Jump to content
Sign in to follow this  
marttino

Testowanie HDTV for Free

Recommended Posts

Witam wszystkich i pozdrawiam :D

to mój pierwszy topic na tym forum dlatego jest mi miło, i mam nadzieje wam również, że do Was dołaczyłem. :)
Rozpoczne pytankiem:

Czy bedzie możliwosc przetestowania HDTV - tunera, czy trzeba od razu kupic Pakiet, Tuner, itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ha ha dobre.
W której platformie masz możliwość przetestowania.
Nie sądzę żeby o tym pomyśleli

Pozdrawiam

braavoo

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote]Nie jestem pewien ale z kazdego towaru w Polsce można zrezygnować do 10 dni ?? nie iwme jak jest z platformami.[/quote]

10 dni bez konsekwencji tylko w przypadku zakupu na odleglosc. I to tez jezeli nie widzisz nikogo ze sklepu. Ale tez nie dotyczy jezeli zamowiles on-line , a jakis kurier/przewoznik sklepowy przyniosl do domu , a Ty podpisales fakture. Wtedy masz mozliwosc zwrotu tylko i wylacznie na podstawie niezgodnosci towaru z opisem - jezeli takowy istnieje i na to masz 2 lata :]. w tym przypadku, zwot 10 dniowy nie dotyczy. widzisz i podpisujesz co bierzesz.

Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176, ze zm.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Zerwi' post='49794' date='08.06.2007, 16:56 ']10 dni bez konsekwencji tylko w przypadku zakupu na odleglosc. I to tez jezeli nie widzisz nikogo ze sklepu. Ale tez nie dotyczy jezeli zamowiles on-line , a jakis kurier/przewoznik sklepowy przyniosl do domu , a Ty podpisales fakture. Wtedy masz mozliwosc zwrotu tylko i wylacznie na podstawie niezgodnosci towaru z opisem - jezeli takowy istnieje i na to masz 2 lata :]. w tym przypadku, zwot 10 dniowy nie dotyczy. widzisz i podpisujesz co bierzesz.

Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176, ze zm.)[/quote] Edited by Paweł Dziuba

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem skąd wniosek, że "widzisz i podpisujesz" tzn. nie możesz już zwrócić towaru w ciągu 10dni. Moim zdaniem nic takiego nie wynika z ustawy. Mało tego: przy takim założeniu przepis byłby de facto martwy. Korespondowałem w sprawie zwrotu z jednym ze sklepów. Nie chodzi o to że chcę gratis potestować tv przez max.24 dni (bo jest 14dni na zwrot i 10 na rezygnację), ale jakiś mały defekt, który nie podlega gwarancji i jestem załatwiony. Mają w FAQ że opakowanie ma być zamknięte. Na pytanie z czego wyciągnęli taki wniosek odpisano mi że wystarczy, iż tv nie ma śladów użytkowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w regulaminie nki jest jasno napisane, ze masz 10 dni na zwrot, musisz oddac w oryginalnym pudelku, ale rozpakowac i podlaczyc oczywiscie mozesz.
to chyba jest odpowiedz na twoje pytanie.

pzdr,
helcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='helcik' post='55141' date='03.08.2007, 12:30 ']w regulaminie nki jest jasno napisane, ze masz 10 dni na zwrot, musisz oddac w oryginalnym pudelku, ale rozpakowac i podlaczyc oczywiscie mozesz.
to chyba jest odpowiedz na twoje pytanie.

pzdr,
helcik[/quote]

Nie. Ponieważ jeżeli nawet rozpakujesz, to żeby sprawdzić musisz aktywować. A jak zaktywujesz to już wpadasz w inny paragraf, który mówi, że jak rezygnujesz to i tak płacisz do końca okresu podpisania umowy. No i aktywacja przepada. To taki mały paragraf22 (dla tych którzy wiedzą co to znaczy - reszcie nie będę tłumaczył :P )

Mi udało się rozwiązać umowę z n za winą dostawcy i zwrócili mi kwotę aktywacji (po 5 miesiącach użytkowania.) Taki mały test miałem. Oczywiście do tego czasu płaciłem normalną stawkę za usługi.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie tylko czy ty piszesz o tv Sony który dodawali do n czy o tunerze? Bo ja odpisywałem na posty dt. "próby" tv. Telewizora się nie aktywuje... Zresztą czy n w ogóle sprzedają na odległość?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='andsamm' post='55155' date='03.08.2007, 13:53 ']Pytanie tylko czy ty piszesz o tv Sony który dodawali do n czy o tunerze? Bo ja odpisywałem na posty dt. "próby" tv. Telewizora się nie aktywuje... Zresztą czy n w ogóle sprzedają na odległość?[/quote]

Pytanie dotyczyło odbioru HDTV w kontekście "n". Więc dorozumiałem, że chodzi o nbox (nbox recorder). Zobacz pierwszy post.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie....

Co do testowania n sprawa jest prosta (raczej) bo w tej ustawie są wyjątki dt. rozpoczęcia świadczenia usług. Np. dostępu do kodowanych kanałów, a więc odstąpić nie można.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='daniel1602' post='13315' date='08.10.2006, 22:09 ']Nie jestem pewien ale z kazdego towaru w Polsce można zrezygnować do 10 dni ?? nie iwme jak jest z platformami.[/quote]
N-ka reguluje to tak:

Rozdział XII. Rozwiazanie i zmiana Umowy

1.W przypadku nierozpoczecia swiadczenia usług przez ITI Neovision w terminie 3 dni roboczych od prawidłowej Instalacji urzadzen oraz otrzymania od Abonenta telefonicznego polecenia Aktywacji lub w przypadku niewyrazenia przez Abonenta zgody na rozpoczecie swiadczenia usług przed upływem terminu 10 dni od daty zawarcia Umowy na odległosc lub w przypadku braku mozliwosci prawidłowej Instalacji, Abonentowi bedacemu osoba fizyczna przysługuje prawo odstapienia od Umowy bez podania przyczyn, z obowiazkiem zwrotu na rzecz ITI Neovision Dekodera, Karty dekodujacej oraz udostepnionego Zestawu antenowego. Zwrot powinien nastapic niezwłocznie z zastrzezeniem, iz nie moze nastapic to pózniej niz w terminie 14 dni od daty odstapienia od Umowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...