Skocz do zawartości
setin

Sony S360 czy S370? Który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dylemat, który model wybrać. 360tka kosztuje ok 400zl, 370tka kosztuje jakies 550zl...zastanawiam sie czy jest sens dokladania tych 150zl? Czym one sie tak naprawde roznia, poza szybkoscia dzialania, na ktorej mi nie zalezy jakos specjalnie.

rozumiem ze S370 ma (lub bedzie mialo) obsluge DLNA wiec teoretycznie odtworze na nim po sieci filmy, tak?

...oraz z tego co widze S370 ciagnie mniej pradu.

Czy są miedzy nimi jakies inne roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

370tka wreszcie wykorzystuje USB do właściwych celów. MP3, WMA, AAC MP4 JPEG, DivX także HD, MKV odtwarza wreszcie także przez złącze USB. DivX z napisami a o takim udogodnieniu w 360 możesz zapomnieć. Niestety 370tka obsługuja tylko FAT i FAT32. NTFS niestety nie. Nowszy model ma też Bravia Internet Video. 370tka obsługuje DLNA.

Byłem dzisiaj w Sony Center. Oglądałem 370tke. Faktycznie bardzo szybka. Co do prądu - niewielka chyba różnica między modelami.

360tke sobie raczej odpuść chyba, że nie zależy Ci na w/w funkcjach

Pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak ma być do BD to nie ma różnicy. Ale jak mają być dodatkowe funkcje to dopłata jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem ze w 370tce MKV czy DIVX po DLNA nie odtworze? Jezeli tak jest to wybieram 370tke, jezeli nie, to ma to byc tylko BD. Do innych rzeczy wole sobie kupic WD TV Live albo Asmax'a jak kiedys wydadza wersje z LAN.

czyli rozumiem ze 370tka w kwestii jakosci obrazu BD nie wnosi niczego wiecej niz 360tka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony napisano, że odtworzysz DivXHD (czyli raczej zwykłe DivX też) i MPEG4 AVC (w tym mkv) po DLNA. Informacje zaczerpnąłem ze strony Sony i z instrukcji odtwarzacza.

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te same funkcje masz w lg bd 370 za 399 zł wiec po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej że w sony > SONY < ...jest tylko napis

Reszta to porażka :rolleyes:

też jestem zdania że rozsądniej wziać LG albo - jeśli ktoś mysli o zabawie bardziej zaawansowanej - jakiś dobry BD Player (pioneer, philips) + Media tank

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

setin 360 czy 370, jeżeli potrzebujesz do BD, to 350, którą właśnie sprzedaję na Allegro, aukcja wygasa jutro w sobotę o 21.

Przejrzyj specyfikację i zobacz, czy Ci to wystarczy. Link do tematu:

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=20868

Link do aukcji masz w 1 poście. Taką mi reklamę tutaj zrobili na Forum, że mam 13 obserwujących i 3 zapytania o sprzedaż poza Allegro.

Jednak jak wolisz całkiem nówkę, to rzeczywiście za chyba 400 zł dostaniesz 360.

Decyzja należy do Ciebie. Niech Ci koledzy powiedzą, czy warto tą 350 brać.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie wytrzymałem.

Jeżeli masz parcie na "hakerski" sprzęt, który chodniki odtwarza bierz LG. Jeżeli, marketing Sony zapodał informację, że dorównuje do "hakerów", to zapodał...

Nikt nie da Ci tyle, co Sony obiecywało... :rolleyes:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Sony napisano, że odtworzysz DivXHD (czyli raczej zwykłe DivX też) i MPEG4 AVC (w tym mkv) po DLNA. Informacje zaczerpnąłem ze strony Sony i z instrukcji odtwarzacza.

no wlasnie, czy ktos potrafi potwierdzic ta informacje? bo rzeczywiscie na stronie Sony jest taka wzmianka...ale czy ktos to sprawdzil?

co do zakupu innego sprzetu typu LG...wiem ze w sony przeplacam za marke, ale...jeszcze nigdy nie zawiodlem sie na sony. Poza tym mam i TV i kino domowe sony wiec chcialbym zachowac napis Sony w szafce RTV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, czy ktos potrafi potwierdzic ta informacje? bo rzeczywiscie na stronie Sony jest taka wzmianka...ale czy ktos to sprawdzil?

Witam

Na razie 370 nie wspiera DLNA - według informacji na stronie Sony klient DLNA będzie po aktualizacji oprogramowania układowego przewidzianej na połowę czerwca.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 370-kę 5 dni wstecz. Wcześniej przez 10 miesięcy używałem 360-ki. Co do Internetu, USB, MKV itp., to jest OK (pliki MKV "chodzą" w przeważającej większości z USB, DVD-+DL, BD-R i co najfajniejsze BD-RE 50Gb - nagrywarka LG). Wygląd i szybkość działania także korzystniej do poprzednika. Problem jest natomiast przy plikach AVCHD, które dekodowałem z MKV na potrzeby 360-ki - nie działa praktycznie żadna płyta i to bez względu na rozdzielczość i rodzaj dźwięku. Odtwarzacz nie poradził sobie także z filmami nagranymi na BD-R (Braveheart - Verbatim 50Gb i Avatar - Maxell 25Gb po authoringu), z którymi bez żadnych zgrzytów pracował starszy model oraz inne playery. Problem ten dotyczy tylko tych dwóch pozycji (z kilkunastu, które pozsiadam), sprawdzałem na swoim odtwarzaczu, kolegi i w Sony Center. Player próbuje wczytać tytuł i po chwili zawiesza się. Soft najświeższy. W Sony Polska Pani zrobiła wielkie oczy i odesłała mnie do Sony Center, gdzie nie za bardzo było z kim gadać. Oryginalne BD NA SZCZĘŚCIE idą bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy nie jest tak ze Sony byl tworca Blu-ray'a ? Kupilem wlasnie BDP-S560 a zastanawialem sie nad innymi wariantami i sadze ze Sony wie co robi.

Moze nie wspiera wszystkiego ale mam do tego MadiaTank'a. Kiedys na moja uwage kupijac DVD HK ze nie wspiera ono DivX uslyszalem ze dobry markowy sprzet im mniej odtwarza formatow w gorszej jakosci tym jest bardzij wart uwagi (cos w tym jest).

Wg mnie Blu-ray wyszedl od Sony i pewnie na nim sie zakonczy, firma ma duze parcie na ten format i pewnie nie zmieni go tak szybko. Inne firmy robia alternatywy ( tansze lub drozsze ) ale wg mnie Sony trzyma standard i on dyktuje co w trawie piszczy ( no chyba ze sie myle )

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że ostatnio zakupiłem S370, odtwarzacz puszcza wszystko łącznie Z DivXami co dla mojej niemałej biblioteki ma kolosalne znaczenie. Koniec z podłączaniem laptopa do LCD. Z dysku twardego 1 TB bezproblemowo zapodaje ok 800 filmów w jednym drzewie (tylko sam dysk musi byc FAT). Napisy również śmigają (jako CP1250). Możliwości internetowe w sam raz, jest YouTube i kilka innych serwisów video. Nie rozgryzłem jeszcze współpracy z PC na Viscie jako DLNA, nie znajduje żadnych serwerów mimo włączania udostępniania itd. Ktoś rozwiązał ten problem na Viscie Home Premium? (słyszałem że na Win7 to działa bezproblemowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...