomp ponieważ jego poleciłeś jako experta od slakerów zewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...