Skocz do zawartości
herman78

Popcorn Hour A-200 zapytania...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... przyglądam się na wszelakie wypowiedzi dotyczące tego modelu... i nurtuje mnie kilka sprawy.

1. W najnowszym Firmware z 24.02.10 istnieje zapis "- included kernelmode NTFS read/write driver" jak to się ma do faktycznego działania?

2. Czy dysk WD10EARS 64MB 1TB będzie dobrze działał... może ktoś posiada taką konfiguracje?

3. Czy filmy MKV z podwójnym audio i napisami wbudowanymi poprawnie obsługiwane są przez A-200 ?

A jak się ma A-200 do konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Czy dysk WD10EARS 64MB 1TB będzie dobrze działał... może ktoś posiada taką konfiguracje?

Według informacji na stronie:

http://www.networkedmediatank.com/wiki/ind...atibility_Lists

dysk powinien działać poprawnie, ale niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy. Na stronach dot. A-100 oraz C-200 nie ma informacji o problemach, więc raczej dysk powinien być kompatybilny z A-200:

http://www.networkedmediatank.com/wiki/ind...ity_A-100/A-110

http://www.networkedmediatank.com/wiki/ind...atibility_Lists

3. Czy filmy MKV z podwójnym audio i napisami wbudowanymi poprawnie obsługiwane są przez A-200 ?

Tak. Przyciskiem AUDIO można zmienić ścieżkę dźwiękową, a przyciskiem SUBTITLE wersję językową napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze najważniejsze z tym NTFS... czy faktycznie posiada read/write gdy dysk jest wewnatrz (według specyfikacji nowego firmware'a sie da)... bo czytając zagraniczne fora problem jest podłączyć EXT2/EXT3 do Windowsa i zgrać na niego materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny dysk w A-200 na którym będą zainstalowane aplikacje NMT musi być sformatowany jako EXT3. NTFS może być używany do zewnętrznych dysków.

Żaden problem w podpięciu dysku EXT3 po windowsa. Wystarczy zainstalować program do obsługi partycji linuxowych, np. Ext2Fsd.

Można też uruchomić linux-a z bootowalnej płyty, bez instalowania samego linux-a (np. Ubuntu). W moim przypadku kopiowanie było wtedy szybsze o ok. 30% w stosunku do kopiowania pod windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ale ja nie chce żadnych aplikacji NMT... Popcorn ma tylko odbierać dane po USB na dysk i je odtwarzać...

2. Miałem kiedyś styczność z KNOPPIX'em.......... czy to coś w podobnego? bo KNOPPIX'a na legalu można sobie ściągnąć...

3. A dysk jak masz podpięty...... bezpośrednio pod kompa czy pociągnięty po USB PC z A-200 ? Jakoś nie widzi mi się za każdym razem odpinać dysk ze środka Popcorn'a...

Edytowane przez herman78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KNOPPIX to też linux i też można go uruchomić jako live CD.

Ja dysk podłączałem do kompa i bezpośrednio i po USB. Po USB jest tylko ciutkę wolniej.

Poza tym A-200 obsługuje już sieć 1000 Mb, więc po sieci lokalnej też idzie w miarę szybko (tzn. szybciej niż w poprzednim modelu A-100/A-110).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popcorna w ogole nie skrecam, jest bez gornej pokrywy

odszedl problem grzania i wiatrak spowolniony wiec problem glosnosci

po USB przegranie np iso z BD to koszmar, a po sieci jeszcze wiekszy...

Edytowane przez Juchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...