Skocz do zawartości
cupra

Podzial Cyfry + atualizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Pol roku temu przymierzałem się do podziału cyfry i sprawa stanęła w miejscu z powodu braku funduszu, chciałbym się podpytać co zrobić, co kupić by wyrzucić niepotrzebnie pieniędzy.

Domek ma jedno piętro, chciałbym podzielić uprawnienia na 3 odbiorniki, jeden bazowy na parterze, dwa pozostałe na pietrze, z tymże ze jeden w rogu pietra.

Uprawnienia chciałbym podzielić bezprzewodowo, odbiorniki HD ( jakie? bez dysków HD jak na razie tak by można było podłączyć TNK, ale nie koniecznie)

i pytanie czy odbiorniki HD te tanie 200-300zl wymagają 2 sygnałów? czy do każdego pomieszczenia ciągnąc dwa kabelki czy jeden?

Podział cyfry umożliwiają jakieś splitery, kiedyś znalazłem jakaś firmę w której można kupić sprzęt i w razie czego jak nie zadziała to wymieni na cos innego lub będę mógł zwrócić. W związku z tym jak rozdzielić sygnał z konwerterów, przez przeliczniki czy switcha? zakładam odbiór z 2 satelity, czy sie nie bawić w Astre i pozostać tylko na HB, jeśli to podroży instalację to Astra odpada...

no i co dalej podłączyć pokonfigurowac dekoder, jest to trudne?

za wszelkie porady z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mit że to do HD potrzeba dwóch kabli. Dwa kable są potrzebne do pełnego PVR żeby oglądać inny kanał i inny zagrywać. Oczywiście cena takich odbiorników jest na poziomie 1300zł i więcej. Odbiorniki po 200-300 mają tylko jedno wejście antenowe więc problem się sam rozwiązuje.

Co do sharingu to nie jest to zbytnio skomplikowane, jednak nie licz że za pierwszym razem skonfigurujesz wszystko w ciągu godziny.

Co do instalacji to przemyśl czy wolisz kabelki czy drogą radiową. Po kabelkach można to zrobić przy pomocy jakiś dedykowanych spliterów lub ethernetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż na jednym kablu można nagrywać i oglądać inny kanał jednocześnie.

Ale musi to być na tym samym transponderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bezprzewodowy podział uprawnień to mogę polecić SmartWi którego używam od paru lat z trzema tunerami Ferguson działa bez większych problemów możesz przyjrzeć się także spliterowi Clone+.Ważny też jest odpowiedni dobór tunerów by dobrze współpracowały ze spliterami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam iż na jednym kablu można nagrywać i oglądać inny kanał jednocześnie.

Ale musi to być na tym samym transponderze.

Nie koniecznie musi być ten sam transponder... musi być transponder z tzw. tej samej ćwiartki czyli ta sama polaryzacja (pionowa lub pozioma) i to samo pasmo (dolne lub górne).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem nowym abonentem C+ i mam nastepujące pytanie. Tuner, który kupiłem z C+ Strong mnie ostro wkurza więc chcę go przenieść do drugiego pokoju i podłączyć do splitera. Jaki najlepiej wybrać tuner aby dobrze współpracował ze spliterem, miał HD, mozliwość nagrywania na zewnętrzny, lub węwnetrzny HDD albo PenDrive. Chciałbym oczywiście móc edytować liste kanałów za pomocą PC. Zależy mi na stabilnym i bezawaryjnym tunerku z ewentualnymi mozliwościami rozwojowymi.

A może da się to lepiej bez splitera zrobić? Może mzna ktoś lepsze rozwiązanie?

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...