Skocz do zawartości
Tony72

HD made in Poland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich hdgorąco:)

Zamieszczam mój ranking jakości kanałów HD i proszę o Wasze opinie oraz uzupełnienia. Może się przyda komuś kto interesuje się tematyką, jakością HD a my razem możemy to zsumować i często rozwiać jakieś mity czy chŁyty marketingowe które doskonale znamy.

Wyświetlacz Panasonic G20, 50", kable HDMI QED o ile to ważne:) oraz Turborecorder n i od tygodnia Ariva 200 dla c+HD

Na w/w sprzecie w lekko, organoleptycznie ,skalibrowanym THX mode oraz Normal mode najlepiej prezentują się (oczywiście przy sygnale HD)

nr 1 C+Sport HD w większości transmisji piłki nożnej, nie widziałem jeszcze SGP

2 NGHD

3 C+Film HD

4 ESHD oczywiscie "native hd"

5 TVP HD/ BBC HD ( w przypadku TVP jest różnie, od b. dobrej do b. przecietnej jakosci, wiadomo jaki transponder)

6 -.10 m.in Animal Planet HD, NG wild HD, nfilmy HD, n sport HD itd.

Podsumowanie.

Niestety ale w n ze względu na dużą już ilość kanałów HD jakość ostatnio uległa pogorszeniu na tr.11.258. Jest różnie w zależności od przydzielonego VBR.

Ogólnie na prawdę super wygląda 1sza 3ka kanałów z mojej listy oraz BBC HD i TVP HD, chociaz chciałbym zobaczyć TVP HD z astry, pewnie c+ film HD wyleciałby na 4 pozycje. Szkoda ze kanały typu AP HD, NG WILD HD pixelizują.

Nie mam dojścia do kanałów polsatu w HD to może któs za mnie je na liscie umieści.

Jak jest Wasym zdaniem?

P.S Ciekawe ale jakość np. ES HD z taniej Arivy 200 Ferdka jest wyraźnie lepsza niż z turboxa. Jeszcze bardziej widac różnice na kanałach SD in plus dla ferdka chociaz osobiscie uwazam ze turbox jest najlepszym dedykowanym na rynku.

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a MTV HD?

A gdzie tam jest niby to super HD ? W trakcie reklam i spotów, bo większość teledysków stanowi 3/5 ekranu i jakość jest SD, a 2/5 dodatków to są jakieś informacje wyświetlane o tym co jest grane ;)

Zaletą jest natomiast dobry dźwięk na MTV HD i chyba tylko to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTV HD to dno. Jak juz cos leci w HD to jest mocno zmiekczone jakims filtrem typu Noise reduction, wszystko jest rozmazane i niewyrazne. Efekt podobny do plikow RMVB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta jakoscia poszczegolnych kanalow to jest roznie. Zalezy co leci aktualnie na danynm transponderze, ktory ma ograniczona z gory pojemnosc bitrate (chyba 45M- ale nie pamietam).

Jesli na jednym transponderze umieszczonych jest kilka kanalow to maja zazwyczaj dynamiczne bitrate zmienne w zaleznosci od tego co leci na danym kanale. Jesli w tym samym czasie na wszystkich kanalach bedzie lecialo duzo scen dynamicznych to na wszystkich kanalach bedzie niezla pikseloza albo gorsza jakosc obrazu. O dzwieku sie nie wypowiadam bo tutaj maja staly poziom ustawionej przepustowosci.

Obecne kanaly HD przekazywane sa w standardzie DVB-S2, ktory niby zajmujac mniej miejsca maja przekazywac takiej samej jakosci obraz, ale to jak zwykle belkot marketingowy nastawiony na ciecie kosztow wynajmowania transponderow przez operatorow :-).

Bitrate to tez nie do konca super jakosc sama w sobie. Jesli film lub jakies wydarzenie jest kiepsko nagrane to moze leciec na calym pasmie ale byc dennej jakosci, co bardzo dobrze widac na kanale HBO HD. Wlasnie czesty efekt rozmycia obrazu (tzw efekt BOB).

Bardzo ladnie natomiast wygladaja stare odrestaurowane produkcje na kanale MGM HD. CI ktorzy odnawiaja takie filmy wiedza co robia i robia to dobrze. O tych sprawach wie bardzo dobrze nasz kolega z forum, ktory swego czasu zajmowal sie oczyszczaniem Janosika i przystosowaniem go do jakosci HD (wielki szacun dla Ciebie).

Tak wiec taka ocena, ktora zaproponowales nie do konca jest obiektywna wlasnie ze wzgledu na to kiedy dana osoba bedzie dokonywala oceny i na jakim materiale. To co ja dzisiaj zobacze ogladajac np film X nie musi byc tym samym co zobaczy jutro moj znajomy ogladajac ten sam film X.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście taki ranking nie do końca oddaje prawdę bo już w wielu tematach na forum dyskutowaliśmy o tym, że ten sam kanał wygląda inaczej zależnie od operatora u którego mamy umowę. Dla mnie od początku kiedy mam HD bezsprzecznie najlepszym i niedoścignionym kanałem jest TVP HD. Obraz żyleta. Z drugiej strony wielu abonentów enki narzekało na jego jakość, ale nie jest to wina złej produkcji tylko cięcia bitrate na transponderach z których enka korzysta. Także trzeba brać to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden - jak widzę pomijany - aspekt "jakości kanału" : a mianowicie tuner, który jest używany. Stąd Twoje zdziwienie @Tony72 o różnicy w jakości tego samego kanału, ale odbierane przez różne odbiorniki. Mimo, że są nadawane z tych samych transponderów. n-boxy nie są tutaj jakością referencyjną (mówiąc oględnie). Jeżeli kupisz naprawdę dobry tuner to się znowu zdziwisz... Czasami obraz z tego samego tunera z innymi (nowszymi zazwyczaj) softami może się od siebie różnić.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy66

Masz racje zapomnialem o jakosci sprzetu do odbioru.

Ja natomiast kieruje sie bitrate i tym co moge zobaczyc na PC-cie, w ktorym karta satelitarna siedzi. To cos moze miec jedynie obraz zalezny od zastosowanej grafiki ale tak czesto je zmieniam, ze az tak duzej roznicy nie zauwazylem. Dlatego tez podalem MGM HD jako kanal z jakoscia obrazu referencyjnego w polskim HD. Faktycznie TVP HD tez nie jest najgorszy ale wszystko zalezy od pory i materialu nadawanego. Natomiast na MGM zazwyczaj powtorki ale leca filmy dobrze odrestaurowane i oddajace realizm w filmach a nie podkolorowane i podkrecone produkcje i w dodatku z rozmyciem. Na TVP HD leca tez odrestaurowane filmy polskie i one niezle sie prezentuja, podobnie jak na MGM HD.

Gdyby puscili na jednym transponderze 2 kanaly to mozna mowic o referencji, nie mowiac o jednym kanale na transponder. Tak bylo jak leciala telewizja analogowa z satelity. Obraz powalal swoja jakoscia. Ah lezka sie w oku zakrecila. DO dzisiaj mam starego i niezastapionego w ustawieniu anteny Grundiga analogowego.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak macie racje, wiele aspektów składa sie na jakosc obrazu. TVP HD jak zaznaczyłem jest bardzo zróżnicowany i zalezy m.in od pasma które otrzyma w danej chwili. Raz oglądałem na kanale MGM HD jakis upscal z 1956 roku o królowej Sabie chyba i jakosc była genialna, autentycznie było super.

Uwazam ze niestety ale na kazdej platformie w Polsce bedzie coraz gorzej, dodadza kolejne Fox Live albo tvn + 12 i 3/4:) kosztem np. DHD, o zgrozo!

Dynamicznie przydzielany bitrate przy kanałach w całości nadawanych w HD w zasadzie nie powinien miec miejsca badz dolny limit powinien wynosic w Polsce conajmniej 8-9 mega a zdarza sie np. cinemax hahade dostaje czasem 4Mb/s!!! Boze, dlaczego nas okłamują i nikt tego publicznie nie ujawnia na fachowych stronach dot. mediów. Dlaczego np. satkurier nie porusza tego problemu??? Słuchajcie, oglądałem wczoraj koncert DVD J.M Jarre z Chin, bitarte waha sie miedzy 6 a 8.7 Mb/sec!!! przy dzwieku DTS.

Dlaczego nie ma wyznaczonego limitu jakosci sygnału HD???

Przeciez nadawcy wkrótce beda miec po 30 kanałów "hd" z bitrate i jakoscią niczym nie przypominającą HD.

Moderatorzy, HDmaniacy, apeluje poruszmy ten temat bo za 2 lata nie bedzie w Polsce zadnego kału spełniającego normy HD.

Pozdr,

Edit: miało być kanału a wyszło kału:)

@nowy66, dzieki nie zauwazyłem:)

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo za 2 lata nie bedzie w Polsce zadnego kału spełniającego normy HD.

Wybacz - nie mogłem się powstrzymać - masz rację ten KAŁ już jest :) :) :lol: zamiast HD

(wiem, że literówka...)

Na początku tego forum zadawalismy sobie pytanie : kiedy dojdzie do sytuacji w której będziemy szukać "poziomu HD w HD" analogicznie do ilości cukru w cukrze...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, no to w/g tych norm to mamy w polsce tylko kilka kanałów HD. Przy sygnale HD byłby to ESHD, C+Sport HD i film HD bo podczas emisji w HD dostają tyle mega, NGHD czasami, n sport HD czasami na LM, ES HD2 na bundeslidze i chyba tyle, SZOK.

Dzieki za linka netquest, przeczytałem wszystko, bardzo ciekawi mnie ta tematyka.

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku tego forum zadawalismy sobie pytanie : kiedy dojdzie do sytuacji w której będziemy szukać "poziomu HD w HD" analogicznie do ilości cukru w cukrze...

pzdr

Porównanie do cukru jest jak najbardziej trafne ! Wszak nie zrobisz bimberku z cukru kupionego w Biedronce, bo za mało tego cukru w cukrze, niestety.

N-ka to taka Biedronka, ilość bez jakości.

Zwykły użytkownik cieszy się z ilości kanałów HD (tak jak moi rodzice) i na siłę szuka tej jakości.

Jak to marketing potrafi łeb oszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek o jakości HD w Polsce więc to chyba odpowiednie miejsce.

BBC HD - aktualnie leci na nim "Planeta Ziemia". Pomijając jakość obrazu (IMO jest raczej przyzwoita) to załamuje mnie fakt, iż w tle audio leci oryginalny lektor, a na niego nałożony jest polski. Jak można być takim ignorantem! Trzeba niestety przyznać, że w Polsce zdarza się to bardzo często - ale BBC HD? Przepraszam, ale bez przesady! Czy naprawdę nie można by na nadawcy wymóc poprawienia tego? Nie wszystkie programy są tak nadawane, więc nie chodzi tutaj chyba o fakt, że pobierany jest oryginalny kanał, a gdzieś indziej nakładany lektor PL. Masakra po prostu, tego się nie da oglądać w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak i bbc i animal planet pobierane są z jednego źródła a tam dźwięk jest np. na animal planet w 5.1 a u nas w DD 2.0 , dlaczego?

miałem okazję sprawdzać kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas u Niemcow Premiere HD nadaje miedzy 19-21 Bitrate obraz jest naprawde ciekawy materialy nowe z Discovery HD smigaja naprawde supper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas u Niemcow Premiere HD nadaje miedzy 19-21 Bitrate obraz jest naprawde ciekawy materialy nowe z Discovery HD smigaja naprawde supper.

Mogliby dodać polskie napisy DVB - ciekawe ile osób zrezygnowałoby z naszych platform.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...