Skocz do zawartości
marcinekkg

NVISION 3D - Avatar Game 3D itd

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Posiadam Samsunga UE46c7000 i okulary migawkowe Samusnga SSG-2200AR . Na oficjalnej stronie Samsunga znalazłem informację, że te okulary są takie same jak te zastosowane w zestawie NVIDII. Jednak gdzie indziej znalazłem, że te od NVIDII są stereoskopowe. Postanowiłem to sprawdzić. Mam wszystko zgodne z instrukcją. TV 200 HZ połączony przez HDMI 1.3b z kompem, system windows vista, sterowniki 3D, karta GEFORCE 250GTS . Po włączeniu trybu 3D w ustawieniach NVIDII obraz jest z poświatą zieloną i czerwoną, a więc wychodzi na to, że jest to obraz stereoskopowy -> okulary Samsunga nie działają. Okulary Samsunga działają inaczej -> po włączeniu tryby 3D w TV obraz się rozmywa i po założeniu okularów dopiero nabiera głębie. Chyba, że ja coś nie tak robię ? proszę o jakieś informacje jak ktoś posiada. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już się zaczyna :) Chciałes 3D to masz. Sorki ale nie mogłem się powstrzymać, bo podziwiam ludzi którzy są na tyle zdesperowani nowinkami technologicznymi i muszą to mieć. A teraz masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam. Posiadam Samsunga UE46c7000 i okulary migawkowe Samusnga SSG-2200AR . Na oficjalnej stronie Samsunga znalazłem informację, że te okulary są takie same jak te zastosowane w zestawie NVIDII. Jednak gdzie indziej znalazłem, że te od NVIDII są stereoskopowe. Postanowiłem to sprawdzić. Mam wszystko zgodne z instrukcją. TV 200 HZ połączony przez HDMI 1.3b z kompem, system windows vista, sterowniki 3D, karta GEFORCE 250GTS . Po włączeniu trybu 3D w ustawieniach NVIDII obraz jest z poświatą zieloną i czerwoną, a więc wychodzi na to, że jest to obraz stereoskopowy -> okulary Samsunga nie działają. Okulary Samsunga działają inaczej -> po włączeniu tryby 3D w TV obraz się rozmywa i po założeniu okularów dopiero nabiera głębie. Chyba, że ja coś nie tak robię ? proszę o jakieś informacje jak ktoś posiada. Z góry dzięki

Po pierwsze: nie powielaj tego samego pytania w kilku wątkach, w jednym wystarczy. Kto ma przeczytać i tak przeczyta.

Po drugie: określenie "stereoskopowy" oznacza binokularny, czy jak kto woli po prostu podwójny i odnosi się do mechanizmu postrzegana głębi, właśnie dzięki percepcji dwupunktowej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Widzenie_stereoskopowe

Oznacza to, że "stereoskopowy", tak czy inaczej, będzie odnosić się do każdej techniki generowania obrazu 3D metodą dwupunktową, dzięki której obraz będzie rozdzielany osobno dla prawego i lewego oka. Okulary migawkowe z definicji są stereoskopowe, zresztą każde inne okulary zasadniczo również są stereoskopowe z racji współpracy z receptorami dwupunktowymi :).

Po trzecie: zapewne miałeś na myśli różnicę w technikach rozdzielania obrazu dla obu oczu, czyli okulary migawkowe i okulary z filtrem barwnym, tzw. anaglify. Poświata barwna oznacza, że aktywowałeś tryb 3D właściwy dla okularów z filtrem barwnym. Co oczywiście oznacza, że nijak nie będzie to działać w okularach migawkowych, które takiego filtra nie posiadają.

Szczegółów technicznych nie znam. Ale mogę przypuszczać, że musisz poinformować jakoś kartę graficzną o fakcie przyłączenia do systemu okularów migawkowych. Zapewne potrzebna będzie jakaś dedykowana aplikacja, czy tez choćby sterowniki, dzięki którym karta graficzna będzie wysyłać do telewizora/monitora obraz 120 razy na sekundę, naprzemiennie z obrazami dla prawego i lewego oka. Inaczej efektu 3D nie osiągniesz.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I już się zaczyna :P Chciałes 3D to masz. Sorki ale nie mogłem się powstrzymać, bo podziwiam ludzi którzy są na tyle zdesperowani nowinkami technologicznymi i muszą to mieć. A teraz masz.

chyba nie zrozumiałeś tego co piszę :) nie zależy mi na grach w 3D, ponieważ w testach wychodzi tak, że wydajność gry spada o 70 %, także bardzo dużo ;] chciałem tylko spróbować czy okulary Samsunga będą zastępowały okulary od NVIDII. Wg Samsunga tak jest, wg NVIDII nie :) Wszystko będzie miało "ręce i nogi" jak bym kupił zestaw NVISION 3D - pytanie po co ? :)

co do kolegi wyżej, dzięki za wyjaśnienie i za błędy, ale na szybko pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos bedzie wkrotce mozliwe . Tu szczegoly - http://www.nvidia.com/object/3D_TV_play.html. Bedziesz sobie musial kupic tylko sterowniki NVIDIA 3DTV Play.

chyba nie zrozumiałeś tego co piszę ;) nie zależy mi na grach w 3D, ponieważ w testach wychodzi tak, że wydajność gry spada o 70 %, także bardzo dużo ;] chciałem tylko spróbować czy okulary Samsunga będą zastępowały okulary od NVIDII. Wg Samsunga tak jest, wg NVIDII nie :) Wszystko będzie miało "ręce i nogi" jak bym kupił zestaw NVISION 3D - pytanie po co ? :)

Po pierwsze co do wydajnosci to nie 70% tylko 40%-50%, czasem nawet mniej. Ja mam prawie 2-letniego kompa i jakos daje rade. Po drugie - po co? Bo na 3DVision jest cala masa roznego contentu 3D? A co Ty masz na swoim TV i odtwarzaczu blu-ray 3D? Nic. Zupelnie nic (smiesznego konwertera nie licze jako prawdziwe 3D). Wkrotce maja byc tylko 2 filmy w 3D - Aliens vs Monsters i Cloudy with a Chance of Meatball. Avatar 3D bedzie dopiero za rok(pod koniec tego roku maja byc tylko bundle paki TV+film). Telewizyjne 3D dopiero raczkuje. Nie ma to jak kupic TV z odtwarzaczem za 9k, zostac z 2 filmami na caly rok i czekac na lepsze czasy :S. Z 3DVision natomiast kompatybilna jest prawie kazda gra. Dodatkowo wiekszosc nowych sa specjalnie optymalizowane pod 3D, wtedy gra dostaje ranking 3DVision Ready i efekty 3D w takich grach sa jeszcze lepsze niz w filmie Avatar bo samemu mozna regulowac deep(glebie) i convergence(pop-out). Dodatkowo dostepne jest tez wiele roznych filmow stereoskopowych(krotkie animacje lub inne filmy field-sequential), dostepne sa tez trailery w 3D. No i ogolnie wychodzi duzo taniej. Za mniej niz 2k mozna miec prawdziwe 3D razem z duzo wiekszą masą contentu.

Edytowane przez homisia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, cyt"smiesznego konwertera nie licze jako prawdziwe 3D"koniec cyt..A ja sie załoze,ze nie widzialeś jeszcze na żywo tej konwersji,zapewniam Cie nie ma tam nic smiesznego,ale za to jest zawisc z Twojej strony.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam. Posiadam Samsunga UE46c7000 i okulary migawkowe Samusnga SSG-2200AR . Na oficjalnej stronie Samsunga znalazłem informację, że te okulary są takie same jak te zastosowane w zestawie NVIDII. Jednak gdzie indziej znalazłem, że te od NVIDII są stereoskopowe. Postanowiłem to sprawdzić. Mam wszystko zgodne z instrukcją. TV 200 HZ połączony przez HDMI 1.3b z kompem, system windows vista, sterowniki 3D, karta GEFORCE 250GTS . Po włączeniu trybu 3D w ustawieniach NVIDII obraz jest z poświatą zieloną i czerwoną, a więc wychodzi na to, że jest to obraz stereoskopowy -> okulary Samsunga nie działają. Okulary Samsunga działają inaczej -> po włączeniu tryby 3D w TV obraz się rozmywa i po założeniu okularów dopiero nabiera głębie. Chyba, że ja coś nie tak robię ? proszę o jakieś informacje jak ktoś posiada. Z góry dzięki

3D Vision Nvidii to okulary migawkowe + urządzenie sterujące podłączane pod port USB. Nie wiem jak Ci się udało włączyć tryb 3DVision jeśli nie masz podłączonego pod USB sterownika, to po pierwsze, a po drugie tryb 3d vision uruchamia się tylko na wyświetlaczach z włączonym odświeżaniem 120 Hz. Twój Samsung na wszystkich złączach i we wszystkich trybach przyjmuje max 75Hz. Więc tryb 3D Vision u Ciebie nie działa. Nie chodzi tu o poprawiacze, czyli te 200Hz, o których pisałeś.

Jeśli chodzi o sens kupowania czegoś pod 3D teraz, to jedynie 3D Vision Nvidii się jakoś tłumaczy. Z resztą tylko i wyłącznie ze względu na gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, cyt"smiesznego konwertera nie licze jako prawdziwe 3D"koniec cyt..A ja sie załoze,ze nie widzialeś jeszcze na żywo tej konwersji,zapewniam Cie nie ma tam nic smiesznego,ale za to jest zawisc z Twojej strony.pozdr.

Po pierwsze naucz sie cytowac. Po drugie powszechnie wiadomym jest, ze wszelakie konwersje nie maja startu do prawdziwego contentu 3D a widzialem ich juz wiele. Zreszta ostatnio udowodnil to film "Clash of the Titans". Szczegolowa konwersja jednego filmu trwajaca ponad 5 tygodni, ktora kosztowala kilka mln dolarow a efekty takie ze wiekszosc ludzi w kinie wolala ogladac film bez okularow mimo ze obraz byl przez to ciut rozmazany. Wiec nie wmawiaj mi ze jakas konwersja on-the-fly stosujaca proste algorytmy w tym TV jest warta uwagi. Zaraz mi wmowisz ze wyglada to lepiej niz filmy w prawdziwym 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze naucz sie cytowac. Po drugie ....

A po trzecie ja tu widzę co najwyżej przepychanki "mój sprzęt jest lepszy od twojego", a nie rzeczową dyskusję na temat w postu pierwotnego. Bardzo proszę dyskutujących trzymanie się wątku głównego. W przeciwnym wypadku będę zmuszony do interwencji administracyjnej, bo dyskusja jest już o mały krok od niepotrzebnej wojny na słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Po pierwsze co do wydajnosci to nie 70% tylko 40%-50%, czasem nawet mniej. Ja mam prawie 2-letniego kompa i jakos daje rade. Po drugie - po co? Bo na 3DVision jest cala masa roznego contentu 3D? A co Ty masz na swoim TV i odtwarzaczu blu-ray 3D? Nic. Zupelnie nic (smiesznego konwertera nie licze jako prawdziwe 3D). Wkrotce maja byc tylko 2 filmy w 3D - Aliens vs Monsters i Cloudy with a Chance of Meatball. Avatar 3D bedzie dopiero za rok(pod koniec tego roku maja byc tylko bundle paki TV+film). Telewizyjne 3D dopiero raczkuje. Nie ma to jak kupic TV z odtwarzaczem za 9k, zostac z 2 filmami na caly rok i czekac na lepsze czasy :S. Z 3DVision natomiast kompatybilna jest prawie kazda gra. Dodatkowo wiekszosc nowych sa specjalnie optymalizowane pod 3D, wtedy gra dostaje ranking 3DVision Ready i efekty 3D w takich grach sa jeszcze lepsze niz w filmie Avatar bo samemu mozna regulowac deep(glebie) i convergence(pop-out). Dodatkowo dostepne jest tez wiele roznych filmow stereoskopowych(krotkie animacje lub inne filmy field-sequential), dostepne sa tez trailery w 3D. No i ogolnie wychodzi duzo taniej. Za mniej niz 2k mozna miec prawdziwe 3D razem z duzo wiekszą masą contentu.

Z tymi procentami masz rację. Czytałem inne testy i faktycznie jest tak jak mówisz. Jednak nie zgodzę się z tym co napisałeś, że NIC nie mam z TV i Bluray'a :) Może i nie ma za wiele filmów w formacie BLURAY 3D, jednak odtwarzacz ma wiele innych zalet. Znajdź mi na rynku Bluray'a do 1000 zł, który nie ma problemów z odwarzaniem plików .MKV (najczęściej RIPY filmów Bluray), wspiera format NTFS (można oglądać filmy z pendriva, które mają powyżej 4GB - a najczęściej filmy Bluray tyle mają), wbudowanym modułem WIFI w standarcie N, streamingiem DLNA. Nie będę się tutaj rozpisywał na temat jego zalet, bo uważam, że ma ich wiele i jest to przede wszystkim furtka ku technologii jaka wchodzi na rynek. Na Bluraya i tak "polowałem", bo stary DVD się zepsuł, dlatego wolałem dopłacić i mieć coś co posłuży mi na lata. Jeżeli chodzi o telewizor, to również uważam, że nie masz racji. Komputer (mam podłączony tak jak pisałem wcześniej) przez HDMI z komputerem. Po włączeniu gry, obraz na telewizorze jest idealny. Dodatkowo jeśli włączę tryb 3D, efekt jest bardzo dobry. Nie rozumiem dlaczego napisałeś, że wg Ciebie konwerter z 2D do 3D jest śmieszny. Widziałeś na żywo jak to działa chociaż ?

Jeżeli chodzi o NVIDIA 3D VISION to chyba nie zrozumieliście mnie za bardzo.

W NVIDII obraz 3D jest taki -> http://images.bit-tech.net/content_images/...-review/b24.jpg

natomiast u mnie po włączeniu 3D jest coś takiego jak tutaj (rozmycie) -> http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=21317

Wcześniej tego nie wiedziałem, ale teraz wiem, że gdzieś tkwi różnica między okularami Samsunga a Nvidii . Moim zdaniem okulary Samsunga to okulary aktywne polaryzacyjne a Nvidii aktywne anaglifowe. Bo inaczej nie jestem w stanie tego zrozumieć.

3D Vision Nvidii to okulary migawkowe + urządzenie sterujące podłączane pod port USB. Nie wiem jak Ci się udało włączyć tryb 3DVision jeśli nie masz podłączonego pod USB sterownika, to po pierwsze, a po drugie tryb 3d vision uruchamia się tylko na wyświetlaczach z włączonym odświeżaniem 120 Hz. Twój Samsung na wszystkich złączach i we wszystkich trybach przyjmuje max 75Hz. Więc tryb 3D Vision u Ciebie nie działa. Nie chodzi tu o poprawiacze, czyli te 200Hz, o których pisałeś.

Jeśli chodzi o sens kupowania czegoś pod 3D teraz, to jedynie 3D Vision Nvidii się jakoś tłumaczy. Z resztą tylko i wyłącznie ze względu na gry.

Też nie wiem jak mi się to udało włączyć. Mam zainstalowane sterowniki 3D i może przez to. Nie rozumiem tylko o co chodzi z tymi hercami ? Co oznacza, że telewizor ma 200 hZ ? Do Nvidii wymagany jest 120 hZ ? Mógłbyś wyjaśnić mi w czym tkwi problem ? Z góry dzięki.

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....

Wcześniej tego nie wiedziałem, ale teraz wiem, że gdzieś tkwi różnica między okularami Samsunga a Nvidii . Moim zdaniem okulary Samsunga to okulary aktywne polaryzacyjne a Nvidii aktywne anaglifowe. Bo inaczej nie jestem w stanie tego zrozumieć.

Nie ma różnicy pomiędzy okularami Samsunga i Nvidii jeśli chodzi o zasadę działania. Są to okulary aktywne migawkowe a nie pasywne anaglifowe czy polaryzacyjne. Różnica polega na tym, że jedne są sterowane przez tv a drugie przez sterownik podłączany pod USB do kompa. Żeby oglądać obraz 3D z komputera wyświetlany na tv i w okularach nvidii, musisz mieć podłączony sterownik pod usb, a Twój tv musiałby przyjąć sygnał z karty graficznej komputera odświeżany 120Hz. Niestety Twój tv przyjmuje max 75Hz i kupa. Jeśli oprogramowanie/driver nvidii nie wykryje ustawionego na karcie graficznej odświeżania 120Hz to nie włącza tego właściwego trybu 3D, tylko zaczyna wyświetlać obraz pod niebiesko-bursztynowe okulary, tzw. anaglify. Ale "nie o take" 3D nam chodzi przecież ;)

Też nie wiem jak mi się to udało włączyć. Mam zainstalowane sterowniki 3D i może przez to. Nie rozumiem tylko o co chodzi z tymi hercami ? Co oznacza, że telewizor ma 200 hZ ? Do Nvidii wymagany jest 120 hZ ? Mógłbyś wyjaśnić mi w czym tkwi problem ? Z góry dzięki.

Czytaj wyżej. Te 200Hz to parametr czy raczej marketingowe określenie, które dotyczy samego telewizora, możliwości jego elektroniki i panela LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica polega na tym, że jedne są sterowane przez tv a drugie przez sterownik podłączany pod USB do kompa.

O to mi właśnie chodziło :)

a Twój tv musiałby przyjąć sygnał z karty graficznej komputera odświeżany 120Hz. Niestety Twój tv przyjmuje max 75Hz i kupa.

Nie rozumiem tylko dlaczego napisałeś, że 75 przyjmuje ?

Skąd takie info ?

Ciekawi mnie też to co tutaj napisali -> http://konsolowisko.pl/?t=news&id=5261 :

Modele z serii C7000, C8000 i C9000 pozwalają na wyświetlanie obrazu z częstotliwością odświeżania równą 240 Hz (do wyświetlania 3D potrzeba możliwości przyjęcia sygnału w 120 Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
O to mi właśnie chodziło :)

Nie rozumiem tylko dlaczego napisałeś, że 75 przyjmuje ?

Skąd takie info ?

Ciekawi mnie też to co tutaj napisali -> http://konsolowisko.pl/?t=news&id=5261 :

Tak jak napisałem w tym drugim wątku dotyczącym 3D.

Musisz odróżnić sygnał "side by side" 50/60Hz, który jest generowany przez konsolę, czy tez wysyłany przez sat za pomocą tradycyjnego sprzętu 2D, od sygnału komputerowego 3D, gdzie klatki wysyłane są już w 120Hz natywnie i w postaci docelowej.

To że telewizor jest "3d Ready" dla sygnału "side by side", nie oznacza automatycznie, że będzie umiał też pracować na sygnale natywnym 120Hz. Oczywiście obsługa jednego standardu nie wyklucza możliwości obsługi drugiego. Ale to już należy doczytać w instrukcji telewizora, czy potrafi pracować w trybie monitorowym 120Hz, bo do tego sprowadza się istota sprawy.

To jest naprawdę bardzo proste. Jak się zrozumie meritum, to reszta już staje się jasna. Albo źródło wysyła sygnał w 60Hz, a 3D jest realizowane przez podział ekranu na pół (sat,konsola) i dopiero sam telewizor to odpowiednio obrabia i zamienia na 120Hz, albo źródło już samo z siebie wysyła sygnał docelowy 120Hz (karta graficzna Nvidii pracująca w trybie natywnym 3D Nvision). Wtedy telewizor pracuje wyłącznie jako monitor o odświeżaniu 120Hz.

Sposób pracy determinuje też czy to źródło, czy sam telewizor sterują synchronizacją okularów. Przy "side by side" impulsy synchronizacji generowane są przez telewizor. Przy natywnym 120Hz, impulsy wysyła źródło sygnału.

EDIT

Do farmazonów o "znacznie droższej technologii LED, zamiast LCD" w podlinkowanej informacji, to nawet szkoda się odnosić :). Typ podświetlenia matrycy ma się nijak do samego "3D Ready". Podobnie ma się nijak do ceny, rozumianej jako koszty wytworzenia telewizora. Cena przy "LED TV" to czysty marketing, zważywszy że produkcja tych telewizorów tak naprawdę jest tańsza od tych z tradycyjnym podświetleniem matrycy :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest naprawdę bardzo proste. Jak się zrozumie meritum, to reszta już staje się jasna. Albo źródło wysyła sygnał w 60Hz, a 3D jest realizowane przez podział ekranu na pół (sat,konsola) i dopiero sam telewizor to odpowiednio obrabia i zamienia na 120Hz, albo źródło już samo z siebie wysyła sygnał docelowy 120Hz (karta graficzna Nvidii pracująca w trybie natywnym 3D Nvision). Wtedy telewizor pracuje wyłącznie jako monitor o odświeżaniu 120Hz.

Różnicę między nadawaniem przez oba źródła zrozumiałem już w twoim poprzednim poście. Ale dzięki za jeszcze jedno wyjaśnienie :)

Czyli możliwe jest aby mój TV pracował tak jak monitory do PC, które wchodzą teraz na rynek, chociażby ten -> http://www.3dready.pl/asus-pg276-27-cali-3d-dla-graczy/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
...............

Czyli możliwe jest aby mój TV pracował tak jak monitory do PC, które wchodzą teraz na rynek, chociażby ten -> http://www.3dready.pl/asus-pg276-27-cali-3d-dla-graczy/ ?

Nie znam aż tak dokładnie tego modelu Samsunga, ale zazwyczaj posiadały one jedno wejście HDMI dedykowane pracy monitorowej, oznaczone jako HDMI/DVI. Podłącz sygnał z komputera do niego i spróbuj puścić sygnał w 120Hz.

Co do monitorów to ostatnio pojawił się Acer w 24 calach, dołączając do kolekcji dwóch monitorów 22 calowych już dostępnych od jakiegoś czasu.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam aż tak dokładnie tego modelu Samsunga, ale zazwyczaj posiadały one jedno wejście HDMI dedykowane pracy monitorowej, oznaczone jako HDMI/DVI. Podłącz sygnał z komputera do niego i spróbuj puścić sygnał w 120Hz.

Instrukcja obsługi tego tv mówi, że na dvi/hdmi przyjmuje sygnał max 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli przy sygnale side by side sygnał jest przesyłany w 2 częściach po 60 hZ, telewizor łączy to w całość, wyświetlany jest obraz odświeżaniem 120 hZ i wszystko ładnie chodzi. A niemożliwe jest żeby przesłano sygnał 120 hZ od razu, bo można maksymalnie 75. Dobrze to rozumiem ?

Podłącz sygnał z komputera do niego i spróbuj puścić sygnał w 120Hz.

Jak puścić taki sygnał ?

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli przy sygnale side by side sygnał jest przesyłany w 2 częściach po 60 hZ, telewizor łączy to w całość, wyświetlany jest obraz odświeżaniem 120 hZ i wszystko ładnie chodzi. A niemożliwe jest żeby przesłano sygnał 120 hZ od razu, bo można maksymalnie 75. Dobrze to rozumiem ?

Dokładnie tak. Nie zmusisz Nvidia 3dvision do współpracy z Twoim tv. Na razie. Niedługo pojawi się to:

http://www.nvidia.pl/object/3D_TV_play_pl.html

W USA ok. 40$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czyli przy sygnale side by side sygnał jest przesyłany w 2 częściach po 60 hZ, telewizor łączy to w całość, wyświetlany jest obraz odświeżaniem 120 hZ i wszystko ładnie chodzi.

Dokładnie tak, sygnał jest przesyłany tradycyjnie, czyli z odświeżaniem jak dla 2D. Informacja 3D jest przykombinowaną sztuczką z podzielonym obrazem na pół. Reszta jest po stronie telewizora, żeby sobie z tym poradził. Oczywiście nie ma nic darmo, tracimy połowę pierwotnej rozdzielczości poziomej.

A niemożliwe jest żeby przesłano sygnał 120 hZ od razu, bo można maksymalnie 75. Dobrze to rozumiem ?

Wygląda że dobrze rozumiesz :lol:.

Jak puścić taki sygnał ?

Skoro instrukcja mówi, że wyżej 75Hz nie podskoczy, to się nie da. Elektronika wejściowa telewizora widać nie da rady pracować tak szybko. I tu się objawia idiotyzm z marketingowym nazewnictwem układów kompensacji ruchu 100 i 200Hz, które mają się do realnego odświeżania, jak pięść do nosa.

A gdyby telewizor przyjmował sygnały z wyższą częstotliwością odświeżania, to poinformowałby zwrotnie kartę graficzną o tym fakcie i odpowiednia częstotliwość plus rozdzielczości byłyby dostępne na liście wyboru karty graficznej. Czyli generalnie kicha z telewizorem, no chyba że karta graficzna potrafi przekonwertować sygnał 3D do "side by side", wtedy to miałoby szansę zadziałać w tym właśnie trybie. Ale to już wszystko po stronie sterowników karty. Telewizor na pewno sobie poradzi, jeśli taki sygnał dostanie. Radzi sobie z takim materiałem z pendrive, poradzi sobie i z komputera.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Nie zmusisz Nvidia 3dvision do współpracy z Twoim tv. Na razie. Niedługo pojawi się to:

http://www.nvidia.pl/object/3D_TV_play_pl.html

W USA ok. 40$

Obsługuje wszystkie odbiorniki telewizyjne 3D z gniazdem HDMI 1.4 i dowolnym kompatybilnym systemem okularów 3D, włączając telewizory plazmowe HDTV Panasonic® VIERA®

Czyli oznacza to, że dzięki NVIDIA® 3D Vision™ TV okulary 3D od Samsunga zadziałają tak ja te od NVIDII ? A mój TV poradzi sobie z odświeżaniem i wyświetli prawdziwe 3D w grach tak jak to ma miejsce z zestawem NVISION 3D?

bo wg tego -> what_you_need_3DvisionTV.jpg wychodzi na to, że tak ;)

Zapowiada się ciekawie. Jeśli się to pojawi i będzie działać tak jak mówię to jestem w stanie wydać te 40 dolców. (zobaczymy jeszcze ile w Polsce będzie to kosztować, bo znając życie cena będzie wyższa niż na "zachodzie". Tak jak zwykle to bywa w naszym cudownym kraju :lol: )

Panowie SlawekR i maciek_f dzięki za podjęcie tematu i rozjaśnienie kwestii, których nie bardzo rozumiałem!

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko.

Czy Nvidia 3D Vision + np. projektor Acer H5360 lub Optoma HD67 dadzą mi taki sam efekt trójwymiaru w filmach jak np. Samsung 3D TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak odtwarzacz ma wiele innych zalet.

Nigdzie nie napisałem, że z taki zestaw nie ma żadnych zalet. Ale teraz rozmawiamy o 3D. Pisząc "NIC" oczywiście miałem na myśli 3D content.

Nie rozumiem dlaczego napisałeś, że wg Ciebie konwerter z 2D do 3D jest śmieszny. Widziałeś na żywo jak to działa chociaż ?

Już jakiś czas temu,przecież w prawie każdym MM maja zestaw do prezentacji. I uważam ze jest bardzo śmieszny. Zauważ ze każda konwersja to udawane, nieprawdziwe 3D. Można to traktować bardziej jako ciekawostke. Mam 3DVision praktycznie od premiery i widziałem już wiele takich konwersji 'on-the-fly', w tym takie które mają dużo bardziej złożone algorytmy konwertowania. Niestety, żadna nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Rozumiem, że Ci sie podoba, ale powiedz widziałeś chociaż ten jeden jedyny film w 3D, który jest dostępny na Blu-ray 3D?

Czyli oznacza to, że dzięki NVIDIA? 3D Vision? TV okulary 3D od Samsunga zadziałają tak ja te od NVIDII ? A mój TV poradzi sobie z odświeżaniem i wyświetli prawdziwe 3D w grach tak jak to ma miejsce z zestawem NVISION 3D?

Przecież w pierwszym poście(pierwsze zdanie) napisałem Ci, że to będzie możliwe.

Zapowiada się ciekawie. Jeśli się to pojawi i będzie działać tak jak mówię to jestem w stanie wydać te 40 dolców. (zobaczymy jeszcze ile w Polsce będzie to kosztować, bo znając życie cena będzie wyższa niż na "zachodzie". Tak jak zwykle to bywa w naszym cudownym kraju :huh: )

Dla właścicieli 3DVision ma być za darmo. Nie zapowiada się, żebym szybko kupił taki TV więc mogę Ci to podarować ;) A na moment dzisiejszy to da się ponoć podłączyć taki TV do PC bez żadnych sterowników. Tylko, że jak na razie jedynie jedna gra takie coś obsługuje bo ma wbudowane wykrywanie wyświetlaczy 3D. Mowa oczywiście o grze Avatar. Mimo, że sama gra to niezły crap to efekty 3D w niej są nawet lepsze niż w filmie :)

Witam. Mam takie pytanko.

Czy Nvidia 3D Vision + np. projektor Acer H5360 lub Optoma HD67 dadzą mi taki sam efekt trójwymiaru w filmach jak np. Samsung 3D TV?

Tak. I nawet gry B) . Wogóle projektor to dużo lepsze rozwiązanie bo będzie mniej ghostingu. Na LCD jest to naprawdę okropne przy 3D. Na projektorze tez występuje, ale prawie niezauważalne. Tutaj aktualna lista projektorów jak i innych odbiorników "3D Ready" http://www.3dmovielist.com/projectors.html.

Dla zainteresowanych również aktualna lista filmów 3D(kino+Blu-ray) razem z datami dostępności http://www.3dmovielist.com/list.html. Wygląda na to, że w tym roku będzie więcej niż 2 filmy Blu-ray 3D :)

Edytowane przez homisia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może, tylko występuje. I nie jest to tylko moja opinia. Dużo ludzi liczyło, że na tych TV będzie dużo lepiej niż na 120hz monitorach. Niestety jest tylko "ciut" lepiej. Oczywiście dużo zależy od modelu(na każdym jest inaczej). Aaa i ten ghosting o którym mowie to nie jest zwykle smużenie jakie kiedyś było na LCD(dużo osób to myli). To jest takie przezroczyste nakładanie się drugiego obrazu. Po prostu widać częściowo drugi "niewidzialny" obraz przy krawędziach. W sumie idzie się do tego przyzwyczaić. Częściej to występuje z grach niż w filmach. Na moim Samsungu 2233RZ w Monsters vs Aliens 3D widziałem to tylko momentami przy jasnych scenach. Ale to tak bardzo nie przeszkadza. Osoba, która pierwszy raz ogląda film w 3D wogóle tego nie zauważy albo powie, ze nie istnieje :) Dopiero po dłuższym użytkowaniu zaczyna to być zauważalne i dość uciążliwe. Świetnie jest to tu pokazane w slow motion

Edytowane przez homisia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homisia powiedz mi jaki używasz sprzęt do odpalania filmów w 3D? Czy potrzebna jest naprawdę potężna karta graficzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...