Skocz do zawartości
MMarcin1

TV + PC + Kino Domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam:

PC:

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Sapphire Radeon HD 4890 1GB DDR5 PCI-E Battlestations Edition BOX

ASRock M3A785GXH/128M - http://www.agito.pl/plyty-glowne/asrock-m3...m.0.356385.html

Układ dźwiękowy Realtek ALC888 (8 kanałów)

+ zintegrowana Karta graficzna Radeon HD 4200 z wyjściami D-Sub, DVI i HDMI

pchdmi.jpg

TV:

Grundig 37 LXW 94-8600

Kino Domowe:

LG HT 904

HDMI IN i HDMI Out

kinoback.jpg

Chce zrobić tak:

-Podłączyć PC z TV zeby byla jak najelepsza jakość (obecnie mam podlaczone przez SVHS i jakos jest slaba (moze dlatego ze moge max rozdzielczosc 1204x768 ustawic))

-Podłączyc PC do Kina domowego żeby był dźwięk 5.1 (obecnie mam podlaczone przez 2x cinch - 1x mini jack i dzialaja 2 glosniki + subwoofer)

Pytania:

1) Gdy podłącze ta karte zintegrowaną z TV przez HDMI-HDMI i ustawie w TV na HDMI to nie ma nic. Moze trzeba przestawic cos zeby obraz byl z zintegrowanej karty a nie radeona 4890? bo w ustawieniach CCC wykrywam mi tylko polaczenie SVHS (ktore jest polaczone z radeonem 4890-TV) a HDMI nie. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej.

2)Podłączenie tego HDMI od karty graficznej zintegrowanej z Kinem domowym przez HDMI IN nie da mi dźwięku 5.1?

3) Mam adapter HDMI (byl razem z karta graficzna) i jest cos takiego jak HDMI_spdif (bym musial dokupic). Moze z tym cos da sie wykombinowac zeby było 5.1 i wtedy tez by był obraz lepszej jakosci pewnie bo podobno dzieki temu spdif wystarczy podlaczyc karte graficzna z TV zeby byl obraz i dźwięk.

4) Macie jakis inny pomysl na dźwięk 5.1 ? (wejscia optycznego chyba nie mam bo na tej stronie co dałem na samej górze nie ma nic o tym;/ ale może jest więc sami sprawdźcie jeszcze).

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przez HDMI-HDMI nie masz ani obrazu ani dźwięku ? Jaki to kabel HDMI (1.2, 1.3 ?) Dźwięku nie będziesz miał bo musisz połączyć kabelkiem SPDIF (zazwyczaj przy karcie graficznej) grafę z płytą główną. Po za tym musisz pobrać sterownik HDMI -> http://www.google.pl/search?hl=pl&clie...q=&gs_rfai= żeby w opcjach pokazało Ci się to -> http://i.zdnet.com/blogs/spdif_vs_hdmi.jpg

Na więcej pytań nie potrafię odpowiedzieć.

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy poącze karte graficzna z plyta za pomocą SPDIF ? bo chyba na karcie nie ma takich wejsc;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak że kablem DVI-HDMI podlaczylem PC i kino IN

a potem Kino out i TV przez HDMI-HDMI.

I tak:

- dźwięk jest tylko 2 gosniki + sub

- brak obrazu w niektorych grach a jak podlaczylem bezposrednio kablem dvi-hdmi Pc z TV to byl obraz we wszystkich grach.

Screeny po podlaczeniu pc- kino przez dvi-hdmi i tv - kino przez hdmi-hdmi

brdz.jpg

brdzw2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MMarcin1 widzę, ze kino ma wejście toslink i komputer ma wyjście toslink (czyli cyfrowe optyczne), więc proponowałbym tym kablem: kabel optyczny 1,8m połączyć komputer i kino "dźwiękowo".

A obraz "bokiem" z pominięciem kina dowolnie - albo HDMI-HDMI przez zintegrowaną kartę graficzną albo tak jak mówisz DVI-HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kupilem kabel optyczny i niestety jest tylko dzwiek 2+sub;/

w ustawieniach nie da się nic zrobić bo jest tak:

dzwww.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem AC3Filter i w filmach z 5.1 jest 5.1 a w filmach z dźwiękiem stereo mam wymuszone 5.1.

Teraz pytanie:

1)Czy da sie zrobic zeby w grach był 5.1? chociaz wymuszony jak w grze nie ma takiej opcji.

2)Czy AC3Filter dziala tylko z WMP ? i czemu tylko w filmach a w mp3 juz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MMarcin1 muszę Cię zmartwić... ze zintegrowanej karty dźwiękowej można tylko wysłać dźwięk DTS lub DD z filmów właśnie przez AC3 filter lub CCCP (jest w ustawieniach opcja wysyłu po S/PDIF dźwięku 5.1).

Żeby uzyskać dźwięk wielokanałowy w grach potrzebna jest kart muzyczna, która na pokładzie ma wyżej wymienione dekodery. Typu np.: Auzen X-Plosion 7.1 Cinema HiFi albo szukać jakiegoś wyższego modelu Creative'a z tymi dekoderami.

Poza tym mp3 jest zazwyczaj tylko stereo i jest to jak najbardziej prawidłowa reakcja sprzętu na taki sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury kolego - przez hdmi z radeonów BEZPROBLEMOWO uzyskasz 5.1 w grach - mam 4850 i wszystko gra jak należy

w dodatku można przesłać LPCM 5.1 czyli bezstratny a nie jak po spdif tylko DD/DTS(kompresja stratna niedostępna w grach bez karty która koduje w locie)

kolego sprawdź kodeki dokładnie - passtrough przez hdmi wyśle ci 5.1 jakie chcesz (bez hdaudio - te dopiero na radeonach seri 5xxx)

i sprawdź jakie formaty obsługuje twoje kino jako formaty wejściowe przez hdmi bo tu może być problem

aha i podłącz z karty dodatkowej(radeon 4890) a nie z integry bo niewiem czy to będzie dobrze śmigać(pewnie masz te zaawansowane oszczędzanie energii i wykorzystanie dwóch kart)

pobierz najnowsze stery do ati hdmi od realteka

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...