Skocz do zawartości
benek07

Aster czy UPC (z PVR HD)?

Rekomendowane odpowiedzi

Tam gdzie się przeprowadzam mam do wyboru Aster lub UPC (na budynku montaż anten jest oczywiście zakazany).

Chcę miesięcznie płacić maks. ok. 150 zł.

Człowiek z UPC zaproponował mi (po krótkich negocjajcjach) dwie opcje:

1. PVR HD, pakiet TV Select (m.in. z NG HD), paczka Canal + (wraz z opcją HD), internet 25Mb za 155 zł/m-c.

2. Tak jak wyżej, tylko pakiet TV Max (są w nim m.in. 3 kanały BBC co mnie kusi) za 165 zł/m-c.

Konkurencja z Aster za podobne pieniądze (+/-) 150 zł/m-c zaproponowała mi:

PVR HD, pakiet TV Basic Plus, paczka Canal +, internet 4Mb.

Pewnie jak przycisnę mocniej to dorzucą (mam nadzieję) paczkę kanałów HD za max. 20 zł. Mają np. taki pakiet 6 stacji: TVN HD, The History Channel HD, Eurosport HD, Luxe TV HD, National Geographic HD, National Geographic Wild HD i MTVNHD, ale chciałbym aby w ramach tych 20 zł dali jeszcze Dicovery HD.

Biorąc po uwagę wiele apsektów:

- ofertę programową,

- jakość nadawania kanałów (przede wszystkim HD oczywiście),

- funkcjonalność PVRa,

- szybkość internetu (tu oczywiście UPC jest górą ale ja nie ściągam wielkich plików więc może te 4Mb wystarczyłyby),

- generalnie jakość obsługi (troski o) klienta,

co byście mi doradzili?

Z góry dzięki za opinie.

Przez wiele lat miałem raczej doświadczenia z platformami satelitarnymi i przygody z kablówkami są dopiero przede mna :(

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkeim miałem jeszcze rozmowę ze sprzedawcą Aster.

Finalnie wyszło, że za 155zł/m-c dostałbym:

- cały ich analogowo-cyfrowy pakiet,

- paczkę Canal+ oraz następujące kanały HD: Discovery HD, Eurosport HD, Luxe HD, MTV HD, Nat Geo HD, History HD, TVN HD i Polsat Sport HD (czyli razem z 2 kanałami HD od Canal+ miałbym razem 10 stacji HD),

- internet 2/4 Mb (2Mb za dnia i 4 w nocy),

- no i PVR.

Jeszcze się trochę zastanawiam - bo W UPC szybszy net - ale za porównywalne pieniądze nie miałbym u nich jednak tylu kanałów HD. I co też istotne (bazując na tym co przeczytałem) PVR od UPC jest gorszy niż ten oferowany przez Aster.

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejsze to nie ile się ma kanałów ale ile ogląda ;-) mogą dać i 500 kanałów ale oglądać będę nadal tylko 7-10szt. A szybszy internet to szybszy internet - miła sprawa.

Co do PVR się nie wypowiadam - nie miałem nigdy... aktualnie mam N-kę i internet od Aster..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internt 4 MB ? poje...ło ich :) mamy 2010 rok

Ja za 135 zł amm 40Mb, telefon z abo 200 minut i tunery TV w dzierzawie - w tym 1 HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie każdy ma możliwość (choćby chciał) kupienia szybiego i taniego internetu.

Tam gdzie się przeprowadzam i tak jest nieźle, bo w jednym budynku konkurują Aster i UPC.

A w mojej aktualnej lokacji mogłem co najwyżej wybierać TP, Netię na lini TP i Supermedię.

Wszystkie miały zbliżone - słabe - oferty: czyli ca. 50-60 zł za 1Mb.

Dolicz do tego Cyfrę czy eNkę (mamy zbiorcza instalację satelitarną), telefon i wychodzą Ci miesięczne rachunki powyżej 200 zł (minimum).

Czyli w moim wypadku i tak cała operacja zaskutkuje jakimiś oszczędnościami :-)

Mobor, jeśli Ci ktoś dostarcza usługi tv/net/tel. w tak dobrej cenie, to gratulacje.

To, że w tej cenie masz dwa tunery, to już wiem, a jakie programy ( w tym HD) dostajesz za te pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ci powiem że jeszcze nie wiem jakie programy bo dopiero w poniedzialek mam instalację

ale powiem tak - całosc biorę..w zasadzie głównie dla szybkiego netu

TV nie oglądam /wkurzają mnie reklamy/ - 2 tunery są bo 1 dla kobiety do pokoju, drugi dla dzieciaka...a ja mam TV z SATką i necik

Telefon stacjonarny też stanowi dla mnie znikomą wartość dodaną ale te wliczone 200 min zawsze pozwoli zdziebko zaoszczedzić na komórach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...