Skocz do zawartości
Zdzislawd

Ustawienie lektora w odtwarzaniu M2TS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 filmy o wysokiej rozdzielczości z lektorem PL zapisane w M2TS. Bez problemu odtwarzam wersję PL na MPC komputerze gdzie w nawigacji zaznaczam język audio na polski i mam podkład polskiego lektora. Niestety na Dvico 6500 nie znajduje takiej mozliwości. MOże jest sposób aby wydobyć lektora polskiego na tym odtwarzaczu . W innych filmach BLU-RAY czy DVD na początku filmu ukazuje się MENU i mozna ustawić sobie dowolnego lektora jesli film ma różne wersje językowe. W M2TS nie mam problemu z napisami te daje się pokazać. W żadnych ustawieniach na Dvico nie widzę mozliwości dla wybrania lektora. Jesli jest sposób to bardzo proszę o poradę a jesli nie to czy jest sposób aby taki film "przelecieć" jakimś urządzeniem programowym , które by na stałe wydobylo jako domyslnego lektora PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program TSMuxer - wczytaj plik i zamień kolejność języków (lektor do góry) - wynik operacji zapisz w dowolnym formacie - najlepiej Blu-Ray, unikniesz kłopotów w przyszłości. Czas operacji kilka minut, w zależności od wielkości pliku i "mocy" kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj podczas oglądania nacisnąć Audio na pilocie. W plikach MKV bez problemu w taki sposób można się przełączać między ścieżkami audio

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wielokrotnie sposób z tsMuxerR i nic z tego nie wychodzilo. Odhaczałem tam wszystkie języki ale zawsze kończylo sie to brakiem video choć video nie ruszałem w ogóle. Pewnie nie znam sie na strukturze kontenera i to co robię to robię metodą prób i błędów. Niestety konwersja trwa b. długo aby przekonać się co wyszło. Do konwersji biorę pliki zawarte w katalogu BDMV - STREAM. Jest tam niestety b. wiele plików, których hurtem nie daje się wprowadzić do tsmuxera. Pozostawiam angielski i polski przy czym polski podnoszę najwyżej podobnie jak to robi się z napisami w MKVtoolnix . Tam jednak napisy ustawia się jako domyślny a nadto pozostałe odhacza się i nie zaśmiecają pliku. Tu nawet odhaczenie innych języków nic nie daje, po przekonwertowaniu pokazuje sie w katalogu STREAM tylko jeden plik M2TS ale języki video i napisów są wszystkie nadal. Tyle, że nie ma wideo albo video pokazuje sie jako jeden stały obraz. Przepraszam ale to moje pierwsze doświadczenia z Blu-Ray. Co do przyciku audio wydaje mi się, że sprawdzałem i nie reaguje ale sprawdzę ponownie. Obu kolegom dziękuję za zainteresowanie. Będę nadal nad tym pracował a może jeszcze jakies pomysły lub przetestowane procedury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawianiem plików m2ts w odpowiedniej kolejności zajmują się PLAYLISTY zawarte w katalogu BDMV - Playlist. Podejrzeć zawartość możesz

wieloma programami (BDRebuilder). Coś musisz robić źle, języków się nie "odchacza", tylko przyciskiem REMOVE usuwa z projektu.

Wczytaj do Muxera PLAYLISTĘ odpowiedzialną za sam film, usuń to co niepotrzebne, zaznacz format wyjściowy i MUSI BYĆ DOBRZE !!!

Nie wiem jaką masz konfigurację, ale to nie konwersja, a jedynie przepuszczenie przez Muxera i powinno trwać ok. 2GB/min.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..........języków się nie "odchacza", tylko przyciskiem REMOVE usuwa z projektu.........

A jakie to ma znaczenie. :):P

Można tak i tak.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam przyciskiem AUDIO na pilocie zarówno w plikach mkv jak i m2ts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaca99 miał rację. Przepraszam za zawracanie glowy. Trochę mi wstyd. Przycisk "audio" załatwia problem także w Blu-Ray. Ubiegły tydzień nie miałem zbytnio czasu i siedziałem przy komputerze czasabi manipulując coś z tsmuxerem . Oczywiście po co szukac kiedy mozna sprawę załatwić na pilocie. W wolnej chwili pokombinuje aby wyrzucić zbyteczne języki ale raczej dla zabawy niż dla efektu zmniejszenia wielkości. Dziękuje wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem osobno polskiego lektora w formacie .ac3 do filmu w .mkv . Jednakże przycisk AUDIO na pilocie nie pokazuje mi możliwości zmiany lektora.

W czym jest problem? Plik audio powinien być tak samo zatytułowany co filmu, czy może lektor jest w złym formacie?

Bardzo proszę o rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plik audio musi byc wmuksowany w kontener.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem osobno polskiego lektora w formacie .ac3 do filmu w .mkv .

Skąd ściągnąć lektora jeśli to nie tajemnica.

Nie pisz z kątowi bo się strasznie wk.....wię :angry2:

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pliki sa najczęściej na prywatnych trakerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś związany z jakikolwiek organizacją rządową, do walki z piractwem komputerowym lub jakiejkolwiek innej grupy spełniającej te funkcje, a także jeżeli po prostu jesteś pracownikiem tych grup NIE MOŻESZ wejść na ten portal, nie możesz ścigać żadnych plików i nie możesz przeglądać żadnych plików. Jeżeli wejdziesz na tą stronę (a nie da się inaczej) złamiesz międzynarodowe prawo do prywatności (Internet Privacy Act podpisany w 1995 r.) co będzie równoznaczne z tym, że NIE MOŻESZ rościć prawa do ukarania osób lub firm, na których znajduje się pliki, nie możesz także sądownie ścigać żadnej osoby związanej z ta strona włączając w to rodzinę, przyjaciół autorów strony oraz wszystkich, którzy ta stronę odwiedzają

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andsie1

Dzięki ani nie jestem Molder ani nie pracuję dla FBI wiec chyba mogę.

Zresztą co ja pi....lę - fota obok

:hura: :hura: :hura: :hura: :hura:

Kol post wyżej najwyraźniej też nie - bo nawet tam nie dolazłem .

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...