Skocz do zawartości
kefflar

Odtwarzacz sieciowy - Jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako nowy użytkownik tego forum na początku chciałbym się przywitać. Witajcie :unsure:

Ponieważ jestem zielony w sprawie odtwarzaczy opiszę moją sytuację i może coś doradzicie. Obecnie w domku posiadam Synology Disk Station 710+. Dla nie zorientowanych jest to NAS (trochę rozbudowany) na dwa dyski. Obecnie siedzi w nim 2x2TB. Swoją filmotekę sukcesywnie zgrywam w postaci ISO na ten dysk sieciowy. Chciałbym nabyć jakieś urządzenie, które za pomocą sieci odtwarzałoby mi filmy z plików ISO. Nie potrzebuję aby taki odtwarzacz posiadał slot na HDD. W końcu nie od parady kupowałem NAS'a. Kwota, jaką chciałbym wydać na coś takiego to max 500zł. Na razie nie posiadam telewizora Plazmowego czy też LCD. Oglądam na zwykłej bańce Panasonica. Szczytem marzeń była by możliwość nagrywania z telewizji poprzez takie urządzenie, ale domyślam się że w tej kwocie to raczej nie znajdę nic takiego. Trochę poczytałem forum zanim się zarejestrowałem - ale za bardzo nie wiem na co się zdecydować. Proszę o propozycję i poradę.

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość w końcu pewnie nie pierwszy raz widzicie tego typu pytanie.

Edytowane przez kefflar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

jako nowy użytkownik tego forum na początku chciałbym się przywitać. Witajcie ;)

Ponieważ jestem zielony w sprawie odtwarzaczy opiszę moją sytuację i może coś doradzicie. Obecnie w domku posiadam Synology Disk Station 710+. Dla nie zorientowanych jest to NAS (trochę rozbudowany) na dwa dyski. Obecnie siedzi w nim 2x2TB. Swoją filmotekę sukcesywnie zgrywam w postaci ISO na ten dysk sieciowy. Chciałbym nabyć jakieś urządzenie, które za pomocą sieci odtwarzałoby mi filmy z plików ISO. Nie potrzebuję aby taki odtwarzacz posiadał slot na HDD. W końcu nie od parady kupowałem NAS'a. Kwota, jaką chciałbym wydać na coś takiego to max 500zł. Na razie nie posiadam telewizora Plazmowego czy też LCD. Oglądam na zwykłej bańce Panasonica. Szczytem marzeń była by możliwość nagrywania z telewizji poprzez takie urządzenie, ale domyślam się że w tej kwocie to raczej nie znajdę nic takiego. Trochę poczytałem forum zanim się zarejestrowałem - ale za bardzo nie wiem na co się zdecydować. Proszę o propozycję i poradę.

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość w końcu pewnie nie pierwszy raz widzicie tego typu pytanie.

Polecam TvixN1 cafe- dokładnie to co potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam TvixN1 cafe- dokładnie to co potrzebujesz

Zrewidowałem swoje poglądy i zastanawiam się czy jednak nie wydać więcej pieniędzy. Co powiecie o R3150S - TV Video Recorder. Proszę o wypowiedzi posiadaczy tego sprzętu. Może warto, porównując z Popcornem czy też HD Dune to właściwie obsługuje to samo co konkurencja. A dodatkowo daje możliwość nagrywania. Co prawda nie ma chyba możliwości zamontowania napędu BD ale to chyba nie problem aby takowy podłączyć zewnętrznie.

Pozdrawiam i liczę na dalsze wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrewidowałem swoje poglądy i zastanawiam się czy jednak nie wydać więcej pieniędzy. Co powiecie o R3150S - TV Video Recorder. Proszę o wypowiedzi posiadaczy tego sprzętu. Może warto, porównując z Popcornem czy też HD Dune to właściwie obsługuje to samo co konkurencja. A dodatkowo daje możliwość nagrywania. Co prawda nie ma chyba możliwości zamontowania napędu BD ale to chyba nie problem aby takowy podłączyć zewnętrznie.

Posiadam takowy do kilku miesiecy i sprawuje sie swietnie .Ostatnie oprogramowanie na stronie producenta, pozwala podlaczyc ODD pod usb.DVB-T sprawuje sie znakomicie ,nagrywanie i odtwarzanie bezproblemowe.Wentylator dziala cicho ,nie sprawdzalem pobierania plikow torrent. Obudowa znakomicie pasuje do innych odtwarzaczy (DVD ).

Edytowane przez pankost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat chciałem napisać tylko, że dałem się namówić przez kumpla na zakup Popcorn Hour C-200. Jeszcze nie mam w nim żadnego dysku. Ale muszę przyznać że sprzęt śmiga aż miło.

Dziękuję wszystkim za rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey wam! Kefflar, szukam właśnie po sieci opinii dotyczących tego odtwarzacza, bo zastanawiam się nad dołożeniem trochu kaski do uzbieranej kwoty ( oszczędzałem na jakiegoś Hyundaia ), ale z tego co do tej pory wyszperałem ( posiłkuję się głównie informacjami na http://www.humanmedia.pl/ ) bardziej kompleksowe opcje ma właśnie Popcorn. Czy mógłbyś podzielić się wrażeniami po dłuższym użytkowaniu tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey wam! Kefflar, szukam właśnie po sieci opinii dotyczących tego odtwarzacza, bo zastanawiam się nad dołożeniem trochu kaski do uzbieranej kwoty ( oszczędzałem na jakiegoś Hyundaia ), ale z tego co do tej pory wyszperałem ( posiłkuję się głównie informacjami na http://www.humanmedia.pl/ ) bardziej kompleksowe opcje ma właśnie Popcorn. Czy mógłbyś podzielić się wrażeniami po dłuższym użytkowaniu tego sprzętu?

Witaj Hwide,

nie wiele Ci pomogę od czasu podłączenia urządzenia do prądu, LAN'u, oraz telewizora jak na razie skonfigurowałem sobie tylko udziały sieciowe podłączająć Filmy, muzykę oraz zdjęcia tak aby bezproblemowo wszystko NMT widział. Wrażenia: no cóż jest to moje pierwsze urządzenie tego typu i nie będę obiektywny. Jak dla mnie urządzenie super. Zdarzają się oczywiście zwiechy spowodowane najczęściej jakimiś starymi filmami kodowanymi w MPEG1 czy jakoś tak. Poza tym jeszcze nie konfigurowałem żadnych dodatkowych możliwości tego urządzenia bo większość z tych rzeczy spełnia mój NAS DS 710+ od Synology. Nie powiem też nic o jakości obrazu ponieważ na razie wszystko oglądam na CRT 29". Jeśli chodzi o dźwięk to tutaj powiem że może to nie jest jakość typowego zestawu audio z wyższej półki, ale po podłączeniu Coaxialem do Wzmacniacza jakość jest o wiele lepsza niż z kompa czy nawet z poprzedniego odtwarzacza JVC, który miałem. Słuchanie muzyki sprawia przyjemność a nie jak do tej pory przyprawiało o ból głowy raczej. To tyle ... :D

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z urządzenia i czekam na Rich UI poszukaj na YOUTUBE to nowy JukeBox do NMT Popcorna. Pewnie nie prędko się pojawi ale dzięki temu będzie można mieć na NMT bibliotekę multimedialną i w końcu żona przestanie się mnie pytać co to za film i o czym to jest. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzięki za szybką odpowiedź :) zastanawiam się jeszcze nad funkcją ściągania przez BitTorrent bezpośrednio na dysk sieciowy, bo z tego co wywnioskowałem to Ty masz urządzonko zaraz obok kompa, ale zastanawiam się jak by to działało w momencie gdyby stało ono np. w salonie i śmigało przez WiFi :> to jest według mnie całkiem przyjemna opcja tego Popcorn'a, bo nie muliłbym kompa torrentami ;p pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...