Skocz do zawartości
rogas81

Jaki LCD-LED z Sony do £1000

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Prośba o porade jaki TV kupic w cenie do ?1000, czyli okolo 4500zl.

Obecnie posiadam telewizor 26" i monitor samsunga, ale nowy TV chcialbym kupic Sony, podobno bardzo dobrze wykonane i kazdy poleca. Ale nie ja tu jestem specjalista i prosze o porade, moga tez byc inne firmy.

A to moje typy:

-Sony KDL-40Z5800 ?999

-Sony KDL40HX703 ?1049

-Sony KDL40EX703 ?999

-Sony KDL40NX503 ?850

Preferowany rozmiar TV ? 40-46"

Wielkość pokoju ? 4x3m

Jaki sygnał ? n-telewizja lub polsat cyfrowy, komputer DVI-HDMI, DVD przez hdmi moze komponent(jak bede wiedzial o co chodzi?)

Jaka odległość od ekranu ? 2-3m

Jakie urządzenia do podłączenia? DVD, KOMPUTER, dekoder n-ki lub polsatu

Jaka klasa cenowa? max 4500 zl (?1000) mieszkam w UK

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zona w dzien ja pod wieczor, czyli na okraglo

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? srednie

Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2

jaki masz telewizor? ? samsung 26" HD Redy

Przeznaczenie ?telewizja n, filmy DVD, komputer DIVX i być moze gry MOze z czasem konsola

Ma stać czy wisieć? prawdopodobnie wisiec

Niewiem jak z rozmiarem, ja chcialbym 46", ale zona nosi okulary i jak zmienilem ostatnio monitor na 22" Full HD to troche ciezko bylo jej sie przyzwyczaic, wiec chyba zostaniemy przy 40"

Niewiem tez czy pakowac sie w 3D, czy lepiej poczekac z 2-3 lata i dopiero wymienic TV, a teraz kupic cos tanszego.

Zalezalo by mi na wifi w TV, you tube, itd i na odtwarzaniu filmow, zdjec i muzyki z USB.

Prosze o porade, za okolo 3 tygodnie chce kupic.

Z gory dzieki:)

Edytowane przez rogas81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witaj

Ja bym na Twoim miejscu zrobił trochę inaczej niż Ty sugerujesz.

Mianowicie odpuściłbym sobie LEDa, a kupił bardzo dobry telewizor ze standardowym podświetlaniem (ja posiadam LCD Sony KDL-40W5720 - 3k PLN) i dopiero po 2-3 latach, tak jak piszesz, przeszedłbym na 3D, bo pewnie wtedy już będą takie modele, które nie będą wymagać używania okularów.

Jak dla mnie to LED LCD jest tak samo przereklamowane jak 3D które niedługo wejdzie.

Sam byłem na początku zorientowany tylko na LED ale zrezygnowałem jak zobaczyłem różnicę w obrazie za którą musiałbym dopłacić 50%...

Zresztą w wielu marketach topowe TV podłączają poprzez HDMI do zbiorczej anteny a te słabsze przez EURO...

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem jak z rozmiarem, ja chcialbym 46", ale zona nosi okulary i jak zmienilem ostatnio monitor na 22" Full HD to troche ciezko bylo jej sie przyzwyczaic, wiec chyba zostaniemy przy 40"

Niewiem tez czy pakowac sie w 3D, czy lepiej poczekac z 2-3 lata i dopiero wymienic TV, a teraz kupic cos tanszego.

Zalezalo by mi na wifi w TV, you tube, itd i na odtwarzaniu filmow, zdjec i muzyki z USB.

Prosze o porade, za okolo 3 tygodnie chce kupic.

Z gory dzieki:)

Jeżeli masz warunku 2-3 metry to 40 cali nie będzie jakoś specjalnie małe także tym się nie przejmuj zwłaszcza, jeśli będzie podawany sygnał. Co do samego telewizora to podświetlenie LED możesz odpuścić bo w założonym budżecie w zasięgu ręki masz tylko edgle LED, jeżeli nie zależy Ci specjalnie przy wyborze odbiornika na wyglądzie i na tym jak będzie się prezentował na ścianie to pozostań przy tradycyjnych świetlówkach. W kwestii 3D to tego typu telewizory w tym roku będą po prostu drogie i nie wiadomo jak jeszcze całą technologia będzie się kształtować w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zostaje przy 40" ( bo chyba 46" bylo by juz za duze, napewno dla mojej zony:)) i tradycyjnych swietlowkach. Myslalem o sony kdl40ex503u moge kupic za okolo ?750, Sony KDL40NX503 ?750 albo kdl40w5810u za ?800. A moze cos innego niz sony , ale za to bardzo dobrego mozecie zaproponowac w tej cenie? Prosze o porade, wyjezdzam w sobote na 2 tygodnie do polski i po przyjezdzie chce kupic:) A z 3D poczekamy do nastepnej wymiany TV.

Edytowane przez rogas81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , dlaczego sony, samsung nie robia TV 42" ?- to jakis gorszy rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to bierz 46 " ! Ja 2 lata temu po przesiadce z crt 21" na lcd 32" robiłem wielkie wow że taki duży... dzisiaj już nie robi to na mnie takiego wrażenia. Przekątna ekranu nigdy nie jest za duża :( tym bardziej przy wysokich rozdzielczościach... a żona sie przyzwyczai :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam mozliwosc 46" 46ex503-900 funtow, tylko zeby niebyl za duzy:) albo 46hx703 1140 funtow

Edytowane przez rogas81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz możliwość to bierz 46 " ! Ja 2 lata temu po przesiadce z crt 21" na lcd 32" robiłem wielkie wow że taki duży... dzisiaj już nie robi to na mnie takiego wrażenia. Przekątna ekranu nigdy nie jest za duża ;) tym bardziej przy wysokich rozdzielczościach... a żona sie przyzwyczai :)

No tak przy sygnale HD to spokojnie z 2m można oglądać 46 w przypadku słabszych źródeł niekoniecznie będzie to komfortowe rozwiązanie...

rogas81 z tych trzech modeli które zaproponowałeś ex503 zagra najlepiej chyba, że zależy Ci na efektownym wyglądzie samego telewizora, to wtedy nx503, zwłaszcza po powieszeniu na ścianie będzie się prezentował imponująco (ale słabiej radzi sobie z sygnałem SD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 40" i familijny polsat, ze za dobrego sygnalu to niebede mial. Ale z kompa z hdmi podlacze, to filmiki na full hd bedzie mozna ogladac. Sprzedawca w media pokazywal mi 40"nx800 i powiem ze fajnie na niej wygladaly kolorki, byly duzo zywsze na ledzie w porownaniu do ex503, tylko to nie jest ta sama klasa. Bardzo zachwalal mi 40"x4500, ale ta cena:) W nastepnym tygodniu kupuje tv i bedzie to prawdopodobnie 40"hx703 albo 40"nx800, a moze zwykly ex503 na przeczekanie z 2-3 lata jak wejdauz juz konkretnie dopracowane 3D. Doradzcie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie bierz Polsatu ... Ja mam w domu N-tv, tata wziął Polsat praktycznie tylko z uwagi na Polsat Sport i kanał Polsat... reszta to jakieś nieporozumienie i jeszcze umowa na 29 miesięcy (dodatkowo przez 4 miesiące tuner zawiesił się już z 4-5 razy ale technicy z Polsatu twierdzą że "to się zdarza").

Bierz w N-tv 5 pakietów (w tym kanały HD o względnie dobrej jakości) za 54zł/m-c

Polsat to ... ehh nie będę brzydko pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod przedmówcą, polsat lepiej sobie darować i zdecydować się albo na wspomnianą Nkę albo cyfrę+... Co do samego telewizora to pytanie jak bardzo jesteś zainteresowany technologią 3D? Jeśli uważasz to bardziej za ciekawostkę niż ważną cechę odbiornika to bierz nx800 albo hx700, jeżeli jednak zależy Ci na 3D to ex500 i przeczekać ten rok, dwa lata, ale pamiętaj o jednym, że zawsze będzie coś lepszego na horyzoncie (np. OLED?), tylko w ten sposób człowiek praktyczni nigdy by nic nie kupił :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Prośba o porade jaki TV kupic w cenie do ?1000, czyli okolo 4500zl.

Obecnie posiadam telewizor 26" i monitor samsunga, ale nowy TV chcialbym kupic Sony, podobno bardzo dobrze wykonane i kazdy poleca. Ale nie ja tu jestem specjalista i prosze o porade, moga tez byc inne firmy.

A to moje typy:

-Sony KDL-40Z5800 ?999

-Sony KDL40HX703 ?1049

-Sony KDL40EX703 ?999

-Sony KDL40NX503 ?850

Preferowany rozmiar TV ? 40-46"

Wielkość pokoju ? 4x3m

Jaki sygnał ? n-telewizja lub polsat cyfrowy, komputer DVI-HDMI, DVD przez hdmi moze komponent(jak bede wiedzial o co chodzi?)

Jaka odległość od ekranu ? 2-3m

Jakie urządzenia do podłączenia? DVD, KOMPUTER, dekoder n-ki lub polsatu

Jaka klasa cenowa? max 4500 zl (?1000) mieszkam w UK

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zona w dzien ja pod wieczor, czyli na okraglo

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? srednie

Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2

jaki masz telewizor? ? samsung 26" HD Redy

Przeznaczenie ?telewizja n, filmy DVD, komputer DIVX i być moze gry MOze z czasem konsola

Ma stać czy wisieć? prawdopodobnie wisiec

Niewiem jak z rozmiarem, ja chcialbym 46", ale zona nosi okulary i jak zmienilem ostatnio monitor na 22" Full HD to troche ciezko bylo jej sie przyzwyczaic, wiec chyba zostaniemy przy 40"

Niewiem tez czy pakowac sie w 3D, czy lepiej poczekac z 2-3 lata i dopiero wymienic TV, a teraz kupic cos tanszego.

Zalezalo by mi na wifi w TV, you tube, itd i na odtwarzaniu filmow, zdjec i muzyki z USB.

Prosze o porade, za okolo 3 tygodnie chce kupic.

Z gory dzieki:)

Zgodny z Twoimi potrzebami jest telewizor 7 serii marki Philips. Mam na myśli model 40PFL7605H/12. To jeden z najnowszych modeli Philips. Wyposażony w 40 calowy ekran o rozdzielczości 1920x1080. Najnowocześniejsze funkcje: Ambilight, Pixel Practise HD i wiele innych sprawiają, że przyjemność z oglądania filmów jest jeszcze większa. Telewizor wyposażony jest w USB, dzięki czemu możliwe jest odczytywanie plików w najpopularniejszych formatach. Dodatkowa funkcja to NET TV, unikatowa na polskim rynku usługa umożliwiająca oglądanie nie tylko filmów na You Tubem ale również innych ciekawych aplikacji. Jeśli będziesz miał jakieś dodatkowe pytania zapraszam do dyskusji na mail lukasz.kazimierczak@heureka.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biore 40" i familijny polsat, ze za dobrego sygnalu to niebede mial. Ale z kompa z hdmi podlacze, to filmiki na full hd bedzie mozna ogladac. Sprzedawca w media pokazywal mi 40"nx800 i powiem ze fajnie na niej wygladaly kolorki, byly duzo zywsze na ledzie w porownaniu do ex503, tylko to nie jest ta sama klasa. Bardzo zachwalal mi 40"x4500, ale ta cena:) W nastepnym tygodniu kupuje tv i bedzie to prawdopodobnie 40"hx703 albo 40"nx800, a moze zwykly ex503 na przeczekanie z 2-3 lata jak wejdauz juz konkretnie dopracowane 3D. Doradzcie cos?

Jako osoba pracująca w branży doradzę w ten sposób:

Jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie zewnętrznym telewizora, to bierz EX5xx - solidny sprzęt w dobrej cenie, ma wszystko czego potrzebujesz do komfortowego oglądania filmów w każdych warunkach czy grania na konsoli. A myślę, że bajery typu dostęp do serwisów wideo w internecie nie potrzebujesz, bo od tego jest komputer. Jeżeli jednak wygląd jest dla Ciebie ważny to weź HX700 z tym, że nie jest to LED jak NX800, ale moim zdaniem nie warto dokładać na dzień dzisiejszy do podświetlenia diodowego czy tym bardziej karty sieciowej w telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EX5xx ma naprawde przystepna cene. Kupilem dzisiaj Polsat Cyfrowy z kanalami HD. Jutro lece do angli i w niedziele przejde sie do sklepu zobaczyc, jakie sa roznice w cenie miedzy EX5xx, HX700 i NX800. i Trzeba bedzie cos kupic do konca nastepnego tygodnia. Troche mikser w glowie. Chcialo by sie jak najtaniej i jak najlepiej, ale tak sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego, nawet w najdroższych modelach zawsze znajdzie się coś co można by poprawić, z tych trzech to jak pisałem jeśli Cię stać to albo HX700 albo NX800 (wygląd ostatniego to mistrzostwo). Jeśli jednak chcesz trochę zaoszczędzić na telewizorze, ale wciąż mieć solidną jakość obrazu to ex500 w takiej sytuacji wystarcza... Nie oszukujmy się tutaj głównym kryterium będzie ile pieniędzy jesteś gotowy przeznaczyć na odbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kupilem 40"HX703, obraz masakra, narazie na cyfrowym polsacie, ale z kanalami HD. Zamowilem kabel DVI-HDMI, zeby podlaczyc pod komputer i puscic cos z Blu Raya. Jestem laikiem i niewiem jak go dobrze skonfigurowac, ale i tak obraz jest szok. I takie male pytanko dekoder polsatu mam podlaczony przez hdmi, a dzwiek czincza z dekoder do wejscia mp3 w kinie domowym, a komputer przez dvi-hdmi i dzwiek z wyjscia na glosniki czincza do wejscia aux w kinie. Czy to jest dobrze podlaczone. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatny problem, mam go dwa dni i zauwazylem ze miedzy szyba a matryca jest jakis delikatny paproch, zeby go zobaczyc trzeba bardzo blisko podejsc. Ale martwie sie tym ze mam go dwa dni i co bedzie pozniej, jezeli juz cos tam wpadlo? Czy jest jakas mozliwosc czyscic matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...