Skocz do zawartości
r_afaello

Cyfrowy Polsat i problem z TVP1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z TVP1.

Talerz od CP, konwerter -4, podłączone 3 kable a czwarty zaślepiony koreczkiem.

Antena ustawiona przez montera. Poziom sygnału obecnie to 95-99% jakość 67-70%.

Czyli wydaje się że wszystkie parametry OK.

Od samego początku po zamontowaniu występowały problemy z HBO i TVP1. Albo "Brak sygnału na LNB1" albo pikseloza.

Wejście na dach i obrócenie konwertera o 2 mm spowodowało że jakość sygnału podskoczyła z wcześniejszych 54-60 na wymienione wyżej 67-70%.

Od tamtej pory HBO się poprawiło, TVP z reguły jest OK ale rano ok 6:00 jak włączam to przez sekunde widzę"Brak sygnału na lnb1" a po chwili pojawia się obraz ale piksele nie dają oglądać.

Przywracanie ustawień fabrycznych, ponowne skanowanie kanałów nic nie daje. Obracając konwerterem wyższych parametrów nie osiągnąłem.

Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny szukaj na kablu. Godzina 6,00 to największe zawilgocenie powietrza. Masz nieszczelność izolacji przewodu antenowego, co powoduje zwarcie. Sygnał słabnie. Ot, cała filozofia.

Wymiana kabla wydaje się w tej sytuacji nieunikniona. Pamiętamy, że zima w tym roku, to temperatury poniżej -20 stopni. Na przejściach przez ściany, dachy, ościeżnice (gwałtowne różnice temperatur), powstały pęknięcia izolacji - zwłaszcza na kablach lichej jakości. Jeżeli chcesz dokonać "doraźnej" naprawy, użyj w tych miejscach taśmy izolacyjnej. Niemniej, jeżeli woda już przedostała się pod izolację, efekt może być iluzoryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK. Ale ta instalacja ma dopiero trochę ponad tydzień czasu więc mrozu jeszcze nie poznała :-)

Nie napisałem że to świeża instalacja. Mój błąd. A może wilgoć jakoś wpływa na konwerter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, że Twoje kabelki były przywiazine do Cast... Lir...i innych w zamkniętych klimatyzowanych kontenerenach. Później ustalnono cenę sprzedaży ...złomu Cu...

No proszę Cię, przełącz, jak sam napisałeś na inny konwenter (podobno masz takie mozliwości) i zobacz czy masz "dziury" sygnału. ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem w sklepie o wypożyczenie 2-go konwertera na 2 dni do testów.

Dostałem inny.

Wcześniejszy to : Red Extendet Quad DVB-S2 Compilant 0,3dB

Testowy to: Comsat FF8 Universal Quad LNB 0,2dB

Jak na razie jest Ok. Dzisiejszy poranek - przymarznięta rosa na samochodzie czyli wyarunki takie same i odbiór jest. :-)

Zastanawiam się tylko czy ten drugi konwerter jest lepszy czy po prostu tamten poprzedni jest niesprawny (rozszczelniony itp.)

Może ktoś się wypowiedzieć o jakości obydwu jeśli jest w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś się wypowiedzieć o jakości obydwu jeśli jest w temacie?

Konwertery teraz produkuje się jak wszystkie inne produkty, byle jak, byle taniej. Bez specjalnego problemu można trafić na wadliwy egzemplarz, a specyfika pracy tych urządzeń w narażeniu na działanie czynników atmosferycznych, dość szybko ujawnia te wady.

Prawda jest taka, że są one warte tyle co kosztują, czyli praktycznie nic :). A parametry na papierze, 0,2dB czy też 0,3dB, to można sobie między bajki włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja walki z sygnałem.

Rano 6:00-6:30 gdy zazwyczaj nie było sygnału na nowym konwerterze było OK

Później ok 8:00-9:00 według relacji żony - brak sygnału (niestety nie sprawdziła poziomu sygnału).

Może to co rano było szronem to potem zaczęło płynąć? Już nie wiem czego mam się czepić i co sprawdzać. Mozę to przypadek (mam jeszcze 1 dzień na testy) ale zaczynam się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro upierasz się, że to jednak konwerter, a nie przewód, to przeczytaj tę informację:

Transponder TVP dla CP

Spróbuj, jeszcze raz przeprowadzić przeszukiwanie listy kanałów. Sygnał TVP 1 powinien zainstalować się z transpondera Cyfry +. Wcześniej dla CP sygnał był podany z transpondera 74, teraz ma być to transponder 119 (częstotliwość w linku).

Pozostałe informacje o częstotliwości kanałów CP znajdziesz TU

Wynika z tego, że TVP 1 nadaje z transpondera 119, a HBO dostajesz z 110. Ich czasowy brak raczej nie jest spowodowany konwerterem. Ale...najpierw przeszukaj listę kanałów i sprawdź, których brakuje. Później przeszukaj w zestawieniu kanałów Hot Birda, czy braki dotyczą tego samego transpondera. Jeżeli tak, to masz walnięty konwerter. Jeżeli nie, to zmień kabel i ciesz się odbiorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniony konwerter niewiele zmienił.

Przypadkiem spotkałem innego montera (praktycznie sam zapukał do drzwi :) ). Ustawił się na inny transponder z którego podobno nadawana jest tvp1 i okazało się, że sygnał zamiast 70% jest ok 35%.

Stwierdził ponadto, że poprzedni konwerter jest bardziej godny zaufania i żebym na napisy na pudełku nie wierzył.

Wszedł na dach z miernikiem (Fajny bo od razu z telewizorem ) ustawił go na częstotliwość najsłabszego kanału i nie dość że regulował konwerterem to jeszcze musiał ruszać talerzem.

Schodzimy, patrzymy na wskaźnik sygnału w telewizorze i na tym słabym transponderze podskoczyło do 74%.

Powróciliśmy do tego "standardowego" polsatowskiego i tam w sumie żadnych rewolucji nie było. Ok 74-75%.

Jednak wahania mniejsze, na TVP1 i HBO wskaźnik cały czas niebieski i sporo za połową. Test o poranku wykazał, że wszystko jest jak powinno.

Tak wiec winny był monter który nie dokładnie ustawił antenę.

Dziękuję wszytkim za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez r_afaello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...