Skocz do zawartości
Surround

Radio internetowe w ampitunerze Onkyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy może ktoś mi doradzić jak podłączyć PC za pomocą transmisji bezprzewodowej z amplitunerem? Pytam w wiadomym celu.. chciałbym słuchać muzyki ze swojego komputera oraz móc korzystać z internetowego radia.

Do PC, aby móc udostępniać internet wystarczy podpiąć kartę sieciową WiFi, a do amplitunera co ma wejście Ethernet onkyo 807 ?

No i w jaki sposób pobierać bezpośrednio dane np. mp3 bezpośrednio z kompa?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Z góry dziękuję!

pozdrawiam

Marcin

ONKYO 807 + RX8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zbyt biegły w temacie sieci nie jestem, ale chyba wystarczy do Onkyo podłączyć router obsługujący jednocześnie połączenie przewodowe i bezprzewodowe, taki dualizm to raczej przecież standard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zbyt biegły w temacie sieci nie jestem, ale chyba wystarczy do Onkyo podłączyć router obsługujący jednocześnie połączenie przewodowe i bezprzewodowe, taki dualizm to raczej przecież standard...

Dokładnie tak jest u mnie: TX-NR905 jest połączony kablem z routerem (bo akurat do tego samego pomieszczenia mam doprowadzoną kablówkę/internet i sygnał z modemu kablowego jest rozprowadzony przez router). Komputer w drugim pokoju jest połączony przez WiFi i jeżeli na nim uruchomię udostępnianie plików audio przez Media Player w windzie, to amplituner to widzi i odtwarza pliki. Dodatkowa korzyść jest taka, że mogę się z komputera zalogować do ampli i ustawiać sobie wygodnie stacje radiowe prosto wklejając odpowiednie linki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jest u mnie: TX-NR905 jest połączony kablem z routerem (bo akurat do tego samego pomieszczenia mam doprowadzoną kablówkę/internet i sygnał z modemu kablowego jest rozprowadzony przez router). Komputer w drugim pokoju jest połączony przez WiFi i jeżeli na nim uruchomię udostępnianie plików audio przez Media Player w windzie, to amplituner to widzi i odtwarza pliki. Dodatkowa korzyść jest taka, że mogę się z komputera zalogować do ampli i ustawiać sobie wygodnie stacje radiowe prosto wklejając odpowiednie linki.

Pozdrawiam

Czy mogę Cię prosić, abyś mi napisał jak ustawiłeś adresy IP, DNS itp. w amplitunerze i na kompie, żeby się obydwa urządzenia widziały? Sorry, że zawracam [beeep]ę, ale dla mnie to czarna magia z tymi połączeniami Ad-hoc.

A może trzeba wcześniej podpiąć kablem router do kompa i go odpowiednio skonfigurować?

PS. Czy to prawda, że ONKYO 807 potrafi odzyskać utracone dane podczas kompresji plików mp3, dzięki czemu brzmią one lepiej?

Edytowane przez Surround

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę Cię prosić, abyś mi napisał jak ustawiłeś adresy IP, DNS itp. w amplitunerze i na kompie, żeby się obydwa urządzenia widziały? Sorry, że zawracam [beeep]ę, ale dla mnie to czarna magia z tymi połączeniami Ad-hoc.

A może trzeba wcześniej podpiąć kablem router do kompa i go odpowiednio skonfigurować?

PS. Czy to prawda, że ONKYO 807 potrafi odzyskać utracone dane podczas kompresji plików mp3, dzięki czemu brzmią one lepiej?

A zatem (podany opis dotyczy mojej 905-tki oraz win7, w viście jest podobnie, z tym, że nie ma tzw. "grup domowych"):

1. Ampli jest podłączony kablem do routera (oczywiście zwykłym patchcordem, nie skrosowanym).

2. Router jest skonfigurowany do sieci bezprzewodowej w trybie infrastruktury, jako punkt dostępowy, nie ad hoc.

3. Komputer z udostępnianymi mediami jest po prostu klientem tej sieci bezprzewodowej (ma zwykłą sieciówkę wifi i jest połączony z siecią bezprzewodową). Logicznie jest to tak, że wszystkie urządzenia są po prostu spięte w jedną sieć, tyle, że część jest fizycznie, kablowo, a część bezprzewodowo.

4. Zakładam, że domyślnie ampli ma ustawione uzyskiwanie adresu sieciowego z DHCP (u mnie tak było).

5. Router ma ustawione przydzielanie adresów automatycznie, przez DHCP, w związku z tym przydzieli sobie jakiś tam adres dla amplitunera.

6. W windowsie (u mnie win 7) na komputerze masz mieć włączoną widoczność urządzeń w sieci oraz udostępnianie multimediów. Jeżeli wyświetlisz strukturę sieci, to przy włączonym onkyo, przełączonym w tryb sieciowy, powinieneś zobaczyć amplituner jako jeden z elementów swojej sieci. Wtedy możesz sobie wejść na stronę amplitunera i wprowadzać zmiany.

7. W przypadku win7 nie twórz absolutnie żadnej "grupy domowej", bo wtedy wymagane jest wpisywanie generowanego przez windows klucza do poszczególnych komputerów, które wchodzą w jej skład, a przecież żadnego klucza do onkyo nie wpiszesz. Musisz opuścić grupę domową, jeżeli ją założyłeś (powtarzam, dotyczy tylko win7).

8. W "centrum sieci i udostępniania" kliknij "wybierz grupę domową i opcje udostępniania", "zmień zaawansowane ustawienia udostępniania", następnie "wybierz opcje przesyłania strumieniowego multimediów" - wśród urządzeń powinieneś zobaczyć amplituner. Należy zezwolić na udostępnianie mu mediów.

9. Uruchom MediaPlayera i dodaj sobie utwory do biblioteki.

10. Dla pewności zrestartuj komputer.

11. Amplituner powinien zobaczyć serwer multimediów i możesz słuchać :-)

Co do poprawy brzmienia mp-trójek przez 807-kę, to niestety nie posiadam takiej wiedzy, ale zaręczam, że u mnie pliki z bitratem 192kbps brzmią całkiem nieźle.

Pozdrawiam

Edytowane przez ppsych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy amplituner musi działać jako klient MP lub innego serwera mediów? Nie ma możliwości udostępnienia mu (ampli) na przykład folderu z plikami (podfolderami) muzycznymi, i nawigowania (wyboru pliku do odtwarzania) po tym folderze z poziomu amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy amplituner musi działać jako klient MP lub innego serwera mediów? Nie ma możliwości udostępnienia mu (ampli) na przykład folderu z plikami (podfolderami) muzycznymi, i nawigowania (wyboru pliku do odtwarzania) po tym folderze z poziomu amplitunera?

Pliki też mu możesz udostępnić, bo ma wejście USB, do którego można podłączyć np. pendrive'a z plikami w katalogach - bez problemu. Natomiast udostępnić plików na zdalnym komputerze poprzez sieć raczej nie można, bo ich nie zobaczy. Serwer muzyczny na komputerze analizuje pliki i na amplitunerze masz możliwość przeglądania według tagów (wykonawca, gatunek, album itp.). Opisałem wszak sytuację, co do której, jak rozumiem, był zainteresowany kolega Surround.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...