Skocz do zawartości
tomalos

XBMC - portable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Mam taką sprawę ... posiadam bardzo dużą bazę filmów, na dysku przenośnym .. w domu mam zainstalowanego XBMC... na komputerze, i każdy film jest opisany i nie problem jest znaleźć to co mnie interesuje w danym momencie.

Problem zaczyna się wtedy gdy gdzieś pojedziemy czy pójdziemy i podłączymy dysk do laptopa czy stacjonarnego znajomego... zero opisu, i szukaj tu igły w stogu siana.

Czy ktoś wie czy da się zrobić XBMC portable ? - idę do kogoś z dyskiem, podłączam sobie go do komputera i jak mam ochotę to właczam sobie XBMC z tego dysku ? (z jakiego skrótu).

Czy ktoś próbował coś takiego zrobić ? - (ja próbowałem zainstalować w innym katalogu niż zalecany przez XBMC ... i program już u mnie się nie chciał włączyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj w katal. gł. C:\XBMC wersje portabe tak żeby nie wrzucał pilików konfig. do katalogu domowego urzytkownika , jak przeniesiesz to na inny komputer do takiego samego katalogu powino działac wersja 9.04 u mnie działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wersja portable czyli mówisz o wersji:

xbmc-9.11-live-repack.zip

live_128new.png

http://sourceforge.net/projects/xbmc/files/XBMC%20Live/Camelot%20-%209.11/xbmc-9.11-live-repack.zip/download

Bo tą muszę nagrać na CD .. a dopiero potem zainstalować przy starcie komputera. (tak robiłeś ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz uzyc wersji LIVE , lub zainstalowac normalną wersje i podczas instalacji jest pytanie czy chcesz zainstalowac wer, portable wybierz ta 2 opcje poniewaz standardowo instaluje sie program do C:\XBMC a konfigi do katalogu domowego usera, wazne zebys po przeniesienu na inny komputer skopiował to tez na dysk C;\ (umnie to tak działało bez problemu i zapamietuje konfiguracje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki dodo za odpowiedź .

Po części masz rację, tylko o czym pewnie też nie wiesz program XBMC należy dodatkowo uruchomić z parametrem " -p". Dopiero po dołożeniu tego parametru program będzie korzystał z katalogu zainstalowanego lub tam stamtąd gdzie go przeniesiemy (odczytywał i zapisywał). wtedy będzie to portable prawdziwe ;)

Po ustawianiu powyższego jest kolejny problem do rozwiązania. A mianowicie....

XBMC zapisujesz na sztywno ścieżki dostępu do naszych mediów... - czyli jeśli nasz dysk przenośny na naszym komputerze jest jako E a u kolegi jako H, to mamy problem bo XBMC ma wpisane że filmy znajdują się nadal na dysku E.

Przeglądając pliki konfiguracyjne XBMC natrafiłem na taki sources.xml

KOD sources.xml

<sources>

<programs>

<default pathversion="1"> </ default>

</ Programs>

<video>

<default pathversion="1"> </ default>

<source>

<name> Series </ name>

<path pathversion="1"> J: \ Series \ </ path>

</ Source>

<source>

<name> Clips </ name>

<path pathversion="1"> J: \ Clips \ </ path>

</ Source>

<source>

<name> Movies </ name>

<path pathversion="1"> J: \ Films \ </ path>

</ Source>

</ Video>

<music>

<default pathversion="1"> </ default>

</ Music>

<pictures>

<default pathversion="1"> </ default>

</ Pictures>

<files>

<default pathversion="1"> </ default>

</ Files>

</ Sources>

Jest tu podana ścieżka dostępu. Próbując zmienić literę na inną np W i zapisując, potem zmiana litery dysku też na W - w niczym nie pomogła. Czy ktoś by mógł spróbować też takiej zamiany... bo może to jest ten plik konfiguracyjny do zmiany ale ja mam problemy z systemem.

A może należy zmienić coś gdzieś jeszcze indziej ? Może ktoś z was wie....

na FORUM XBMC.org z tym problem nikt nie jest mi wstanie pomóc...

A drugim sposobem rozwiązywanie tego problemu na jaki wpadłem to nadpisanie dyskowi przenośnemu stałej litery w Windowsie. Jest to bardzo proste do zrealizowania ręcznie poprzez

Uruchom" wpisz polecenie diskmgmt.msc. -> otwórz menu Akcja i wskaż w nim opcję Wszystkie zadania -> Zmień literę dysku i ścieżki na naszą wybraną. I po takim zabiegu już nam XBMC działa w pełni, wszystkie opisy i odnośniki do filmów (będziemy mogli z poziomu XBMC włączyć film)u kolegi czy u sąsiada.

Lecz ja mam takie pytanie, czy taką zmianę dysku da się zrobić w jakiś sposób automatyczny ? Aby nie należało tyle klikać będąc u kogoś znajomego ?

Edytowane przez tomalos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam podobny problem co kolega "tomalos", a mianowicie mam jakąś tam swoją kolekcję filmów które miałem na partycji "X", "Y". Bazę danych zapisałem na dysk. Teraz zaczynają się schody, dołożyłem nowy HDD, który ma po moich zabiegach otrzymał literę "X" i w związku z tym po imporcie bazy danych XBMC widzi tylko część materiału, natomiast przy próbie odtworzenia materiału, który był wcześniej na partycji "Y" rzecz jasna XBMC nie widzi pliku, wyświetla: plik został prawdopodobnie usunięty.

Jak można zmienić ścieżkę dostępu w istniejącej bazie danych ?

Próbowałem również edytować sources.xml , ale nie przynosi to żadnego efektu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba łatwiej będzie Ci zmienić litery dysku.

Robisz to w panelu sterowania - narzędzia administracyjne - magazyn - zarządzanie dyskami.

Co do wersji portable, to xbmc może samo działać w takim trybie, jeżeli odpali się je z parametrem -p. Program wtedy traktuje swój folder instalacyjny jako folder z bazą danych. Źródło tutaj.

Zapraszam do zapoznania się również z tym http://goo.gl/SPV2g

Pozdrawiam

Edytowane przez szamot83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...