Skocz do zawartości
krisit

TVIX I 16.9 PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z uzyskaniem 16.9 na tvixie 6600

ale od początku materiał nagrywam kamerą canon legria hf 200 w 16.9 gotowy materiał obrabiam w sony vegas po dodaniu kilku przejść,efektów i podkładu muzycznego robie render oczywiście wszystko zaznaczam tak by było 16.9 zapuszczam na tvixie a tu obraz 4.3 jaka jest tego przyczyna nijak nie moge uzyskac pożądanego efektu

oczywiście tvix jest ustawiony na 16.9 jak przestawie na letter box robią sie pasy ale koszmarnie rozciąga obraz,mam kilka filmów mkv i po sprawdzeniu tam wszystko jest ok próbowałem zmieniać w ustawieniach sv recznie rozdzielczość na takie w których mkv jest panoramiczny ale to nic nie daje

więc gdzie jest problem jak moge uzyskac obraz panoramiczny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz material z kamery

- jezeli wszystko bedzie ok = problem przy montazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaż raczej jest ok ostatnich pare dni spedziłem na forum SV i tam dowiedziałem się że z tych ustawień co robie na być 16.9

jak sprawdzić czy ustawienia kamery są prawidłowe bo ja w tym temacie mam jeszcze dużo do nauki na co zwrócić uwage ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób jak piszę bo inaczej dyskusja jest pusta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
zrób jak piszę bo inaczej dyskusja jest pusta

jak nie chcesz pomagac to nie pomagaj

bez takich pustych tekstów

wiem ze jesteś fachowiec ...od gumowych dzwonków...

jak masz pisac takie teksty to lepiej milcz bo na forum nie o to chodzi

jakis czas sledze twoje wypowiedzi i mam wrażenie ze tobie chodzi tylko o ilosc postów a nie jakosc

następnym razem najpierw pomyśl............

Proszę wrócić do tematu bo w innym przypadku będzie ZONK :)

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no to radź se sam skoro jestes taki przemądrzały

:)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z uzyskaniem 16.9 na tvixie 6600

ale od początku materiał nagrywam kamerą canon legria hf 200 w 16.9 gotowy materiał obrabiam w sony vegas po dodaniu kilku przejść,efektów i podkładu muzycznego robie render oczywiście wszystko zaznaczam tak by było 16.9 zapuszczam na tvixie a tu obraz 4.3 jaka jest tego przyczyna nijak nie moge uzyskac pożądanego efektu

oczywiście tvix jest ustawiony na 16.9 jak przestawie na letter box robią sie pasy ale koszmarnie rozciąga obraz,mam kilka filmów mkv i po sprawdzeniu tam wszystko jest ok próbowałem zmieniać w ustawieniach sv recznie rozdzielczość na takie w których mkv jest panoramiczny ale to nic nie daje

więc gdzie jest problem jak moge uzyskac obraz panoramiczny???

Muszę Cię zmartwić , Twoja pewność co do bezbłędności formatu wyjściowego po obróbce jest zwodna. To nie kamera i nie Tvix a obróbka czyni błędy w postaci forrmatu obrazu.Zanim dojdziesz do tego gdzie i jakie błędy popełniasz spróbuj DVDPatcher-a.Programem zmienisz (zafałszujesz) format wyjściowy materiału DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat jak do tej pory dalej nie moge dojść w czym problem jakieś sugestie co jeszcze moge zrobic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor napisał Ci co masz zrobić i napisać jakie efekty, ale ty jesteś "bardzo mądry" więc nie rozumiem, po jakiego grzyba sie pytasz? Juz dałeś popis swojego podejścia, wiec nikt Ci nie pomoże, bo i po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mniej jak ty ........ale co sie bede pocił bez potrzeby jak tu sami ...fachowcy...po jakiego grzyba sie odzywacie jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia :) bez łaski poradze sobie sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim nastawieniem i lekceważacym stosunkiem do userów można zarobić migiem warna lub nawet bana

Skoro żeś pożarł wszystkie rozumy swiata to gorąco żegnam - tutaj są sami debile od których jesteś 100x madrzejszy

nic tu po tobie

pa pa

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamykam temat :D

a temat otwarty :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cale szczescie nie ty tu decydujesz co ma byc zamkniete a co otwarte

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z takim nastawieniem i lekceważacym stosunkiem do userów można zarobić migiem warna lub nawet bana

Skoro żeś pożarł wszystkie rozumy swiata to gorąco żegnam - tutaj są sami debile od których jesteś 100x madrzejszy

nic tu po tobie

pa pa

co do debili to jeden na pewno jest podumaj sam o kogo mi chodzi...

nigdy nie twierdziłem że zjadłem wszystkie rozumy to twoje słowa, potrzebowałem rady dla nie obytego w temacie a ty lecisz grypsami nie każdy wie wszystko i po to jest forum żeby sobie pomagać czyż nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do debili to jeden na pewno jest podumaj sam o kogo mi chodzi...

Brawo - rozkręcaj się dalej !

"debila" znalazłeś (to pewnie było do mnie bo zakładam że sam sobie takich kurtuazji nie czynisz), i kogo jeszcze zauważyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo - rozkręcaj się dalej !

"debila" znalazłeś (to pewnie było do mnie bo zakładam że sam sobie takich kurtuazji nie czynisz), i kogo jeszcze zauważyłeś ?

ta dyskusja do niczego nie prowadzi a na pewno związanego z tematem więc ci ustąpię bo zapewne masz większe doświadczenie hehehe :) :) :D :fuck_na: :fuck_na: :fuck_na:

a odpowiedzi poszukam gdzie indziej......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dni urlopu dla usera @krisit

zamykam !

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...