Skocz do zawartości
Ceer

Jak uzyskać z kabla cyfrowy sygnał przez DVB-C?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dot. problemów z pozyskaniem obrazu cyfrowego z kablówki.

Po kolei:

Odbiornik - Toshiba46ZV635DG (posiada wbudowany tuner DVB-C i DVB-T)

Dostawca sygnału: Poznań, TVK Winogrady.

Ustawienie w odbiorniku kraju "Polska" uniemożliwia wybór skanowania innego niż analogowe ATV. Oczywiście skanowanie ATV jest bezproblemowe, wszystkie kanały są nałapane.

Ustawienie kraju "inne" daje możlwiość wyboru opcki skanowania na "ATV; DTV, ATV lub DTV". Wybierając "ATV lub DTV" skanowanie daje rezultaty w postaci 5 kanałów DTV - polskiego TVP1, TVP2, TV Polonia, TV Informacje, TV Winogrady.

Pytanie dlaczego nie mogę zamierzyć pozostałych kilkudziesięciu kanałów w wersji cyfrowej, skoro operator kablówki zapewnia, że odbiornik mający tuner DVB-C odbierze je w wersji cyfrowej, ponieważ są (rzekomo?) nadawane analogowo/cyfrowo.

Pozostaje opcja skanowania pełnego, ale trwa to straaaaasznie długo i nie sądzę, by dało lepsze efekty (musiałem przerwać ostatnio takie skanowanie na poziomie 30 procent po 1,5 h, były to samo 5 kanałów, aczkolwiek potrojone, czyli 15).

Czy ktos ma jakąś wiedzę na temat tego jak pozyskać jakośc cyfrową z mojego kabla?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

żeby odebrać kablowe cyfrowe to w slot CI musi być wsadzony moduł warunkowego dostępu prawdopodobnie,dowiedz się u operatora

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tv z mpeg 2 "w moim przypadku sony nic nie potrzeba.W moim tv mam wszystkie programy cyfrowe(te odkodowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do Ceer, jak dalej potoczyła się ta sprawa? Ja od tygodnia jestem posiadaczem LE40C530 (tuner DVB-T/C CI(+?), po skanowaniu DVB-C mam kilkadziesiąt programów cyfrowych, z czego znaczna część aktywnych (mam pakiet Pośredni i Tematyczny, do tej chwili odbierane analogowo). Kanały niedostępne są sygnalizowane jako zakodowane a część ma dodatkowy opis w nazwie "w przyszłości". Po kontakcie z BOA dowiedziałem się że w przeciągu miesiąca pojawi się nowa oferta.

Edytowane przez hamar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie dot. problemów z pozyskaniem obrazu cyfrowego z kablówki.

Po kolei:

Odbiornik - Toshiba46ZV635DG (posiada wbudowany tuner DVB-C i DVB-T)

Dostawca sygnału: Poznań, TVK Winogrady.

Ustawienie w odbiorniku kraju "Polska" uniemożliwia wybór skanowania innego niż analogowe ATV. Oczywiście skanowanie ATV jest bezproblemowe, wszystkie kanały są nałapane.

Ustawienie kraju "inne" daje możlwiość wyboru opcki skanowania na "ATV; DTV, ATV lub DTV". Wybierając "ATV lub DTV" skanowanie daje rezultaty w postaci 5 kanałów DTV - polskiego TVP1, TVP2, TV Polonia, TV Informacje, TV Winogrady.

Pytanie dlaczego nie mogę zamierzyć pozostałych kilkudziesięciu kanałów w wersji cyfrowej, skoro operator kablówki zapewnia, że odbiornik mający tuner DVB-C odbierze je w wersji cyfrowej, ponieważ są (rzekomo?) nadawane analogowo/cyfrowo.

Pozostaje opcja skanowania pełnego, ale trwa to straaaaasznie długo i nie sądzę, by dało lepsze efekty (musiałem przerwać ostatnio takie skanowanie na poziomie 30 procent po 1,5 h, były to samo 5 kanałów, aczkolwiek potrojone, czyli 15).

Czy ktos ma jakąś wiedzę na temat tego jak pozyskać jakośc cyfrową z mojego kabla?

pozdrawiam

musisz udać się do kablówki i poprosić o moduł WARUNKOWEGO DOSTEPU ( CAM )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz udać się do kablówki i poprosić o moduł WARUNKOWEGO DOSTEPU ( CAM )

[/q

Masz stary typ tunera, który nie łapie odpowiedniej częstotliwości. Ja w swoim Philipsie 5405H mam to samo. Z pośród 25 dostępnych kanałów łapie tylko 8. Zgłosiłem ten problem centrum obsługi klienta, powiedzieli że tuner gdy był projektowany, Polska nie był krajem cyfrowym. Dodam że te kanały znalazłem na Norwegii. Oddałem TV do serwisu i czekam. Jak nie rozwiążą problemu, będę dochodził swoich praw u sprzedawcy, że mnie o tym nie poinformował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...