Skocz do zawartości
Krystianen

XBMC Aeon - Problem z biblioteka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Witam

Mam problem z XBMC aeon, w zakldace FILMY nie mam ogladek tylko pustu.

Probowalem na wiele sposobow nie dziala?? macie jakas sprawdzona metode??

Dodam iz jak probuje recznie dodac do biblioteki to mam komunikat oczekuje na dostep. i nie dodaje... jak zrobic aby automatycznie sciagal okladki orazinfo o filmie.

Scraper mam na polski, Jak w wchodze w zakladke FILMY mam biblioteka pusta - zapelnij biblioteke i tutaj nic nie moge dodac... jak wchodze w WIDEO to widze katalogi filmów ale przy zadnym niemam okldaki i zorbilme tak jak mowiles i nic. pojawia sie np. OCZEKUJE NA DOSTEP DO SHREK i znika i nic....

Dodam ze mam WIN7,

jak sie przelacza na TRYB FILE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam problem z tym.

Zainstalowałem XBMC, potem sin Aeon Stark.

Wchodzę w filmy, dodaj źródło, zaznaczam swój katalog FILMY (w tym katalogu są filmy w osobnych katalogach pod angielską nazwa bez dodatkowych opisów), potem na tym źródle wciskam C i OKREŚL zawartość, ustawiam ze sa to Filmy, Scraper na Filmweb.pl, automatyczne wczytywanie, coś tam myśli, kompresuję bazę i znika. Wchodzę w filmy a tam ciągle biblioteka pusta.

Taki sam przypadek mam jeżeli chce dodać seriale.

Czy znalazłby się ktoś kto pomoże mi wszystko poustawiać? Mój mail to fantastiko(at)poczta(dot)fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z innymi skörami, tam da sie to zrobic ? a IMDB.com lub TMDB pröbowaliscie ?co do Filmweb to poczytajcie foröm nie za dobrze on dziala.

Jak XBMC macie bulida to popatrzcie na log w ktöryms bulidzie wogule nie szlo dodac skraperöw,takze nie wiadomo co tym razem.

Aeona nie uzywam wiec nie pomoge.

Nie ma znaczenia czy Xp czy 7 czy Linux itp.

Tryb file:najezrzasz na ktöräs krawedz ekranu najczesciej lewo (nie wiem ktörä w Aeonie musisz spröbowac:gora,dul.itd)zakladka tryb biblioteki wciskasz i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scraper trzeba jeszcze skonfigurować. w przypadku @fantasta, należy zaznaczyć 'use folder names for lookups' oraz nie zaszkodzi 'scan recusively'. to samo z serialami - typowym błędem jest schemat nazywania epizodów niezgodny z przyjętymi w xbmc regułami co kończy się nie dodaniem zawartości wskazanego folderu do bazy. co do wymagań nazw plików odsyłam do dokumentacji na wiki xbmc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie problem zauważyłem jest taki że gdy zaznaczam opcje automatyczne wyszukiwanie przy ustawianiu źródła, robię ok, czekam aż poszuka coś.

Potem biorę edytuj źródło i nie ma tej opcji zaznaczonej. Wszystko mam najnowsze ściągnięte jakie są dostępne.

Pytanka jeszcze takie. Jak wyłączyć program na skórze Aeon poza ALT+F4?

Jak już uda mu się pobrać jakieś okładki to zawsze pobiera takie szerokie ikony które jak nic nie pasują do trybów wyświetlania czyli rozmiar prostokątny okładkowy. Na wiki XBMC jest pokazana opcja Wide Ikons ale nie mogę jej odnaleźć.Za każdym razem muszę ręcznie robić info filmu, wchodzić w miniatury i czekać 5 minut aż załadują się inne. Strasznie długo pobierane są okładki i fanarty. Nieraz czekam jak pisałem 5 minut aż pobierze inne miniatury. Który serwis jest najlepszy do tego typu okładek, nie zależy mi na opisie polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla filmów imdb.com, seriali thetvdb.com, dla muzyki widziałem gdzieś na forum xmbc scrapper który sciągał info/okładki z kilku serwisów na raz tzn jeśli nie znalazł na pierwszym, szukał na następnym.

co do pobierania plakatów vs bannery, jest to w opcjach i chyba w ustawieniach skórki. 'prefer posters instead of banners' się chyba to zwało.

z uporem będę polecał oficjalne wiki xbmc - wiele podstawowych rzeczy jest tam dobrze opisanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scrapper do muzy polecam od Smuto w temacie,xbmc - tryb biblioteki'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...