Skocz do zawartości
justyna1980

Kto mi to wyjasni?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam amplituner yamaha rx-v465, ktory ma 4 wejscia hdmi i jedno wyjscie hdmi. Do niego mam podlaczone blu-ray, sony playstation i wd player,Problem dla mnie jest absurdalny poniewaz wyjscie z amplitunera mam polaczone z projektorem optoma hd65 kablem hdmi.Blu ray i sony playstation dziala a wd player nie ma glosu ani obrazu.Pobowalam wszystkiego,od wymiany kabli do zamiany wejsc.Gdy podlacze bezposrednio projektor z wd player obraz jest , ale wiadomo bez glosu.Jak zamienie projektor na telewizor wszystko dziala bardzo dobrze, wiec kable sa ok.Czy ktos potrafi mi to wytlumaczyc w logiczny sposob co jest nie tak?Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel iHDMI powinien załatwić problem - widać urządzenia nie potrafią się dogadać.

www.ihdmi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel iHDMI powinien załatwić problem - widać urządzenia nie potrafią się dogadać.

www.ihdmi.pl

wydawać 150 zl na kabel do playera za 350 zl to trochę dziwne według mnie. Czy w WD jest najnowszy soft, i jest dobrze skonfigurowany?? może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze soft nie jest najnowszy na wd playerze ale na telewizorze dziala idealnie.Wydaje mi sie ze bodex ma racje.Urzadzenia nie chca wspoldzialac.Nie wiem co teraz zropbie bede probowac dalej.Jak rozwiaze ten problem napisze co bylo nie ak.Dziekuje za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w WD, w ustawieniach "HDMI deep color mode", masz wybrane "12 bit". Zmień na "8bit" i sprawdź czy amplituner zadziała.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralam najnowsz aktualizacje do wd player i nic nie dalo.Co do ustawien nie mam takiej opcji jak HDMI deep color mode.Wielkie dzieki za zainteresowanie.Mam nadzieje ze ktos jeszcze ma jakis pomysl co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalam rowniez przywrocic ustawienia fabryczne wd player ale to rowniez nie nie zmienilo.Dzwonilam do sklepu ze sprzetem i powiedzieli mi ze prawdopodobnie wd player ma wadliwa oprogramowanie i nic z tym nie zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj optycznego przewodu Toslink do przesłania dźwięku z WD do amplitunera; oczywiście w Menu WD musisz ustawić wysyłanie dźwięku przez to gniazdo, a nie HDMI jak dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ma polaczony wd player,amplituner i projektor?Jesli tak to prosze o pomoc.Czy to sie da polaczyc ?a moze trzeba kupic inne pudeleczko.Ale skad mam wiedziec czy tez nie bedzie takiego samego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

z tego co zrozumiałem.

z amplitunerem ok widzi wd playera i przesyła obraz na TV

z kolei na krótko wd player i projektor też działa

z tego co mi wiadomo to prawie żaden amplituner nie zabawia się z obrazem tyko go przesyła

z całego braku sensu sytuacji wynika równie mało sensowny wniosek jeśli widomo że HDMI nie równa się HDMI to poszukałbym właśnie tu

pozdrawiam.

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor i TV podłączane na krótko działaja - TAK ?

Projektor i TV nie działają gdy sygnał idzie przez ampli - TAK ?

Zmień kolejność włączania urządzeń - nie jest tego aż tyle kombinacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak mam wszystko podlaczone do telewizora przez amplituner dziala idealnie.Gdy tylko zamienie telewizor na projektor wszystko dziala oprocz wd player .Caly czas szuka obrazu.Widac jak na amplitunerze mruga dioda od kabla hdmi a po jakis dwoch minutach znajduje obraz ale bez glosu.Na wyswietlaczu amplitunera nie ma rowniez ikonek od glosnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko dlaczego jak podlacze bezposrednio wd player z projektorem obraz znajduje bezproblemowo w dwie sekundy.Gdy puszcze przez amplituner odrazu pojawia sie problem ze znalezieniem obrazu ,o glosie nie wspomne.Jak zamienie projektor na telewizor wszystko dziala .I gdzie jest problem?Kupilam dzisiaj lepszy kabel hdmi 1.4ale tez bez roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amplituner nie ma skalera video, sprawdź albo podaj jakie rozdzielczości przyjmuje projektor. Prawdopodobnie przyjmuje tylko 720p a nie przyjmuje 1080p. player wysyła zapewne 1080p i dlatego tv przyjmuje, a projektor nie.

W/g mnie problem nie jest w kabelkach, tylko w ustawieniach zarówno playera jak i amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optoma HD 65 przyjmuje także sygnał 1080/24/30p.

Zastanawiające, że dźwięku nie było także w połączeniu Toslink. Czy na pewno przełączyłaś w Menu WD aktywne wyjście dźwięku (optical zamiast HDMI)? Człowiek w nerwach robi podstawowe błędy...

Jeśli chcesz uzyskać "zdalną" pomoc, to niestety musisz przedstawić ustawienia odtwarzacza / amplitunera / wyświetlacza (TV/projektor) dla każdej z kombinacji połączeń. Jeśli obraz pojawia się z problemami poprzez amplituner, to świadczy o wcześniej wspomnianym "błogosławionym" HDCP. :)

I jak wcześniej wspomniano, spróbuj kombinacji z kolejnością włączania urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote moj brat pojdzie do kolegi i sprawdzi na jego amplitunerze czy bedzie tez ten sam problem.Takze w sobote napisze co i jak.Dziekuje Wam wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem więcej HDMI 1.3 nie równa się HDMI 1.3

Różnica mocno subtelna ale połączenie 1.3 i przejście na 1.3a i wyżej za wzmacniaczem aż do iHDMI?

I morze nie kupuj pożycz albo coś, czy jeden kabel czy obydwa, chyba tylko próba coś da.

Sorry za poprawki ale poprzednio namieszałem

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...