Skocz do zawartości
kontakton

HDMI 1.4 PC niema obrazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Połączyłem dzisiaj mój komp nowym kablem HDMI 1.4 i co się okazało,mój BD player CyberLink PowerDVD 10 3D HD nie ma obrazu(dżwięk jest),dodam że mój odtwarzacz DVD All player odtwarza filmy bardzo dobrze.Czy ktoś może wie coś na ten temat i podzieliłby się ze mną swoimi uwagami na ten temat.Z góry dzięki.

Sprzęt to:Płyta gł GA-890GPA-UD3H,Blu-ray Samsung SH-B083L,Monitor Samsung Full-hd P2470HD 1080p.

post script:BD player odtwarza dobrze płyty DVD.(JEST OBRAZ)

Edytowane przez kontakton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku , jaki był sens kupowania przewodu HDMI 1.4, skoro twój monitor i płyta główna obsługuje standard co najwyżej HDMI 1.2 , a z kompatybilnością wzwyż bywa różnie.

Jeśli masz ustawioną natywnie rozdzielczość 1920 x 1080 , to sprawdź z ciekawości 720p, pozostaje raczej wymiana przewodu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od początku , jaki był sens kupowania przewodu HDMI 1.4, skoro twój monitor i płyta główna obsługuje standard co najwyżej HDMI 1.2 , a z kompatybilnością wzwyż bywa różnie.

Jeśli masz ustawioną natywnie rozdzielczość 1920 x 1080 , to sprawdź z ciekawości 720p, pozostaje raczej wymiana przewodu.

Pozdrawiam

Moja płyta ma wyjście HDMI 1.3,a kabel powinien być kompatybilny wstecz,wymienić kabel można zawsze pytanie o co tu chodzi ponieważ zainstalowałem playera WinDVDpro 2010 + AnyDVD HD i obraz z dzwiękiem się pojawił z kolei przy PowerDVD10 + AnyDVD HD i obrazu nie ma.

post..zmieniłem rozdzielczość z 1920x1080 na 1280x720 i jest to samo.

Edytowane przez kontakton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to wina PowerDVD10 + AnyDVD HD. Zmień odtwarzacz. Ja używałem TotalMedia Theatre 3 i wszystko było ok.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie jest to wina PowerDVD10 + AnyDVD HD. Zmień odtwarzacz. Ja używałem TotalMedia Theatre 3 i wszystko było ok.

AndrzejS.

Zainstalowałem TMT 3 i jest to samo, jedyny player który działa to WinDVDpro 2010.+ AnyDVD HD.Płyta główna i monitor obsługują HDCP.

Edytowane przez kontakton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od początku , jaki był sens kupowania przewodu HDMI 1.4, skoro twój monitor i płyta główna obsługuje standard co najwyżej HDMI 1.2 , a z kompatybilnością wzwyż bywa różnie.

Faktycznie sensu nie było.

Jednak wszystkie przewody HDMI są ze sobą kompatybilne. Wyższy numerek oznacza bardziej rygorystyczną normę dotyczącą szybkości (a co za tym idzie wielkości) przesyłanych danych. Jesnym słowem jakość przewodu.

Mówienie więc o kombatybilności jest bez sensu.

Problem kolegi to tylko i wyłącznie problem software'owy. Źle zainstalowane sterowniki/kodeki/programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie sensu nie było.

Jednak wszystkie przewody HDMI są ze sobą kompatybilne. Wyższy numerek oznacza bardziej rygorystyczną normę dotyczącą szybkości (a co za tym idzie wielkości) przesyłanych danych. Jesnym słowem jakość przewodu.

Mówienie więc o kombatybilności jest bez sensu.

Problem kolegi to tylko i wyłącznie problem software'owy. Źle zainstalowane sterowniki/kodeki/programy.

Moim zdaniem mimo wszystko to sprawka HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyższy numerek oznacza bardziej rygorystyczną normę dotyczącą szybkości (a co za tym idzie wielkości) przesyłanych danych. Jesnym słowem jakość przewodu.

Niekoniecznie. Jeśli jest to kabel HDMI 1.4 standard, to może być gorszej jakości niż kable 1.3 kategorii 2, bo jest przewidziany do niższych prędkości przesyłu danych.

@kontakton

A może kabel jest po prostu uszkodzony? Jeśli któraś z jego linii DDC jest urwana, to nic co jest chronione HDCP nie pójdzie.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie. Jeśli jest to kabel HDMI 1.4 standard, to może być gorszej jakości niż kable 1.3 kategorii 2, bo jest przewidziany do niższych prędkości przesyłu danych.

@kontakton

A może kabel jest po prostu uszkodzony? Jeśli któraś z jego linii DDC jest urwana, to nic co jest chronione HDCP nie pójdzie.

Możliwe ale jak wytłumaczyć to że po zainstalowaniu playera WinDVDpro 2010 + AnyDVD HD jest obraz i dżwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe ale jak wytłumaczyć to że po zainstalowaniu playera WinDVDpro 2010 + AnyDVD HD jest obraz i dżwiek.

Bo używanie działającego w tle AnyDVD HD oznacza omijanie HDCP.

Samo HDCP też chyba się różni w implementacji w zależności od wersji HDMI, może to nie kwestia samej kompatybilności ale działania w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo używanie działającego w tle AnyDVD HD oznacza omijanie HDCP.

Samo HDCP też chyba się różni w implementacji w zależności od wersji HDMI, może to nie kwestia samej kompatybilności ale działania w praktyce.

Sprawa stała się bezprzedmiotowa ponieważ opanowałem sytuację mianowicie na nowo zainstalowałem Windowsa 7 na nowym kablu i wszystko wróciło do normy,musiał być jakiś konflikt w systemie po wymianie starego kabla.Muszę dodać że na nowym kablu obraz jest wyrażnie lepszy bardziej szczegółowy a kolory jakby nabrały większego blasku,całość sprawdzałem na filmie Transformers I.

Edytowane przez kontakton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę dodać że na nowym kablu obraz jest wyrażnie lepszy bardziej szczegółowy a kolory jakby nabrały większego blasku

Kabla bym do tego nie mieszał :rolleyes:

Zapewne chodzi o inne kodeki używane do dekowania strumienia video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabla bym do tego nie mieszał :rolleyes:

Zapewne chodzi o inne kodeki używane do dekowania strumienia video.

Szczerze mówiąc niewiem, ale nie instalowałem jeszcze żadnych dodatkowych kodeków do systemu a wszystko działa.

Edytowane przez kontakton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc niewiem, ale nie instalowałem jeszcze żadnych dodatkowych kodeków do systemu a wszystko działa.

Widocznie wcześniej miałeś jakieś inne kodeki zainstalowane.

Co nawet jest bardzo prawdopodobne z uwagi na twoje problemy z obrazem.

Kabel HDMI to kabel cyfrowy. Chodzi albo nie. Nie ma możliwości że "spłyci" kolory czy pogorszy ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa stała się bezprzedmiotowa ponieważ opanowałem sytuację mianowicie na nowo zainstalowałem Windowsa 7 na nowym kablu i wszystko wróciło do normy,musiał być jakiś konflikt w systemie po wymianie starego kabla.Muszę dodać że na nowym kablu obraz jest wyrażnie lepszy bardziej szczegółowy a kolory jakby nabrały większego blasku,całość sprawdzałem na filmie Transformers I.

Kodeki mogły nie być bezpośrednio odpowiedzialne za różnice w kolorach, z powodów wymagań konsorcjum BD wszystkie playery korzystają z trybu Overlay (wyłączanie trybu AERO podczas odtwarzania BD) , a różnice w kolorach mogły wynikać z różnych ustawień w sterownikach karty graficznej lub samego playera (tryb : oryginalny, żywy, jasny, kino ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kodeki mogły nie być bezpośrednio odpowiedzialne za różnice w kolorach, z powodów wymagań konsorcjum BD wszystkie playery korzystają z trybu Overlay (wyłączanie trybu AERO podczas odtwarzania BD) , a różnice w kolorach mogły wynikać z różnych ustawień w sterownikach karty graficznej lub samego playera (tryb : oryginalny, żywy, jasny, kino ...)

Przykład:http://www.mtvmusic.com/playlists/B74ED50101D54EB7000101D54EB7/mgid:playlist:video:mtvmusic.com:31978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...