Skocz do zawartości
binary

HD po WI-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym podzielić się doświadczeniami ze wszystkimi, którzy chcieliby, bądź są zmuszeni, streamować materiałów HD bezprzewodowo.

najweraźniej jest to możliwe technicznie mozliwe przy użyciu wi-fi.

Od wczoraj testuje zestaw NETGEAR WNHDEB111. Składa się on z dwóch Access Pointów, pracujących w paśmie 2,4 i 5 GH w standardzie 802.11n i 802.11a.

Urządzenia moga pracować jako AP lub Bridge, posiadają prosty firewall z funkcja filtrowania MAC, serwer DHCP , szyfrowanie WPA2 TKIP/AES. Parowanie może odbywać się przy pomocy jednego przycisku, umieszczonego na panelu przednim.

W moim przypadku urządzenia oddalone są od siebie o ok 6 metrów w linii prostej - 1 strop i 2 ściany kartoowo-gipsowe. Pomimo włączonego szyfrowania WPA2 AES 128 bit prędkość połączenia utrzymuje się pomiedzy 108-300 MBps, przez większość czasu w zakresie 160-270 MBps. Łączą one w tej chwili PC z Myihome i PCH B-110.

Nie mam materiału, który by sie "poddał", choć muszę przyznać, że miałem sytuację, kiedy plik Beauty of Nature MPEG2 40 MBps stracił dzwięk. Nie mniej jednak pozostałe M2TS-y z 35MBPS strumieniem video i dźwiękiem DTS MA odtwarzały się bezbłędnie. Rippy MKV !080p z bitrate do 30 MBps również odwarzały się bez zająkniecia.

Mam świadomość, że 2 dni, to trochę za krótko, aby wydać jednoznaczną opinię, o wartości zestawu. Nie jest ono żadną nowością i można znaleźć wiele głosów krytycznych co do implementacji MIMO i co do stabilności urządzeń. Nie mniej jednak transmisja "prawdziwego HD" jest możliwa przy pomocy wi-fi. I pewnie możemy spodziewać się urządzeń coraz lepszych i tańszych - mój zastaw (dwupak), kosztował 58 E. Pojedyncze urządzenia, które można dokupić i podłączyć, dobudowując kolejne segmenty sieci kosztuje 33 E (komplet.ie).

Żeby komuś nie przyszło do głowy, że uprawiam tu reklamę. Moją intencją jest podzielić się dobrą wiadomościa.

A teraz pokażcie mi te kaktusy wyrosłe na rękach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To opisz jeszcze swoje otoczenie.

Czyli ilość sieci bezprzewodowych które łapią twoje urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak.

Moj dom jest w zasiegu 5-6 sieci bezprzewodowowych. Razem z moją daje 7, czyli ilość, która mogłaby spowodować zakłócenia. Sęk w tym, że wszystkie te sieci działaja w paśmie 2,4 GHz, zaś nowe urządzenia w paśmie 5GHz. Prawdopodobnie to jest kluczem do "sukcesu". Najwyraźniej bowiem nie są podatne na zakłócenia wynikające z pracy pozostałych sieci Wi-fi, kuchenki mikrofalowej czy transmisji BT. Zapewne na utrzymywanie prędkości transmisji na wysokim poziomie ma też wpływ to, że urządzenia działają w technologii MIMO i mają wbudowane po 6 anten.

Układ testowy jest wyizolowany tymczasowo z istniejącej sieci i wygląda następująco:

PC (MSWIN 7) z zainstalowanym MyIHome podłączony przewodowo do AP, zaś piętro niżej Bridge połączony kablem z PCH. Wi-fi mode ustawione na auto(wszystkie zakresy), Speed rate = Best possible, WPA2 - Personal, AES-128 Bit, Show SSID = No, MAC Filter = On. Oba urządzenia mają stałe IP, Bridge ma włączony serwer DHCP, wszlkie ustawienia typu QoS wyłączone. reszta pozostawiona domyślnie.

Zamierzam wkrótce zintegrować układ z istniejącą siecią. Na razie jednak chciałbym go potestować bez dodatkowych czynników zakłócających, ale puki co czasu brak, bo weekend spędziłem poza domem. Tak czy siak po 2 dniach działania nie jestem w stanie wydać jeszcze opinii o stabilności urządzeń - istniejące logi nie są miarodajne, bo a to kompuer resetował mi sie parokrotnie, a włączałem układ do sieci aby uzyskać dostęp do inernetu,tak wiec wszelkie droppy i reconecty nie są oczywiste na tyle, aby sygerować niestabilnosc łącza.

Gotów jestem natomiast sformułować opinię, ze przesyłanie materiału "Full HD" w warunkach domowych, jest technicznie możliwe na poziomie absolutnie mnie zadowalającym. A jako, że jest to dobra wiadomość , chciałem się nią z Wami podzielić.

Konkretny magiel w warunkach normalnego uzytkowania musi poczekać do końca tygodnia. Nie omieszkam zdać relacji z kłopotów na jakie natrafię.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście da się przesłać po WiFi materiał HD z tym że jest to okupione wysokimi poziomami promieniowania (sześć anten WOOW!) plus do tego na pewno nie małe zużycie energii.Jest też inne rozwiązanie, pozbawione wad WiFi , znacznie szybsze (1GB/s) i w podobnej cenie http://www.belkin.com/IWCatProductPage.pro...oduct_Id=496178 do tego dwa tanie haby i show must go on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozwiązanie przetestowane przeze mnie. Wprawdzie na generacji starszej bo 200MBps ale i tak nie działa, Nawet jeśli pokazuje 90 MBps opoźnienia zabijają, materiał idzie płynnie, pprzez kilka, kilkanaście sekund. Zdaję sobie sprawę, że to ograniczenia mojego okablowania w ścianach (stary dom, kable miedziane tylko na piętrze), może w lepszych warunkach działa jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciany kartonowo-gipsowe- to tak jakby nie było ścian

To wszystko wyjaśnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor

To z pewnośością czynnik podstawowy. Ale chyba nie decydujący. W kazdym razie nie bylo to dotychcas takie oczywiste, dla tej części populacji, ktora nie mieszka w "wielkiej płycie". Sam bodjaze pisałeś ze nie ma szans na dostatecznie wydajny dla HD transfer, nawet jak urządzenia będa stały obok siebie. Więc chyba jednak jest lepiej niż było, co?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...