Skocz do zawartości
marcin_s3

Reprodukcja kolorów w EX700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak się zastanawiam.

Co znaczy właściwa-niewłaściwa kalibracja?

Do każdego wejścia sygnału jest osobny zestaw ustawiań (sport film foto itd )

Dla przykładu u mnie mam wejścia TV ; TV cyfrowa po HDMI plus komponent przez ampli ; DVD po component przez ampli ; DLNA - no i dla jasności parę światłowodów.

Dla każdego z tych wejść jest 5-6 do 8 ustawień.

Trzeba by niezłego urlopu żeby wszystko ponastawiać, to raz

Druga sprawa jak oglądam mecz na N sport HD to po prostu lubię jak trawa jest zielona

Wiem jest źle, ale tak mi się podoba i walę naturalny odcień skóry białasa czarnucha czy nawet żółtka

Za to na pewno poszukam naturalnych kolorów w przypadku wejścia DLNA w ustawieniach dot zdjęć w przypadku chęci oglądania fotek bo już pod film z DLNA to raczej nie.

Cz nie jest najważniejsze żeby to mi się podobało i nieważne dobrze czy źle

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No te opinie są bardzo zastanawiające. Wiadomo że wiele opinii należy "filtrować" ;) niestety wiele osób skarży się na trzaski z obudowy trwające przez pewien czas nagrzewania się TV (ok. 1h-2h od włączenia).

Może to jakaś wada pierwszych wyprodukowanych serii? mnie w każdym bądź razie trochę to zniechęciło.

Dzięki za twoją odpowiedź, bo jeżeli u Ciebie nic takiego nie występuje tzn. że nie jest to jakiś standardowy przypadek.

Pozdrawiam

Podobno (spotkałem się z taką opinią) problem dotyczył bodajże pierwszej stosunkowo niewielkiej partii telewizorów, potem już było ok. Ale zawsze można przedzwonić na infolinie i spróbować się dowiedzieć jak to naprawdę wyglądało.

antygłup oczywiście każde ustawienia mają się podobać Tobie jako użytkownikowi. Wolisz bardziej nasycone kolory to taki wariant sobie wybierasz i nikomu nic do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki MarcoGrando

Jak sobie poczytałem podejście do sprawy to poważnie zacząłem zastanawiać się nad wizytą u dobrego specjalisty.

Natomiast nie ulega wątpliwości że sprawę zawsze lepiej załatwi Fachowiec z odpowiednimi narzędziami i doświadczeniem niż amator. Tak się tylko zastanawiam jak spaprzesz ustawienia w TV to nie oślepniesz od ręki, natomiast po co w dalszym ciągu grzebią w samochodach domorośli mechanicy? gratuluję odwagi i współczuję rodzinie, taki wkręt bo ten temat akurat przerabiam na codzień.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna kalibracja jest u nas wciąż mało dostępna bo jeśli telewizor kosztuje dajmy na to 3000-4000zł to zapłacić za usługę w okolicach 1000zł to tak trochę sporo... Inna sprawa, że niewiele osób zajmuje się tego typu usługami. Odnośnie ustawień to nie przesadzajmy, jak ma się już trochę telewizor to do wszystkiego powoli się dojdzie i można spokojnie dostosować pod swoim kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...