Skocz do zawartości
luckynyc

przesyłanie dźwięku do amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam podłączony turbo recorder nki z amplitunerem Yamahy kablem optycznym i któregoś dnia amplituner przestał odbierać dźwięk z dekodera. Problem rozwiązała dopiero wymiana kabla na nowy. Zdziwiłem się, bo poprzedni kabel nie miał żądnych śladów uszkodzenia, a jak się odłączało jedną stronę to w końcówce było swiatło - więc potencjalnie sygnał jest przesyłany.

Zastanawiam się, czy kabel optyczny może się popsuć ? oczywiście wyłączając sytuację gdy mechanicznie się go uszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie udało mi się nigdy spalić światłowodu :) Sprawdź ten kabel z innym sprzętem.

Mam za to problemy z TURBO, jakieś trzaski czasami z głośników dochodzą; coś strzeli i parę minut spokoju, potem znowu. Zwykły czarnytakich atrakcji nie dostarczał. TURBO także nie zawsze poprawnie wysyła dźwięk po hdmi albo jest on cichszy (n(hdmi)->tv(optyk)->amp) niż bezpośrednio po optyku do ampa. Może to tylko kwestia softu i za jakiś czas to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie też mi powiedzieli, że nie słyszeli o takim przypadku.

niestety nie specjalnie mam jak sprawdzić ten kabel

sprawdzałem go w ten sposób, że z jednej strony przykładasz do żarówki - i druga strona świeciła, a więc potencjalnie działa

ja mam identyczne podłączenie, i trzaski występują jak włączam tvn hd i tvn hd+1. Podobno to jest związane z włączaniem programów HD - tak twierdzą na infolinii. W czasie oglądania trzasków już nie mam.

Z różnicą głosu to trudno mi się wypowiedzieć bo ja mam hdmi z dekodera do tv, a optyczny z dekodera do ampli, ale z tego co piszesz to mi wygląda, że tv źle przekazuje sygnał a nie wina dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam jeszcze inaczej, recorder podłączony optykiem do amplitunera Sony, i zanika mi dźwięk jak odtwarzam nagrania z dysku pomaga tylko "mute" recordera na dwie trzy sekundy, albo restart amplitunera. Powiedzieli na infolini, że o takich usterkach nie słyszeli i mogą wymienić recorder najlepiej z dopłatą na turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam połączone na obydwa sposoby.

tzn Komponent z dekodera na Pionka i dalej na Sony dźwięk optyk na Pionka

i HDMI z dekodera na Sony i dźwięk na piona z TV optykiem ( to połączenie pod kontem DLNA) ale i tak przesyła wszystko z TV

Co prawda to nie satelita a kablówka ale nigdy żadnych problemów

Myślę że to nie problem w połączeniach to działa lub nie .

Pewno Turbo coś kasztani i nikt się do tego nie chce poczuć, co w naszej republice bananowej jest niestety normą.

Uważajcie bo znając życie to na infolinij zaczną wam doradzać wymianę ampków kabli i TV bo to na pewno nie oni :rolleyes:

Pozdrawiam::D

PS

Poprawiłem oczywiście nie koaksjal tylko komponent

Przepraszam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...