Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Oj nie żałujcie mi śmiechu - śmiech to zdrowie. A na poważnie - to że film momentami jest nudny to jeszcze bym przebolał, ale nie naciąganą, niekonsekwentną fabułę - np. okres inkubacji obcego w ciele Ripley - w jedynce następuje to bodajże w ciągu 24 godzin i gościu jest nieprzytomny przez większość czasu a tutaj? Parodia. A czas w jakim przedstawiciele korporacji docierają na planete? Sądząc po stosowaniu hibernatorów w 1 i 2 można wnioskować że podróże zajmują tam wiele tygodni. No i sam początek. Pomysł tak naciągany, że trójki w ogóle nie powinno być. K....a, skad tam się wziął w ogóle obcy?!

Edytowane przez bohun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bohun

Jezeli fabula to dla Ciebie wszystko w filmie, zas zdjecia, tempo, gra aktorska i pol tuzina innych rzeczy, ktore dla dla milosnikow kina stanowia o wartosci filmu, sa drugoplanowe lub pomijalne, mozemy od razu przyjac, ze Alien 3 jest najglupsza z wszystkich (dotychczasowch) czesci i nie wracac nigdy do tego dlaczego jedni wola czesci: 2 i 4 od czesci 3 , a inni wrecz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła to nie wszystko - trójka po prostu nie ma tak fajnego klimatu jak Alien i Aliens. Po za tym, po Alienie wychodziłem z kina cały roztrzesiony (fakt - jako małolat, który jakimś cudem został wpuszczony na seans). To samo po Aliens. A trójka? Jest tam pare scen które trzymają w napięciu (np. scena ze świecami) ale nie zalicza się do nich już scena finałowa, gdzie jest jakaś chaotyczna bieganina. Scena nie trzyma odpowiedniego napięcia ani grozy. Po tej serii oczekuje się odpowiedniej dawki grozy, a trójka zapewnia ją w niewystarczającej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K....a, skad tam się wziął w ogóle obcy?!

Genialne ... :lol: :lol: :lol: Dziękuję za poranny masaż brzucha. :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
trójka po prostu nie ma tak fajnego klimatu jak Alien i Aliens.

No na pewno o klimacie trójki nie można powiedzieć, że jest "fajny". Jakoś do filmów Finchera mi niezbyt pasuje ten przymiotnik.

np. okres inkubacji obcego w ciele Ripley - w jedynce następuje to bodajże w ciągu 24 godzin i gościu jest nieprzytomny przez większość czasu a tutaj? Parodia.

Królowa dude, królowa.

A czas w jakim przedstawiciele korporacji docierają na planete? Sądząc po stosowaniu hibernatorów w 1 i 2 można wnioskować że podróże zajmują tam wiele tygodni.

Skąd wiesz SKĄD przylecieli?

K....a, skad tam się wziął w ogóle obcy?!

Bishop przyniósł :P

na stronce imperiala info o 155min

No to piszą bzdury na tej stronce.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fabuła to nie wszystko - trójka po prostu nie ma tak fajnego klimatu jak Alien i Aliens. Po za tym, po Alienie wychodziłem z kina cały roztrzesiony (fakt - jako małolat, który jakimś cudem został wpuszczony na seans). To samo po Aliens. A trójka? Jest tam pare scen które trzymają w napięciu (np. scena ze świecami) ale nie zalicza się do nich już scena finałowa, gdzie jest jakaś chaotyczna bieganina. Scena nie trzyma odpowiedniego napięcia ani grozy. Po tej serii oczekuje się odpowiedniej dawki grozy, a trójka zapewnia ją w niewystarczającej dawce.

Ok. Ale czy to jest typowy film grozy.

Klimatow takich jak w Alien czy Aliens oczywiscie nie ma, bo kazdy z 4 filmow ma inne klimaty. Scott srobil thriller, Cameron film akcji (napierdalanke) Fincher mial swoja wizje ( w granicach jakich debiutujacy rezyser moze ja spelnic, trzeba przyznac, ze troche sie poprawil w DC) a Jeunet zrobil z charakterystyczna dla sie "lekkoscia bytu" czy jak kto woli "humorem". Ja nie dostrzegam jakies konsekwencji w formie czy klimacie, a cala serie spinaja jedynie postacie Riplay i Obcych.

Do filmow, ktore ja okreslam mianem horrorow IMHO wszystkim im daleko, ale mysle ze rozumiem co masz na mysli. Poniekad kiedys tez tak to widzialem, ale mialem wtedy nastolatkiem

Odmienne filmowe preferencje czy niesymetrycznie stepiona wrazliwosc, nie zrobia z nas chyba wrogow, co ? ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba przyznac, ze troche sie poprawil w DC
Dla formalności - to często popełniany błąd, dłuższa wersja Aliena 3 NIE JEST wersją reżyserską. Została zmontowana bez udziału Finchera, który całkowicie odcina się od tego filmu. Rozumiem go, ale szkoda, bo fajnie byłoby zobaczyć co by sam zmontował z dostępnego materiału, no i wtedy może dostalibyśmy wersję w pełni zremasterowaną jak w przypadku Aliena i Aliens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mierzwiak za objasnienie.

Choc terminu DC uzylem w pospiechu, aby krotko nazwac wersje alternatywna, przyznam sie jednak, ze nie wiedzialem o tym.

Tym bardziej Twoja klaryfikacja jest dla mnie wartosciowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Gieferg napisał w odpowiedzi na moje zarzuty oczywiście można zaakceptować, ale zawsze pozostanie poczucie naciągania.

A tak przy okazji to ta dłuższa wersja trójki przypadła mi mniej do gustu niż wersja kinowa (nawiasem mówiąc jeśli chodzi o całą serie to wersje kinowe bardziej mi się podobają). Ta rozbudowana sekwencja początkowa - łażenie nad brzegiem (za bardzo ziemska sceneria) , ściąganie wraku wołami (kogo obchodzi jak oni to przetransportowali?) tylko niepotrzebnie wydłuża i ujmuje klimatu (po wersji kinowej moje wyobrażenie o tej planecie było takie, że jest równie mało przyjazna jak ta z Aliens).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszą część i jestem pod wrażeniem jeżeli chodzi o remaster. Jakość obrazu naprawdę dobra nawet na wielkim ekranie. Dźwięk trochę naciągany ; ) no ale lata swoje ma. I bardziej mi chodzi o same efekty, które są jakie są. Jednak trzeba przyznać, że nie ma to jak stary dobry Alien :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że po świętach już - ale dzisiaj znalazłem: :)

8419094db6cde5f44d32cb12448526a2.jpg?1333785215

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahahahaaaaaa ..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej stronki: http://bluedvd.pl/obcy-blu-ray-steelbook.html, możemy się spodziewać wersji steelbook z 4 płytkami! Jak wogóle oceniacie jak na Polskie realia proponowaną tam cenę? Pytam bo nie mogę aktualnie znaleźć wersji z niebieskim tłem i "twarzą" obcego, wszędzie praktycznie produkt niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"polskie realia" - termin klucz ;)

nie oceniam - bo nie mogę, widząc ceny na zachodzie w granicach Ł13,99 za 6 płytek (aktualnie 18,42)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alien i aliens w wersji na BR, oglądałem ten film (tv, dvd) wieeele razy. Zwłąszcza przy aliens różnica w odbiorze była tak potężna na korzyść BR że odebrałem film jak gdybym oglądał go pierwszy raz. Tak powinny wyglądać remastery starych filmów.

Aliens i terminator 1 to chyba najlepsze remastery starych filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam wydania steelbook Alien 4 BD,mediamarkt miał dobrą cene 219 zł ale wyprzedany

jakby ktos sie natknął na podobną cene produkt online dajcie cynka

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...