Skocz do zawartości
hdpower

Problem z decyzją przekątnej ekranu, między 46" i 55"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Własnie przymierzam się do kupna nowego telewizora. Mam na oku parę modeli. Kusi mnie trochę opcja zainwestowania w telewizor 52" lub 55".

Jednak zastanawiam się czy przy moich warunkach i potrzebach nie będzie to za duża przekątna.

Zdecydowana większość oglądanego materiału będzie w 720p (dużo filmów MKV i programy HD z N), jednak mam zamiar powoli przesiadać się na materiał w 1080p. Zależy mi także żeby programy 480p z N nie wyglądały jakoś koszmarnie.

Odległość z jakiej oglądam telewizor w zależności od miejsca waha się między 2,2 i 3,2 metra.

Rozważane przeze mnie modele to:

Samsung 55C6000

Samsung 46C7000

Philips 46PFL8605

Sharp 46LE820

Boję się trochę o to że 55" to może być za dużo. W dodatku nie wiem czy nie będę żałować jeśli zainwestuje w telewizor bez obsługi obrazu 3D (3D Ready). Mam zamiar zamówić odtwarzacz LG BD390 więc filmy Blu-Ray 3D i tak na razie odpadają.

Prosiłbym także o jakieś opinie na temat podanych przeze mnie modeli.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy odległości 2,2 m brałbym 46". To jednak zbyt mała odległość od telewiozora, może nie na HD, ale na SD z pewnością tak.

Zaś przy 3 m i więcej, zainwestowałbym raczej już w 52", 55".

Edytowane przez hartson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmm, ja oglądam na projektorze 93" w 12,5 m2 z 2,26 m i uważam, że jest wszystko OK.

Kwestia gustu :) Weź 63" C7000 ;) 3D :D Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy odległości 2,2 m brałbym 46". To jednak zbyt mała odległość od telewiozora, może nie na HD, ale na SD z pewnością tak.

Zaś przy 3 m i więcej, zainwestowałbym raczej już w 52", 55".

Ale chodzi mi głównie o materiał 720p. Czy przy 55" z odległości 2-3 obraz będzie w najwyższej możliwej jakości ? Co do 46" to nie mam watpliwości, ale 55" to jest jednak trochę więcej. O 1080p to nawet przy 70" bym się nie bał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 46 cali i wczesniej oglądałem z 2,5 metra i było ok, teraz siedzę 3 metry i jest idealnie.

Pozdr

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz 55'' bo za miesiąc, dwa, będziesz żałował. Z początku będzie sie wydawał WIELKI ,ale to minie. (-:PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym wziął większy. Ja starczy ci funduszy, nie zastanawiaj się nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także polecam duuży ;) Obecnie mam Tosię 52 i już wiem że następny będzie co najmniej 60'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Najlepiej to weź projektor, za cenę 55C7000 spokojnie dostaniesz bardzo dobry projektor 1080p.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oglądania tv jako tv wystarczy 46' a nawet 42' jesli chodzi o filmy niezaleznie czy 720 czy 1080 przy tej odległosci to i 60' będzie nie za duży, zwłaszcza jesli filmy sa w formacie kinowym 2.40:1, wtedy to nawet 2m w podstawie(przekątną sobie oblicz) będzie ok a nawet w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o projektor to TAK pod warunkiem ze w domciu jest już co najmniej jeden TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam uprzejmie

Najlepiej to weź projektor, za cenę 55C7000 spokojnie dostaniesz bardzo dobry projektor 1080p.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Nad takim rozwiązabuen też się zastanawiałem, ale projektor w moim wypadku się nie sprawdzi. Przecież nie będę specjalnie kupował nowych zasłon do okien i siedział w środku dnia z zasłoniętymi zasłonami podczas oglądania programów z N i filmów (większość filmów oglądam jak na dworze jest jasno). Poza tym projektor nie ma funkcji multimedialnych na których mi zależy (odtwarzanie po USB AVI i MKV z obsługą NTFS i MKV, oraz DLNA).

Widziałem u znajomych z projektorami że obraz jest mniej nasycony kolorami i mniej szczegółowy (szczególnie jeśli w pokoju jest jasno to obraz jest koszmarny).

Nie sądzę że projektor jes czymś złym, przy niższej cenie możemy osiągnąc o wiele wyższą przekątną i jeśli ktoś mieszka w domku i ma możliwość poświęcenia jednego pokoju na "salę kinową" to świetne rozwiązanie. To o czym pisałem, że obraz jest mniej szczegółowy pozwala na wybranie większej przekątnej niż w przypadku telewizora i oglądanie obrazu w akceptowalnej jakości (na telewizorze przy tak dużej przekątnej nie dałoby się oglądać materiału z tej samej odległości).

Mimo wszystko dziękuje za tak duże zainteresowanie moim pytaniem. Dzięki odpowiedziom skłaniam się ku przekątnej 55", bez waszej pomocy kompletnie nie wiedziałem co wybrać. Bałem się o to, że z odległości 2.5m obraz 720p na TV 55" będzie słabej jakości.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 55", tylko jeśli zależy Ci na 3D to zorientuj się jeszcze w modelach SONY i LG. Ja sam posiadam 50" i oglądam z niecałych 3m i kolejny zakup to chyba jakaś 60".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz 55", tylko jeśli zależy Ci na 3D to zorientuj się jeszcze w modelach SONY i LG. Ja sam posiadam 50" i oglądam z niecałych 3m i kolejny zakup to chyba jakaś 60".

Ale pisze Pan o materiale 720p czy 1080p ? Bo ja mam większość w 720p, co prawda jak kupie telewizor to zaczne przesiadać się na 1080p, ale większość filmów mam w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A czy są w ogóle Samsungi LED powyżej 55", bo nie znalazłem ;)

Jeżeli chodzi o projektor, oczywiście potrzebny również TV, bo szkoda lampy na TV analogową, cyfrową to raz.

Oczywiście ważne jest pomieszczenie, ekran no i sam projektor.

Co do jakości, hmm, nie ma tutaj w ogóle co dyskutować, projektor w warunkach dla niego przewidzianych zmiażdży i wizualnie i emocjonalnie każdego widza.

Widziałem Avatara na 720p projektorze i potem na swoim 40" LCD i 40" LED, nie ma co porównywać, TV wysiadają...

Co do wielkości obrazu, no proszę Was, czy to w kinie siedzicie, czy przy monitorze komputera, to praktycznie z ryjem w ekranie.

Proporcjonalnie to o wiele więcej niż te marne 55". Jak masz pieniądze, to kup 55" z porządną matrycą, chociaż teraz nie ma już zbyt wielkiego wyboru.

Także skoro obraz z lekko ponad 2 metrów na projektorze 720p bez 24p daje radę o wiele wiele wiele razy lepiej przy mniej więcej około 92", bo tyle udało się uzyskać, to na marnym projektorze za 3000 zł, to co tutaj się zastanawiać?

Wszystko się rozchodzi o grubość portfela oczywiście takiego, którego zawartość to nie tylko wizytówki służbowe...

Widziałem 55" C8000 3D LED Samsunga z 2 metrów, robi wrażenie, ale głupia FIFA 09, 10, World Cup w 720p na projektorze to bajeczka...

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Jestem przed budową domu, już w piwnicy zaprojektowałem pomieszczenie specjalnie do kina, bez okien, zaciemnione, wygłuszone. Z tyłu barek :D ...bez wstępu dzieciarni i żon z koleżankami na ploteczki.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
PS. Jestem przed budową domu, już w piwnicy zaprojektowałem pomieszczenie specjalnie do kina, bez okien, zaciemnione, wygłuszone. Z tyłu barek :D ...bez wstępu dzieciarni i żon z koleżankami na ploteczki.

Z poważaniem

To jeszcze długa droga przed tobą, nawet nie wiesz jak długa ;) , ale w końcu będzie. Takie pomieszczenie to skarb, piszę to z autopsji.....

Powodzenia

Sorry za offtop

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

:) ...spoko, kwiecień/maj 2011 zaczynam, grudzień 2011 wprowadzam się :)

Dobra, bo zaraz po uszach za offa ;)

Z czystą świadomością polecam projektor, jak ktoś z Was ma warunki i finansowe i gospodarcze, co nie zmienia faktu, że za rok jakiś LED lub OLED 55" lub więcej wpadnie do jednego z pomieszczeń :D

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pisze Pan o materiale 720p czy 1080p ? Bo ja mam większość w 720p, co prawda jak kupie telewizor to zaczne przesiadać się na 1080p, ale większość filmów mam w 720p.

Szczerze powiem, to mam większość w 720p i to w zupełności wystarcza, dla mnie 1080p jest zauważalne tylko przy bajkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...