Skocz do zawartości
Bebbop

Cyfrowe kanały TVP DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja Polska oraz TP Emitel podpisały umowę, na mocy której kanały TVP (m.in. TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia czy TVP HD) będą emitowane w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Start jeszcze w 2010 roku.

Tym samym Telewizja Polska rozpoczyna erę naziemnego nadawania cyfrowego wprost do domów milionów Polaków. Firma Emitel zapewni emisję kanałów przez kolejne dziesięć lat. Nowa, cyfrowa technologia nadawania naziemnego umożliwi odbiór pełnej oferty kanałów tematycznych Telewizji Polskiej, zwiększy jej dostępność, poprawi jakość obrazu i dźwięku oraz umożliwi korzystanie z nowatorskich usług dodatkowych. Obecnie TVP jest nadawcą następujących kanałów tematycznych: TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport i TVP HD.

Uruchomienie trzeciego multipleksu następować będzie etapami. W pierwszej fazie, jeszcze w tym roku, sygnał będzie dostępny w województwach mazowieckim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Następnie zasięg emisji będzie systematycznie zwiększany, a docelowo, już za kilkanaście miesięcy, sygnał będzie docierał do ponad 98 procent mieszkańców Polski.

Wiecej w linku ponizej:

http://media2.pl/media/63767-cyfrowe-kanal...paign=tematdnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kanały TVP (m.in. TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia czy TVP HD) będą emitowane w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Start jeszcze w 2010 roku."

Emisja testowa już jest ze Śremu (kanał 28) Włączyli 13-06. Odbieram na zwykłej pokojowej antenie (Jeżyce-Poznań) Fajnie się ogląda mecze w HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomb_rider ja ze Śremu łapie tylko TVP1, TVP2, TVP Info; Polsat, Puls, TVN i TV4. Nie mam TVP Historia, Kultura, Sport ani TVP HD.

Czy ktoś łapiący sygnał ze Śremu może powiedzieć jak wygląda sytuacja u niego?

Może to kwestia dekodera? (korzystam z dekodera Pace pvr z C+ )

Edyta

Podpiąłem antenę pod tv i łapie mi ładnie TVP HD, Historię, Kulturę i Sport - WTF??? Dlaczego dekoder nie łapie tych kanałów?

Edytowane przez MMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te kanały docelowo będą bezpłatnie nadawane głównie chodzi mi o Polsat,TVP-HD i TVP Sport bo jakoś nigdy się nie interesowałem DVB-t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się podpiąć i zapytać jak można korzystać z tej cyfrowej telewizji cyfrowej przy pomocy kompa. Czy są takie karty do PC? W komputerze mam telewizyjną kartę analogową, którą odbieram przy pomocy zwykłej naziemnej anteny to co leci, tvp, polsat i jakieś słowackie (mieszkam na za[beeep]u antene mam ustawioną na przekaźnik w przechybie), mam też kartę cyfrową DVB do odbioru telewizji satelitarnej (hotbird) Natomiast czy są jakieś karty do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej dla PC? Kolejna kwestia to jak już bym miał kartę to jaka do tego jest potrzebna antena, trzeba jakaś specjalną kupić czy wystarczy ta zwykła co mam na kominie?;) I ostatnie pytanie to co za pomoca tej telewizji można będzie oglądać? Tylko tvp? Czy polsat i tvn też planują emisję swoich programów w ten sposób? Czy to będzie bezpłatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mniej więcej gdzie mieszkasz. Teoretycznie od października prawie na pewno powinien wystartować MUX3 z kanałami TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia i być może TVP Sport. Powinien wystartować w kilku województwach. Teoretycznie od września/października powinien wystartować MUX2, takie były pogłoski, z kanałami Polsat, TVN, TV4, TV PULS i 4 bliżej nieokreślonymi które wrzucą do DVB-T wymienieni wcześniej nadawcy. Antena powinna wystarczyć ta która masz a nawet może być aż za dobra. Docelowy zasięg DVB-T powinien umożliwiać odbiór na antenie pokojowej. Jeśli mieszkasz gdzieś w pobliżu czeskiej granicy to lepsza antena może umożliwić odbiór ich MUX-ów. Jeśli mieszkasz gdzieś w pobliżu słowackiej granicy to by dobrać ich MUX-y musisz obrócić antenę o 90 stopni. Wpisz an allegro DVB-T i szukaj w komputerach. Są karty PCI i USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

Małopolska, okolice Nowego Sącza, antente mam ustawioną na przekaźnik na Przechybie, odemnie w linii prostej będzie jakieś hmm 20 km. U mnie wszystkie kanały tvp odbierały ok plus polsat, przekaźnik nie przekazuje chyba sygnału TVN bo mi nie odbiera z naziemnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej mapce możesz sprawdzić jakie nadajniki DVB-T sa w Twojej okolicy

http://www.dvbtmap.eu/mapnearest.html

Suwakiem najbardziej na prawo ustawiasz zasięg. Klikasz na nadajniku, później + i wiesz co stamtąd nadaje. Nie wiem dlaczego nie ma tam Skrzycznego i Suchej Góry.

Te możesz sprawdzić na tej mapce

http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Z menu po prawej wybierasz Śląskie i Skrzyczne, Podkarpackie i Sucha Góra. Póki co tylko to nadaje na południu Polski. Po zaznaczeniu tych lokalizacji i swojego miejsca klikasz na "sobie" i możesz zobaczyć ukształtowanie terenu i odległość od nadajnika. Jeśli nic nie przesłania Ci nadajnika to powinieneś odebrać te programy. Teoretycznie nawet jak coś zasłania a nadajnik jest mocny też można coś odebrać.

Jest szansa że jeszcze w tym roku z tych lokalizacji

mux3.th.jpg

Będą dostępne TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport i, wczoraj pojawiła się ta informacja, nowy kanał TVP Seriale.

Przydatne fora odnośnie DVB-T

http://forum.emitel.pl

http://free4web.pl/3/1,144089,395875,Threads.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak to czytać, ale chyba z tego wynika że w całej Polsce nie ma zasięgu. Jeszcze chciałem spytać czy ta mapka pokrywa się w ogóle z rzeczywistością? Na podstawie jakich danych była stworzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...