Skocz do zawartości
marttino

Testowanie HDTV for Free

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam :D

to mój pierwszy topic na tym forum dlatego jest mi miło, i mam nadzieje wam również, że do Was dołaczyłem. :)
Rozpoczne pytankiem:

Czy bedzie możliwosc przetestowania HDTV - tunera, czy trzeba od razu kupic Pakiet, Tuner, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha ha dobre.
W której platformie masz możliwość przetestowania.
Nie sądzę żeby o tym pomyśleli

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Nie jestem pewien ale z kazdego towaru w Polsce można zrezygnować do 10 dni ?? nie iwme jak jest z platformami.[/quote]

10 dni bez konsekwencji tylko w przypadku zakupu na odleglosc. I to tez jezeli nie widzisz nikogo ze sklepu. Ale tez nie dotyczy jezeli zamowiles on-line , a jakis kurier/przewoznik sklepowy przyniosl do domu , a Ty podpisales fakture. Wtedy masz mozliwosc zwrotu tylko i wylacznie na podstawie niezgodnosci towaru z opisem - jezeli takowy istnieje i na to masz 2 lata :]. w tym przypadku, zwot 10 dniowy nie dotyczy. widzisz i podpisujesz co bierzesz.

Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176, ze zm.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='49794' date='08.06.2007, 16:56 ']10 dni bez konsekwencji tylko w przypadku zakupu na odleglosc. I to tez jezeli nie widzisz nikogo ze sklepu. Ale tez nie dotyczy jezeli zamowiles on-line , a jakis kurier/przewoznik sklepowy przyniosl do domu , a Ty podpisales fakture. Wtedy masz mozliwosc zwrotu tylko i wylacznie na podstawie niezgodnosci towaru z opisem - jezeli takowy istnieje i na to masz 2 lata :]. w tym przypadku, zwot 10 dniowy nie dotyczy. widzisz i podpisujesz co bierzesz.

Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176, ze zm.)[/quote] Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd wniosek, że "widzisz i podpisujesz" tzn. nie możesz już zwrócić towaru w ciągu 10dni. Moim zdaniem nic takiego nie wynika z ustawy. Mało tego: przy takim założeniu przepis byłby de facto martwy. Korespondowałem w sprawie zwrotu z jednym ze sklepów. Nie chodzi o to że chcę gratis potestować tv przez max.24 dni (bo jest 14dni na zwrot i 10 na rezygnację), ale jakiś mały defekt, który nie podlega gwarancji i jestem załatwiony. Mają w FAQ że opakowanie ma być zamknięte. Na pytanie z czego wyciągnęli taki wniosek odpisano mi że wystarczy, iż tv nie ma śladów użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w regulaminie nki jest jasno napisane, ze masz 10 dni na zwrot, musisz oddac w oryginalnym pudelku, ale rozpakowac i podlaczyc oczywiscie mozesz.
to chyba jest odpowiedz na twoje pytanie.

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='helcik' post='55141' date='03.08.2007, 12:30 ']w regulaminie nki jest jasno napisane, ze masz 10 dni na zwrot, musisz oddac w oryginalnym pudelku, ale rozpakowac i podlaczyc oczywiscie mozesz.
to chyba jest odpowiedz na twoje pytanie.

pzdr,
helcik[/quote]

Nie. Ponieważ jeżeli nawet rozpakujesz, to żeby sprawdzić musisz aktywować. A jak zaktywujesz to już wpadasz w inny paragraf, który mówi, że jak rezygnujesz to i tak płacisz do końca okresu podpisania umowy. No i aktywacja przepada. To taki mały paragraf22 (dla tych którzy wiedzą co to znaczy - reszcie nie będę tłumaczył :P )

Mi udało się rozwiązać umowę z n za winą dostawcy i zwrócili mi kwotę aktywacji (po 5 miesiącach użytkowania.) Taki mały test miałem. Oczywiście do tego czasu płaciłem normalną stawkę za usługi.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko czy ty piszesz o tv Sony który dodawali do n czy o tunerze? Bo ja odpisywałem na posty dt. "próby" tv. Telewizora się nie aktywuje... Zresztą czy n w ogóle sprzedają na odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsamm' post='55155' date='03.08.2007, 13:53 ']Pytanie tylko czy ty piszesz o tv Sony który dodawali do n czy o tunerze? Bo ja odpisywałem na posty dt. "próby" tv. Telewizora się nie aktywuje... Zresztą czy n w ogóle sprzedają na odległość?[/quote]

Pytanie dotyczyło odbioru HDTV w kontekście "n". Więc dorozumiałem, że chodzi o nbox (nbox recorder). Zobacz pierwszy post.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie....

Co do testowania n sprawa jest prosta (raczej) bo w tej ustawie są wyjątki dt. rozpoczęcia świadczenia usług. Np. dostępu do kodowanych kanałów, a więc odstąpić nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel1602' post='13315' date='08.10.2006, 22:09 ']Nie jestem pewien ale z kazdego towaru w Polsce można zrezygnować do 10 dni ?? nie iwme jak jest z platformami.[/quote]
N-ka reguluje to tak:

Rozdział XII. Rozwiazanie i zmiana Umowy

1.W przypadku nierozpoczecia swiadczenia usług przez ITI Neovision w terminie 3 dni roboczych od prawidłowej Instalacji urzadzen oraz otrzymania od Abonenta telefonicznego polecenia Aktywacji lub w przypadku niewyrazenia przez Abonenta zgody na rozpoczecie swiadczenia usług przed upływem terminu 10 dni od daty zawarcia Umowy na odległosc lub w przypadku braku mozliwosci prawidłowej Instalacji, Abonentowi bedacemu osoba fizyczna przysługuje prawo odstapienia od Umowy bez podania przyczyn, z obowiazkiem zwrotu na rzecz ITI Neovision Dekodera, Karty dekodujacej oraz udostepnionego Zestawu antenowego. Zwrot powinien nastapic niezwłocznie z zastrzezeniem, iz nie moze nastapic to pózniej niz w terminie 14 dni od daty odstapienia od Umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...