Jump to content
Sign in to follow this  
krzbor

Mój program do sterowania XBMC

Recommended Posts

W Internecie jest szereg programów do zdalnej obsługi programu XBMC opartych o wbudowany w ten program serwer WWW.

Programy te jednak często działają jako piloty (a więc wymagają uruchomionego telewizora lub monitora) lub są bardzo rozbudowane, oparte o dodatkowy serwer Apache z PHP.

Stworzony przeze mnie program jest niezwykle "lekki" – stworzony z myślą o sterowaniu poprzez telefon komórkowy lub PDA.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sterować z poziomu standardowej przeglądarki.

Stworzona strona oparta o technologię AJAX nie wymaga dodatkowego serwera i interpretera PHP, choć i taką możliwość posiada.

Strona projektu

Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii o tym rozwiązaniu.

Witam serdecznie, widzę że bawisz się w jakieś programowanie web xbmc, to fajnie. Ja zato bawie się grafiką i mam taką propozycję może coś razem byśmy wymyślili fajnego i funkcjonalnego. Tu jest mój projekt http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=21791mam na myśli rozbudowanie troszkę funkcjonalnści tego interfejsu tzn. może umiesz dopisać linijkę kodu która będzie potrafiła wyciągać z bazy filmy z okładkami podzielone na kategorie np. bajki, komedie itd.

Ja narazie co zrobiłem to to że wszystko razem jęst pakowane bez podziału na kategorie.

Pozdrawiam i czekam na jakieś odp.

Niestety, nie mam czasu na rozbudowę interfejsu. Miał być ekstremalnie prosty - steruję odtwarzaczem z nokii e52 poprzez WiFi - stąd tak "ascetyczny" wygląd. Nie będę ukrywał, że jako programista cenię sobie bardziej funkcjonalność niż wygląd. To co napisałem jest freeware, a ponieważ jest to tylko html i javascript, to można to potraktować jako open source :) . Jeśli chcesz, to możesz go dowolnie przerobić.