Skocz do zawartości
pitcop

Wielka prosba o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Juz chyba w ten weekend chce zekupic Sony Bravia KDL-32V2000. Wraz z tym TV dostane w promocji (za drobna doplata) DVD Recorder RDR-HX720. W domu czeka juz na ten zestaw - Xbox360......

No i tu wielkie pytanie i wielka prosba!

Sony Bravia ma tylko 1 x component. I Xbox360 i DVD Recorder chcialbym podlaczyc do TV za pomoca componentu. Sprzedawca w Sony Centre zademonstrowal mi jakosc obrazu puszczanego z tego DVD przez ich najlepszy w ofercie kabel SCART. Musze powiedziec ze bylem oczarowany (Star Wars pelna para :)) Ale wiem, ze component jest jeszcze lepszy.
Podaje specufikacje techniczna TV oraz DVD:

BRAVIA KDL-32V2000:

4 Pin (Y/C) In S-Video, MiniJack (Head/Earphone) (mm) 3.5, PCMCIA Card Slot, RCA Audio Out, RCA AV Input Composite, RF In, Scart 1 (RGB), Scart 2 (RGB, Smartlink), 1 x Component, 1 x HDMI, PC Input (15pin D-Sub) + Audio In

DVD RDR-HX720 (ma progresiv scan i jest najlepszy z oferty sony w Irlandii)):

S-Video In/out, Analog AV In/Out, Component Video Output , x2 Scart ( 1 including RGB input ) and Digital Audio Output


Oczywiscie Xbox360 to kazdy wie - component.


No i czy ktos moze mi doradzic czy w sklepie Sony lub innym moge kupic cos lepszego. Czy to co sprzedawca mi demonstrowal wystarczy (najlepszy z ofery kabel scart z pozlacanymi koncowkami). Tu naprawde zalezy mi na jakosci, bo nie po to kupuje tak drogi TV. Nie chce przelaczac kable bezustannie.... :) Pomozcie koledzy!! :)

Pozdrawiam!

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..przy tej klasie sprzętu czy component bedzie miał zote końcówki, czy nie, nie zauważysz różnicy
wystarczy, że kupisz markowy, np HAma, Belkin, nie koniecznie złoty
inwestujesz w amatorski sprzęt, model recordera 720 jest na wyprzedaży, od dawna nie produkowany, zastąpił go model 725, nie wiesz w demonstarcję producenta, dema puszczane są krojone pod dany dvd czy TV, i nic nie ma to współnego z normalną pracą sprzętu w twoim zaciszu domowym, gdzie masz zupełnie inne warunki, inne źródła, doradzam zdesydowanie odpuszczenie sobie tego recordera, i zakup jakiegoś z HDMI i wówczas odczyjesz róźnicę, nawet na zwykłem kablu HDMI no name, no nie masz problemu z podłączeniem xbox

inwestujesz swoje oszczędnosci, zatem zainwestuj trochę do przodu z zakupem DVD z HDMI, 720 odstaje znacząco od obecnie dostępnych nowych modeli , a sony 725 niczym wielkim sie nie róźni, poszukaj pioneera, panasonica....

a sony V to b.dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='13052' date='06.10.2006, 17:12 ']..przy tej klasie sprzętu czy component bedzie miał zote końcówki, czy nie, nie zauważysz różnicy
wystarczy, że kupisz markowy, np HAma, Belkin, nie koniecznie złoty
inwestujesz w amatorski sprzęt, model recordera 720 jest na wyprzedaży, od dawna nie produkowany, zastąpił go model 725, nie wiesz w demonstarcję producenta, dema puszczane są krojone pod dany dvd czy TV, i nic nie ma to współnego z normalną pracą sprzętu w twoim zaciszu domowym, gdzie masz zupełnie inne warunki, inne źródła, doradzam zdesydowanie odpuszczenie sobie tego recordera, i zakup jakiegoś z HDMI i wówczas odczyjesz róźnicę, nawet na zwykłem kablu HDMI no name, no nie masz problemu z podłączeniem xbox

inwestujesz swoje oszczędnosci, zatem zainwestuj trochę do przodu z zakupem DVD z HDMI, 720 odstaje znacząco od obecnie dostępnych nowych modeli , a sony 725 niczym wielkim sie nie róźni, poszukaj pioneera, panasonica....

a sony V to b.dobry wybór[/quote]

Wiatm!

Dzieki za odpowiedz! Wspomnialem o tym DVD Recorderze, poniewaz przy zakupie tego TV dostaje DVD Recorder RDR-GX120 ZA DARMO, lub odlicza mi jego rownowartosc przy zakupie czegokolwiek innego, wiec dlatego sie zdecydowalem na ten podel lepszy (ma progresiv i czyta Divixy). Czy to zly wybor? A moze kupic zwykly odtwarzac DVD (np DVP-NS76H), ktory ma wejscie HDMI itp....??? Tylko z koleji nie bedzie mial pozliwosci nagrywania.... :) No cos zmuszony jestem wybrac... Wiec co robic i czy ewentualnie to bylby dobry wybor....??
Co do prezentacji to gosc puszczal mi film przez normalny DVD bez progresivu nawet (pytalem, no chyba ze tak to zrobili ze nie zauwazylem jakichs knifow... :) )
Pozdrawiam!
Piotrek!

Edytowane przez pitcop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...