Skocz do zawartości
NooN

Yamaha + JBL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój zestaw:

Yamaha RX-V661

fronty: JBL ES80

central: JBL ES25C

tył: JBL ES20

sub: JBL ES150P

Jeśli chodzi o KD, to nie mam zastrzeżeń i jestem zadowolony.

Oczywistym jednak jest fakt, iż w stereo zbytnio to nie brzmi z wielu przyczyn.

Pytanie: Czy jeśli zmienię ampli na jakiś w granicach 2000zł, to czy odczuję zmienę w jakości dźwięku stereo? Dużo słyszałem o lepszym dopasowaniu HK do JBL.

Proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli dobrze dostrzegłem to masz możliwość podpięcia głośników przednich pod zmostkowane końcówki mocy.

To pokaże co potrafią głośniki .

Mam podobny dylemat w stereo i kombinuję w stronę podpięcia wzmaka stereo pod wyjście Pre-out w ampli Pionka.

Sam rachunek jest dość prosty, podobną jakość dzwięku stereo uzyskasz na wzmaku stereo za 2k pln i na ampli za ok 5k pln

Więc pasowanie się w ampli pod kontem samego stereo to nieporozumienie

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze dostrzegłem to masz możliwość podpięcia głośników przednich pod zmostkowane końcówki mocy.

Co dokładnie masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie HK do JBL to prawdopodobnie wymysł dystrybutora. Jeśli potrzebujesz nowości związanych z dekoderami HD itp to jak najbardziej zmieniaj ale jeśli faktycznie chodzi o polepszenie dźwieku to nie zmieniaj bo jeśli chodzi o Yamahę tylko się pogorszyło (661 w porównaniu z następcami gra o niebo lepiej) a pozostałe firmy w zakresie 2000zł też nic lepszego do twojego odczucia nie wniosą.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zajżyj do instrukcji, chodzi mi o te osobne wyjście stereo na głośniki, po lewej od wyjść na głośniki KD.

Pozdrawiam :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś nazywa się bi-amping i owszem Yamaha 661 ma możliwość podłączenia kolumn w ten sposób.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, ale obiektywnie to nie wiem czy słychać różnicę.

Myślicie , że lepiej dokupić wzmacniacz stereo (za ok. 1500zl, może używany), czy nowe fronty za ok.2000zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co piszesz wychodzi że raczej na pewno przody.

Nie patrz na firmę bo to droga do nikąd tylko odsłuch

Moją uwagę zwruciły ostatnio takie oto coś VE12 miałem przyjemność posłuchać i robią naprawdę pozytywne wrażenie.

http://www.soundpower.pl/?p=p_88&iPage=3

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad HK970 oraz Onkyo Integra A-8850.

Który z nich zagra lepiej z moimi JBL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o stereo Onkio.To straszna klapa oparta głównie o cyfrowe technologie.Prawda że JBL najlepiej brzmi na HK.Za jaką cenę planujesz zakup HK 970.Nie lepiej nowego HK 980? Znam sklepy gdzie można zakupić nieco poniżej detalu.

Bi-wiring w takiej klasie sprzętu jest kompletnie bez sensu.Nie słychac różnicy na korzyść na czasem nawet może i być gorzej.

Napisz do jakich pieniędzy planujesz kupić klumny frontowe a ja postaram sie ci cos zaproponować.Mam doświadczenie nie będę zgadywał tylko postaram sie dopasować kolumny do twoich potrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...