Skocz do zawartości
woytas

Popcorn A200 a eSATA?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie - jest to mój pierwszy post na forum oraz pierwsze kroki w Odtwarzaczach Media Tank.

Popcorny nie mają niestety złącza eSATA co jest ich niewątpliwą wadą, ale czytałem gdzieś, że są przejściówki-kabelki SATA do eSATA - mam jednak wątpliwości czy to zadziała.

Posiadam dyski zewnętrzne z łączem eSATA, które śmiało stosuję w połączeniu z moim komputerem - szybkość transmisji jak wewnętrzny dysk SATA.

Planuję zakup Popcorna A200 ze względu na cenę (a mogę dodatkowo kupić model 2 miesięczny, nie używany za 3/4 ceny) do możliwości ( czytałem o możliwości wgrania softu z C200)

Niestety brak eSATA bardzo mnie smuci i skłaniam się w związku z tym częściowo w kierunku Dune HD Base 3.0 ale musiałbym wydać praktycznie 2 razy tyle - nie żeby nie było mnie stać ale nie lubię przepłacać. :P

Pytania w związku z tym mam 2:

- Jeżeli kupię Popcorna A200 czy jakoś uda mi się pokombinować z eSATA?

- Czy jeżeli mój router obsłuży przypadkowo 1Gbs to czy kopiowanie na wewnętrzny dysk twardy będzie różnie szybkie jak po eSata? Chyba jestem naiwny :)

Dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Jeżeli kupię Popcorna A200 czy jakoś uda mi się pokombinować z eSATA?

A-200 ma tylko jeden kontroler SATA, więc mógłbyś co najwyżej podłączyć dysk zewnętrzny eSATA przy pomocy przejściówki na SATA zamiast dysku wewnętrznego.

- Czy jeżeli mój router obsłuży przypadkowo 1Gbs to czy kopiowanie na wewnętrzny dysk twardy będzie różnie szybkie jak po eSata? Chyba jestem naiwny :P

Nie. Ludzie, którzy testowali gigabitowe routery/switche osiągali tylko prędkość 15-22 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...