Skocz do zawartości
maxiuca

Dziwne pasy w Win7 64-bit na ATI 5450 i 4670 w trybie EVR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam dwa kompy, jeden z ATI 5450, drugi z 4670, na obydwu odtwarzając coś w trybie EVR (Blu-ray z TMT albo transport stream z MPC, niezależnie od kodeka) na obrazie pojawiają się dziwne pionowe pasy. Efekt ten zauważalny jest na dwóch różnych monitorach. Catalysty najnowsze.

Jak puszczam w overlayu w MPC to takich problemów nie ma. Tylko w EVR.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Na trzecim kompie mam GeForce GT240 i tego efektu nie ma.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwa kompy, jeden z ATI 5450, drugi z 4670, na obydwu odtwarzając coś w trybie EVR (Blu-ray z TMT albo transport stream z MPC, niezależnie od kodeka) na obrazie pojawiają się dziwne pionowe pasy. Efekt ten zauważalny jest na dwóch różnych monitorach. Catalysty najnowsze.

Jak puszczam w overlayu w MPC to takich problemów nie ma. Tylko w EVR.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Na trzecim kompie mam GeForce GT240 i tego efektu nie ma.

Też to przerabiałem (jest dokładnie tak jak opisujesz) i w końcu po długiej walce odpuściłem sobie wstawianie kart ATI do HTPC (Sapphire 5450 , Gigabyte 4650)

Pasy to jedno , niemożność odtworzenia jakiegokolwiek dłuższego materiału w trybie 24p (23,976) to drugie.

GeForce 9400 zintegrowany na płycie głównej Gigabyte GA-E7AUM-DS2H nie ma żadnych z w/w problemów.

Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też to przerabiałem (jest dokładnie tak jak opisujesz) i w końcu po długiej walce odpuściłem sobie wstawianie kart ATI do HTPC (Sapphire 5450 , Gigabyte 4650)

Eh, no tak, ale ten bitstream audio HD... A znalazłeś na jakiś formach, zagranicznych czy polskich jakieś dyskusje na ten temat?

niemożność odtworzenia jakiegokolwiek dłuższego materiału w trybie 24p (23,976) to drugie.

A czym się to objawia? Mówiąc szczerze jeszcze nie oglądałem całego filmu z kompa nigdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1.Nie znalazłem nic na ten temat.Z moich doświadczeń wynika , że jest to problem Windows 7 - nie zauważyłem tego zjawiska w Viście.

2.Objawia się to tzw. czkawką - obraz się szarpie , zacina.Włączenie pauzy w odtwarzaczu pomaga na chwilę...

Testowałem na 3 różnych płytach głównych , a nawet wypożyczyłem inny egzemplarz karty dla sprawdzenia , bez powodzenia niestety.

Bitstream oczywiście działa , płynne odtwarzanie obrazu ma jednak kluczowe znaczenie.

HTPC z wymieniąną wyżej płytą Gigabyte był u mnie głównym źródłem obrazu od lipca 2009 roku , więc mam jakiś punkt odniesienia.

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Nie znalazłem nic na ten temat.Z moich doświadczeń wynika , że jest to problem Windows 7 - nie zauważyłem tego zjawiska w Viście.

No właśnie ja też szukałem i nic. Dziwna sprawa bo to wali po oczach okrutnie.

2.Objawia się to tzw. czkawką - obraz się szarpie , zacina.Włączenie pauzy w odtwarzaczu pomaga na chwilę...

To nieźle ATI daje ciała...

Bitstream oczywiście działa , płynne odtwarzanie obrazu ma jednak kluczowe znaczenie.

Apropos tego bitstream. Na Viście też działa czy tylko Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitstream działa tylko w Windows 7.Pod Vistą TMT 3 (170) zawiesza się przy włączeniu HD audio a PowerDVD 9 nie ma w zakładce audio tej trzeciej , najważniejszej opcji :) .Prawdopodobnie chodzi tu o ów nieszczęsny PAP , lub raczej jego brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czytałem że na Viscie nie działa, ale chciałem się upewnić.

Pogrzebałem trochę w ustawieniach i okazało się, że nie EVR jest odpowiedzialny za pasy (swoją drogą to nie tylko pasy ale jakość dekodowania jest o też wiele gorsza niż w przypadku ffdshow czy CoreAVC) ale po prostu dekodowanie ze wspomaganiem DVXA. Włączenie trybu Overlay po prostu wymusiło w MPC użycia dekodera ffdshow i pasy zniknęły. Jak wyłączyłem dekoder ze wspomaganiem DVXA wbudowany w MPC i wymusiłem użycie ffdshow to w trybie EVR też było dobrze. W TMT3 "odptaszkowałem" wspomaganie sprzętowe dekodowania i pasy również zniknęły. I wszystko niby fajnie a mój Quad przy h264 ledwo w 25% obciążony jest, ale to trochę nie o to chodziło.

Wszystkie te bitstreamy, dekodowanie najwyższego profilu h264 w najnowszych Catalystach można sobie wsadzić głęboko skoro dekodowanie sprzętowe działa źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Teraz żałuję , że pozbyłem się Xonara Slim.Poczekamy , zobaczymy.Cały czas mam nadzieję , że któreś z kolei sterowniki załatwią w końcu problem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spróbuj powyłączać wszelkie upiekszacze wideo w catalystach, jak dynamic contrast, może wyostrzanie/odszumianie, i inne (np Catalyst A.I.)

Karty nie masz podkręconej? Dierect X najnowszy??

Pozatym wejdź w opcje MPC i na output daj po prostu bilinear resize (bez PS)

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirdaniel,

dzięki! Wyłączenie "ulepszaczy" pomogło (w każdym razie na jakość obrazu, nie wiem czy na problem z długim odtwarzaniem kolegi Irek39 pomoże). Okazuje się, że za ogólną kiepską jakość obrazu być odpowiedzialny DeNoise domyślnie ustawiony na 45%, a za pasy "dynamic contrast". Swoją drogą w telewizorach czy projektorach to jestem przyzwyczajony żeby wszystkie ulepszacze wyłączać od razu po włączeniu, ale w kartach graficznych to dla mnie coś nowego, no ale człowiek całe życie się uczy. Na wszelki wypadek Catalyst A.I. i "enforce smooth video playback" też wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...