Skocz do zawartości
dominat

Novatron 83 problem..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,niewiem jak dokladnie to opisac, ale po wejściu w moj komputer apozniej w moje miejsca sieciowe, pojawial mi sie dysk novatrona i mogłem sobie pliki wrzucać ..ateraz juz mi sie niepojawia i musze przez pendriva, wie ktos jak zrobic by novatron mi sie pojawil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,niewiem jak dokladnie to opisac, ale po wejściu w moj komputer apozniej w moje miejsca sieciowe, pojawial mi sie dysk novatrona i mogłem sobie pliki wrzucać ..ateraz juz mi sie niepojawia i musze przez pendriva, wie ktos jak zrobic by novatron mi sie pojawil?

Witaj

Czy urządzenie odpowiada na pingi? Próbowałeś mapować udział \\192.168.0.xx\hdd (dysk) lub \\192.168.0.xx\usb (pendrive/usb-hdd) jako dysk sieciowy (litera) - oczywiście zmień adres IP na Twój.

Czy z poziomu Novatrona widzisz inne komputery (udziały) w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WINDOWS:

start -> uruchom->cmd

telnet ip_novatrona

logowanie

shell linuxa:

smbd start

nmbd start

exit

i po problemie

niedoskonałosć samby linuxa...

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wpisuje ligin RTD1283 haslo 0000 i wychodzi ze polaczenie z hostem przerwane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No probowalem tez i guest ale wychodzi ze incorect login.Dodam jeszcze ze pliki udosteonione przez komputer novatron widzi , czyli polaczenie jest ok./ Przy wpisaniu root w login wychodzi warning cannot change to hom,e directory .Niewiem oco chodzi...

Edytowane przez dominat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No probowalem tez i guest ale wychodzi ze incorect login.Dodam jeszcze ze pliki udosteonione przez komputer novatron widzi , czyli polaczenie jest ok./ Przy wpisaniu root w login wychodzi warning cannot change to hom,e directory .Niewiem oco chodzi...

login: root

haslo: nic nie wpisuj, enter

btw. novatron tak jak wiekszosc media tankow to linuxy z opracowanym interface graficznym, wszystko mozna na nich zrobic i zmodyfikowac z poziomu shella

...tylko ze nie kazdemu sie chce modyfikowac i słusznie bo nie po to wydali ponad 1000 PLN, zeby grzebac w firmware

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...