Skocz do zawartości
Gumers

BD390 vs DLNA Synology 210j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś zestawiał takie coś:

Synology 210j i BD390 chodzi oczywiście o funkcje DLNA.

Wczoraj zestawiłem takie coś i troszkę jestem zdezorientowany. Kupiłem 210j ze względu na DLNA bo chciałem nie używać kompa do wystawiania w sieć. Problem polega na -jak zwykle - napisach. Czytając na forum o problemach z plikami zewnętrznymi (txt, srt) postanowiłem wmuxować je w pliki mkv. Wystawiając je z kompa po Nero wszystko było ok. Kiedy wystawiam z DS210j NAWET WMUXOWANE NAPISY się nie pojawiają.

Drążąc temat zobaczyłem że przy Divx, ten sam typ napisów (srt) przy jednym filmie chodził przy drugim nie.

Ustaliłem także, że wczoraj został zaktualizowany firmware BD390 po komunikacie o nowej wersji. (Jestem w pracy i nie mogę teraz podać która jest wersja firmware na BD i DS). Może spotkaliście się z takim przypadkiem lub coś przeoczyłem na forum. Czy nowa wersja firmware coś w tej kwestii zmienia, czy może to jest problem po stronie Synology.

Po powrocie do domu sprawdzę czy nero z tego samego zasobu wystawia tak by BD mogło odzczytać napisy i podam wersje obu softów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki zestaw. Na moje pytania dotyczące odtwarzania formatów uzyskałem z LG taką odpowiedź:

Wymogi dotyczące plików

Ogólne Rozszerzenia plików:

• ...jpg", ..jpeg', ,.png", ,,.avi". ,.divx', „.mpg*. ..mpeg". ,.mkv", ,.mp4', ,.mp3", ...wma", ...pcm" (LPCM)

• Dostępne rozszerzenia plików różnię się w zależności od serwerów DLNA.

• Pliki muzyczne w formacie LPCM są jedynie dostępne dla plików na serwerach DLNA.

Maksymalna ilość plików/folderów: Mniej niz 2000 (całkowita ilość plików i katalogów).

Pliki z muzyką

Częstotliwość próbkowania: w przedziale 8 - 48 kHz (WMA), w przedziale 11 - 48 kHz (MP3), 44,1 oraz 48 kHz (LPCM) Prędkość danych: w przedziale 8 - 320 kbps (WMA. MP3), 768Kbps oraz 1.536Mbps (LPCM)

Pliki ze zdjęciami

Zalecany rozmiar zdjęć: Mniej niz 4.000 x 3,000 x 24 bit/piksel Mniej niz 3,000 x 3,000 x 32 bit-piksel

Pliki z filmami:

Dostępne rozdzielczości: 1020 x1080 (SZ x W) pikseli

Odtwarzane napisy:

• SubRip (.sit / .txt), SAMI (.sml), SubStation Alpha (.ssa/.brt), MicroDVD (.sub/.brt), SubViewer 1.0 (.sub), SubViewer 2.0 (.sub-'.txt). TMPlayer (.M), DVD Subtitle System (.txt)

• Pliki z napisami nie są wyświetlane w menu [Moje Media].

• Oglądanie napisów wewnętrznych nie jest dostępne dla plików mkv/mp4.

• Jeśli w folderze znajduje się więcej, niz 1 plik z napisami, priorytet wyświetlania jest następujący (Najwyższy <=> Najniższy): smi; sub; sit; txt; ssa

Odtwarzane formaty kodovwania:

„DIVX3.xx", ,DIVX4.xx", „DIVX5.xx". _XVID". „DIVX6.xx" (tylko standardowe odtwarzanie), DIVX-HD, MPEG1 SS, MPEG2 PS. MPEG2TS

Format audio: ..Dolby Digital, .DTS. ,MP3, ..WMA., AAC , .AC3, Częstotliwość próbkowania: 32 - 48 kHz (WMA), 16 - 48 kHz (MP3) Prędkość danych: 20 - 320 kbps (WMA). 32 - 320 kbps (MP3)

• Nazwy plików z filmem oraz nazwy plików z napisami są ograniczone do 128 znaków.

• Nie wszystkie formaty WMA i AAC Audio są kompatybilne z tym urządzeniem.

• Odtwarzacz obsługuje H.264/MPEG-4 AVC profil Główny, Wysoki na poziomie 4.1. Dla plików wyższego poziomu pojawi się komunikat ostrzegawczy na ekranie.

• Odtwarzacz nie obsługuje plików nagrywanych z GMC lub Qpel. Są to techniki kodujące wideo w standardzie MPEG4, jak DivX lub XVID (GMC - Globalna kompensacja ruchu; Qpel - Ruch qpel)

Ja chciałem używać BD390 jako NetworkPlayera dla muzyki. Poległem na tym, że nie gra WAV. Gra LPCM. Wczoraj spędziłem kilka godzin na próbach kodowania z CDDA i WAV do PCM. Problem jaki znalazłem to tzw konwersja bajtów (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejność_bajtów) - w BD390 grają po odwróceniu (używałem SOXa).

Nowy soft nie wniósł w moich rozterkach poprawy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
• Oglądanie napisów wewnętrznych nie jest dostępne dla plików mkv/mp4.

Zaraz zaraz. Czy to zdanie tyczy się wmuxowanych napisów? Bo jeśli tak to do dnia wczorajszego, pliki .mkv z wmuxowanymi napisami oglądałem na BD390 i byłaby to nieprawda co napisali. Oczywiście kiedy wystawiałem je przez serwer Nero który jest dodawany do BD390 w paczce. Po przeniesieniu ich na DS210j i podaniu ich przez tamten DLNA już ich nie było.

Dziś zobaczę czy z kompa dalej mogę odpalać te filmy z widocznymi napisami. Jeśli tak to problem jest z Synology, jaśli nie to widzę problem w sofcie BD390, który wczoraj został wgrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie koresponduje z jakimś panem z Synology w tych sprawach. Reagują, więc można do nich pisać o problemach przy wykorzystaniu formularza z ich stronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Coś się wyklarowało? Szukam dysku sieciowego, który by poprawnie współpracował z bd390 (w kwestii napisów sszczególnie) więc jestem zainteresowany co tam panowie z synology powiedzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synology ma już nowy soft i sprawuje się lepiej :)

Nie rozwiazało to moich niekturych problemów (pliki wav, ogg, flac) ale okazało się, że to BD390 je źle gra, za to telewizor odtwarza OK :lol: (Sony Bravia KDL40W5500 podłączony dalej do HK).

Na szczęście i BD i Synology maja update firmware, więc to tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odświeżam.

Jak w końcu jest z tą w spółpracą BD390 z tym Synkiem bo zamierzam go kupić.

Od ponad roku używam ULS 3282 i wszystko pięknie śmiga... muza (oczywiście nie FLAC ale wszystko inne), napisy w txt w filmach.

Ale miejsca robi się mało no i chciałbym RAID1 postawić bo szkoda jakby dysk padł takiej kolekcji.

Macie jakieś sugestie?

A może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja równieź przyłączam się do pytania o wsółpracę z synkiem ewentualnie Qnapem? Może już to ktoś testował i odpisze jakto się sprawuję, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw i chętnie odpowiem:

Poprzez serwer DLNA w Synku nie szły mi wmuxowane napisy (co prawda ostatnio sprawdzałem pół roku temu a updatów firmware'u synka było sporo)

Ale nie ma problemu, gdyż jeśli udostępnimy foldery w synku to LG je zobaczy i trzeba mieć plik z filmem oraz plik z napisami we właściwym formacie i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw i chętnie odpowiem:

Poprzez serwer DLNA w Synku nie szły mi wmuxowane napisy (co prawda ostatnio sprawdzałem pół roku temu a updatów firmware'u synka było sporo)

Ale nie ma problemu, gdyż jeśli udostępnimy foldery w synku to LG je zobaczy i trzeba mieć plik z filmem oraz plik z napisami we właściwym formacie i wszystko śmiga.

dzięki ja już też mam taki zestaw, i jedyny problem jaki tu mam to z napisami "txt", LG390 ich nie widzi i trzeba przerabiać np. na srt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też używam podobnego zestawu i pewne problemy. Jeśli ktoś może doradzić, proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. LG BD390 nie widzi udziałów sieciowych na synku mimo włączonego konta gościa. Nie wiem w czym problem, próbowałem różnych ustawień.

2. LG BD390 widzi serwer DLNA, ale nie odtwarza napisów txt, po skonwertowaniu na srt, napisy śmigają, lecz w miejsce polskich znaków pojawiają się krzaki.

3. Przy filmach HD z dźwiękiem DTS pojawiają się zakłoćenia np Transformers.

Jeśli ktoś zna rady na powyższe problemy, będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dałeś uprawnienia "gościowi" na wszystko, co do dtsu może router stoi za daleko od lg390 i masz zakłócenia w przesyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, uprawnienia na wszystko dla gościa ustawione. Ci ciekawe Iphone przez program buzz player widzi synka zarówno po smb jak i dlna. Za daleko hmm, kilka metrów jest,ale bez przesady, wsio jest spięte po kablu, sieć 1Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze raz zindeksuj pliki na synku, u mnie nie było widać kiedyś plików z muzą i zdjeciami a po zindeksowaniu plików na synku wszystko się pojawiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, co do "widzenia", żebyśmy się zrozumieli dobrze. LG widzi serwer dlna i wszystkie udziały oraz pliki (muzyka, video itd.). Ale powinien też widzieć udziały sieciowe po smb i to u mnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, z napisami sobie poradziłem, okazało się, że program, którego używałem do konwersji mieszał. Pomogła zmiana programu, napisy srt z polskimi znakami hulają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...