Skocz do zawartości
Equo

Zmiana pakietu Cyfrowy Polsat. Kupno "n"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w kwietniu zaczyna mi się umowa na czas niekoreślony (podwyżka z 57,80 do 61,80 ;) ).

I mam pytanie:

chcę zmienić pakiet CP na najtańszy na Mini 9,90 zł (pisałem do nich z ICOK'u i napisali mi, żebym potwierdził czy zgadza się mój nr telefonu i konsultant do mnie zadzwoni w celu przedstawienia nowych promocji :D )

i kupić "n" [promocja "Wielka Rewolucja]

-

W centrum handlowym są oba stoiska:

czy mogę podpisać na miejscu nową umowę z CP na pakiet Mini?

i czy do HDTV Box dodają kabel HDMI lub Component?

i czy jest sens kupować antene wraz z konwerterem (90zł) z "n"

Proszę o pomoc :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka masz antenę, jeśli choćby 80cm to ja bym nie brał :)

Odnośnie zmiany operatora to warto zmienić choćby dla tego aby sprawdzić coś nowego. A jak się nie spodoba trzeba szukać dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy jaka masz antenę, jeśli choćby 80cm to ja bym nie brał :)

Mam tą zwykłą z CP ona ma bodajże 70 cm. To w końcu nie wiem bo widziałem 2 typy anten od "n"

- biały duży talerz

- mniejszy przeźroczysty talerz (taki dziurawiony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił ten talerz. Musisz protestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
no jasne.

a jeszcze jedno, czy lepiej wziąć nbox hdtv czy recoreder (cena tylko 48 zł)

edit:

tylko jest mały problemik zamawiałem CP z dowodu papierkowego (ten stary) i tam jest inny numer i jeszcze zmieniło mi się nazwisko

więc co powinienem zrobić?

Edytowane przez Equo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno, czy lepiej wziąć nbox hdtv czy recoreder (cena tylko 48 zł)

edit:

tylko jest mały problemik zamawiałem CP z dowodu papierkowego (ten stary) i tam jest inny numer i jeszcze zmieniło mi się nazwisko

więc co powinienem zrobić?

czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem szczerze, że nie rozumiem w czym problem.

Z Twojego opisu wynika, że kończy Ci się umowa terminowa i chcesz zrezygnować z dalszego jej kontynuowania w opcji na czas nieokreślony. Następnie chcesz zawrzeć całkiem nową umowę na inny pakiet. Dobrze zrozumiałem?

Jeśli tak, to do wypowiedzenia pierwotnej umowy potrzebne jest Twoje pisemne oświadczenie o rezygnacji. Musi ono zawierać Twoje dane identyfikacyjne w sensie umowy, czyli jej nr, Twoje imię nazwisko itd. Generalnie są to zwykłe dane potrzebne do zidentyfikowania, kto i z jakiej umowy rezygnuje. Takie oświadczenie woli musi zawierać dodatkowo datę i Twój własnoręczny podpis. To są jedyne wymagania.

Druga strona umowy chce mieć tylko pewność, że rezygnuje ten kto umowę zawierał i chce mieć to na papierze. Dlatego tak ważny jest własnoręczny podpis. Taki dokument musisz dostarczyć drugiej stronie, na warunkach opisanych zapewne w samej umowie którą zawierałeś kiedyś tam, tak że poczytaj ją sobie po prostu. Nikt Cię przy tym nie będzie legitymował, ważny jest Twój podpis i jego autentyczność.

Nową umowę zawrzesz na aktualne swoje dane kontaktowe i tyle. Drugiej strony nie interesuje czy zmieniłeś miejsce zamieszkania, stan cywilny, kolor włosów, czy też nawet płeć ;). Żartuję oczywiście... Ważne żebyś miał zdolność do czynności cywilno prawnych, abyś podał aktualne dane identyfikacyjne, abyć posiadał aktualne dokumenty potwierdzające te dane. Wtedy umową którą zawrzesz będzie wiążąca.

Jeśli chodzi o miejsce podpisania umowy... Tam gdzie daną usługę sprzedają, tam też można podpisać umowę od ręki. Zwykły rozsądek marketingowy tak podpowiada. Oczywiście jeśli przy marketingu w ogóle może być mowa o rozsądku :).

W zestawie z boxem, dowolnego typu i firmy, nie będzie kabla HDMI, ani Componentowego. Będzie zwykły kabel Euro. O inne media musisz się już zatroszczyć sam.

Co do anteny 70 cm, to powinna wystarczyć.Ale to pod warunkiem, że jest precyzyjnie ustawiona, a nie "Pi razy drzwi". Bo to co z grubsza było wystarczające do sygnału SD o małej przepływności, może być już niewystarczające do sygnału HD. Będzie wtedy trzeba skorygować położenie anteny i montażu konwertera. Ale sama wielkość czasy powinna wystarczyć. Będziesz miał tylko mały margines na złą pogodę i przy ulewnym deszczu mogą być zaniki sygnału.

To chyba tyle. Mam nadzieję, że wyczerpaliśmy temat.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, że nie rozumiem w czym problem.

Z Twojego opisu wynika, że kończy Ci się umowa terminowa i chcesz zrezygnować z dalszego jej kontynuowania w opcji na czas nieokreślony. Następnie chcesz zawrzeć całkiem nową umowę na inny pakiet. Dobrze zrozumiałem?

Jeśli tak, to do wypowiedzenia pierwotnej umowy potrzebne jest Twoje pisemne oświadczenie o rezygnacji. Musi ono zawierać Twoje dane identyfikacyjne w sensie umowy, czyli jej nr, Twoje imię nazwisko itd. Generalnie są to zwykłe dane potrzebne do zidentyfikowania, kto i z jakiej umowy rezygnuje. Takie oświadczenie woli musi zawierać dodatkowo datę i Twój własnoręczny podpis. To są jedyne wymagania.

Druga strona umowy chce mieć tylko pewność, że rezygnuje ten kto umowę zawierał i chce mieć to na papierze. Dlatego tak ważny jest własnoręczny podpis. Taki dokument musisz dostarczyć drugiej stronie, na warunkach opisanych zapewne w samej umowie którą zawierałeś kiedyś tam, tak że poczytaj ją sobie po prostu. Nikt Cię przy tym nie będzie legitymował, ważny jest Twój podpis i jego autentyczność.

Nową umowę zawrzesz na aktualne swoje dane kontaktowe i tyle. Drugiej strony nie interesuje czy zmieniłeś miejsce zamieszkania, stan cywilny, kolor włosów, czy też nawet płeć :). Żartuję oczywiście... Ważne żebyś miał zdolność do czynności cywilno prawnych, abyś podał aktualne dane identyfikacyjne, abyć posiadał aktualne dokumenty potwierdzające te dane. Wtedy umową którą zawrzesz będzie wiążąca.

Jeśli chodzi o miejsce podpisania umowy... Tam gdzie daną usługę sprzedają, tam też można podpisać umowę od ręki. Zwykły rozsądek marketingowy tak podpowiada. Oczywiście jeśli przy marketingu w ogóle może być mowa o rozsądku :).

W zestawie z boxem, dowolnego typu i firmy, nie będzie kabla HDMI, ani Componentowego. Będzie zwykły kabel Euro. O inne media musisz się już zatroszczyć sam.

Co do anteny 70 cm, to powinna wystarczyć.Ale to pod warunkiem, że jest precyzyjnie ustawiona, a nie "Pi razy drzwi". Bo to co z grubsza było wystarczające do sygnału SD o małej przepływności, może być już niewystarczające do sygnału HD. Będzie wtedy trzeba skorygować położenie anteny i montażu konwertera. Ale sama wielkość czasy powinna wystarczyć. Będziesz miał tylko mały margines na złą pogodę i przy ulewnym deszczu mogą być zaniki sygnału.

To chyba tyle. Mam nadzieję, że wyczerpaliśmy temat.

dzięki za odpowiedź.

a co jeśli zapodziałem te wszystkie dokumenty (umowa, gwarancja dekodera)?

mam tylko numer karty ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz najprościej chyba będzie jak zasięgniesz informacji u źródła czyli w punkcie (stoisku). A potem w razie ewentualnych wątpliwości ;) zapytasz czy Cię tam "marketingowo" ktoś nie naściemniał ;) Czy nie chcą Cię zrobić w jajo itp.

Usługodawcy czasem robią problem - bo coś się nie da, bo nie można itp. - to w kwestii Twojego pytania odnośnie "zapodziania" dokumentów. Chociaż nie widzę problemu by sprawdzili Ci wszystko po nazwisku, dacie zawarcia (rok i miesiąc chyba wystarczy), ewentualnie Twoim ówczesnym adresie.

Więc idź do punktu lub zadzwoń do operatora (chociaż to pierwsze czasem może być szybciej załatwione :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xxxxxxxx 09/03/2010

xxxxxxx CYFROWY POLSAT S.A

xxxxxxx7 UL. ŁUBINOWA 4a

xxxxxx 03-878 WARSZAWA

xxxxxx NIP: 7961810732

Uprzejmie proszę o rozwiązanie umowy zawartej w dniu 2008-06-04 (kod promocji: RX08, Pakiet Familijny + Relax Mix) po zakończeniu okresu podstawowego.

Numer dekodera cyfrowego: 377xxxxxxxx

Numer karty do dekodera cyfrowego: 073xxxxx2

Numer modułu dostępu: 16 187xxxxxx

Pesel: xxxxx10601

Numer dowodu osobistego: xxxxxx363

napisałem takie wypowiedzenie, starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox. Ja bym podał jeszcze numer umowy. Tzn tylko bym podał numer umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spox. Ja bym podał jeszcze numer umowy. Tzn tylko bym podał numer umowy.

a jak się dostaje nbox HDTV recored + zestaw antenowy to tam jest podwójny konwerter (TWIN bodajże)

czyli żeby wszystko dobrze się oglądało musze podłączyć antenę do tunera za pomocą dwóch kabli antenowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak się dostaje nbox HDTV recored + zestaw antenowy to tam jest podwójny konwerter (TWIN bodajże)

czyli żeby wszystko dobrze się oglądało musze podłączyć antenę do tunera za pomocą dwóch kabli antenowych?

Nie do końca. Recorder działa też na pojedyńczym.

Pełną funkcjonalność (co innego oglądamy, co innego nagrywamy, szybkość ściągania vod) mamy wtedy, gdy mamy konwerter twin.

Tak jak już autorus napisał, nie bierz anteny, ją zawsze możesz dokupić później, gdy będzie jednak potrzebna.

Twina kup w jakimś sklepie satelitarnym, opłaca się:)

pozdroofka

adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem.

Skończyła mi się umowa z Cyfrowym Polsatem.

Chciałbym teraz wypróbować ntv - i zastanawiam się jak najlepiej do tego podejść.

Nie chce rezygnować z kanału POLSAT - więc chyba pozostaje mi tylko zostawić Cyfrowy Polsat i przejść na najniższy abonament. (MINI 9,90 zł). Chyba że jest jakiś inny sposób by zachować ten kanał telewizyjny.

Jedno czego chciałbym uniknąć to montowanie dwóch anten.

Jeśli jest możliwość obejścia montażu dwóch anten to proszę o podpowiedź jak to zrobić.

Druga sprawa dotyczy już bezpośrednio n-ki. Interesuje mnie pakiet za 54zł na 13 m-cy. Ale w tym pakiecie nie ma dekodera z nagrywarką. Co zrobić by otrzymać taki dekoder?

Pozdrawiam

Lorecci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...