Skocz do zawartości
krzbor

Problem z obudzeniem DH57JG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę DH57JG z core i3. Skonfigurowałem Windows XP, tak aby zasypiał (do S3) przy użyciu przycisku obudowy i przycisku na pilocie. Wszystko jest OK, lecz przy wybudzaniu dzieją się dziwne rzeczy - komputer startuje, a na TV (po HDMI) jest czarny ekran z drobną czerwoną kreską z lewej strony. Wystarczy na pilocie (MAXTER firmy Elmak) nacisnąć Shift i strzałkę - emulacja ruchu myszy i obraz od razu wskakuje. Problemu nie ma jak wybudzam przez przycisk power, jest jeśli przez pilota. Byłem pewien, że jest to problem z pilotem (a właściwie jego odbiornikiem). Ostatnio jednak zająłem się budzeniem przez LAN (Magic packet) i ku mojemu zdumieniu komputer zachowuje się identycznie - czarny ekran i czerwona kreska z lewej strony. Ruch myszy wszystko przywraca. Przypomina to trochę screen savera - mam go jednak wyłączonego. Najdziwniejsze, że po takim wybudzeniu, jeśli nie będzie ruchu myszką komputer po chwili sam ponownie wejdzie do S3 (zaśnie). Zaktualizowałem do najnowszej wersji sterownik grafiki oraz bios - bez skutku. Czytałem na forach, że przyczyną mogą być urządzenia HID - odłączyłem odbiornik pilota - także bez zmian. Zainstalowałem TightVNC, aby zobaczyć co się dzieje, gdy ekran jest ciemny - podglądając na innym komputerze obraz także jest czarny, a ruchy "zdalną" myszą nic nie dają.

Postarałem się dokładnie opisać problem. Bardzo proszę o pomysły, co to może być. Może ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw plyta plus procek ale uzywam win7 oraz pilota MCE. Wybudanie dziala bez problemow, nie mam zadnego paska na ekranie itp.

Mam natomiast ustawione w windows aby ekran nigdy nie usypial. Moze to cos pomoze...

Nsa moim sprzecie mam natomiast problem z zasypianiem komputera - uzstawilem na 10 minut i zasypia dosc nieregularnie - czy znacie jakis program, ktory pozwoli mi zdiagnozowac dalczego nie zasypia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Różnimy się systemami operacyjnymi - nie wiem jaki to ma wpływ. Jak napisałem, mam całkowicie wyłączony wygaszacz ekranu, choć rzeczywiście po wybudzeniu system zachowuje się tak, jakby był on aktywny - ruch myszy powoduje obudzenie i właściwe działanie. Zrobię jeszcze jeden test - napiszę program, który będzie popiskiwał co kilka sekund. Uruchomię go przed zaśnięciem, a po wybudzeniu zobaczę czy coś słychać. Napiszę co wyszło z testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się, że jest to celowe działanie systemu WINDOWS. Obszerny opis: Tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...