Skocz do zawartości
dankad

Najlepszy Blu-ray z obsługą MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ostatnie dni spędziłam na intensywnym rozkminianiu odtwarzaczy Blu-ray z obsługą plików .mkv - mam teraz niezły mętlik w głowie :) Zależy mi na tym, by odtwarzacz miał jak najwyższą jakość dźwięku i obrazu, jak najlepsze skalowanie filmów oraz oczywiście sprawnie i płynnie czytał pliki .mkv wraz z napisami. Najlepiej, by nie miał ograniczeń wielkości plików .mkv oraz by dawał sobie radę zarówno z NTFS, jak i FAT. Miło by było, aby w przyszłości dał radę z 3D, ale z tego co słyszałam, ta technologia jeszcze nie jest porządnie rozwinięta (konieczność okularów itd.). Nie zależy mi na bajerach typu dostęp do YouTube :). (Mój telewizor to Panasonic TH-42PX80E.) Ważny jest też odczyt xvid'ów i divx'ów (także HD).

Zastanawiam się nad LG BD390, SONY - S370 S470 S570, ale jestem otwarta na inne propozycje :).

Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję :).

Edytowane przez dankad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie potrzebuję nagrywarki :) - chcę sam odtwarzacz, ale dzięki za sugestię. Nie zależy mi też na współpracy z WiFi, ani DLNA itd. Zaczęłam się zastanawiać nad LG BD 370, ale czytałam na forach, że są pewne problemy przy odtwarzaniu mkv z kodekiem x264. Nie wiem także, czy radzi sobie z xvidami... LG chyba nie zamierza do BD390 wprowadzić firmware'u który dałby radę z NTFS. Jednak za 370 przemawia jego cena (połowę tańszy niż BD 390). Jak myślicie, czy jeśli kupię LG BD370, to nie będę żałować, że nie dołożyłam na wyższy model (chodzi mi głównie o radzenie sobie z mkv)?

Info z ostatniej chwili: chodzą słuchy, że wersja 7.170 firmware'u usuwa problemy z artefaktami :) A więc została kwestia xVidów :)

Edytowane przez dankad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam bd370 i jestem zadowolony jest wart swojej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiście mam bd370 i jestem zadowolony jest wart swojej kasy

A czy odtwarza XviD HD i DivX HD? Słyszałam, że daje im radę przez USB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD390, zarówno BD370 - są osobne wątki, w których chyba wszystko zostało opisane.

Zdecydowanie godne polecenia.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BD370 i odczytuje xvidy w HD (np. rozdzielczosc 1280x544 itp) bezproblemowo. Co do DivxHD to teoretycznie nie czyta, ale po zmianie 4 bajtów w nagłówku pliku czyli tzw. FourCC z 'divx' na 'xvid' czyta idealnie (widocznie LG nie zaplacil firmie Divx i dlatego takie "niby" ograniczenie")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to nie ta półka ale ja proponuję Dune BD Prime 3.0 z napędem Blu Ray.

Zapominasz wtedy o problemach typu duży bitrate w mkv, artefakt, dvix hd czy inny xvid lub o problema z podłaczonymi

urzadzeniami USB a ewentualny nowy f/w sam się sciaga i instaluje z netu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...