Skocz do zawartości
bialy_86

podłączenie Onkyo TX-SR607 do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, Problem polega na tym, że chcę podłączy PC do ampa ONKYO TX-SR607. Może najpierw podam konfiguracje sprzętową:

karta graficzna: ATI RADEON 2400Xt (podobno w tej karcie jest wbudowana karta dźwiękowa ale działa tylko przy użyciu "specjalnej" przejściówki(DVI-HDMI), której ja nie posiadam i za nic nie mogę jej zdoby). Gdybym ją miał to pewnie miałbym problem z głowy.

No i mam podłączoną ta kartę przewodem DVI-HDMI do amplitunera (ale jest tylko obraz )

karta dźwiękowa: w tej chwili YAMAHA Ds1x Native Audio (z niby wyjściem cyfrowym SPDIF). jest to stara karta. No i tu mam chwilowo założony przewód: Jack-2RCA

To wyjście SPDIF to jest takie małe okrągłe jak na mini-jacka.

Chodzi mi przesłanie dźwięku cyfrowego np DTS aby był on w systemie 5.1.

Zastanawiam się nad kupieniem przewodu SPDIF-coaxial ale czy to spełni moje wymagania?

Wiem że te nowe wyjścia SPDIF są wyjściami optycznymi, czy przez to wyjście co ja posiadam uzyskam oczekiwany efekt?

Czy jak dżwięk w systemie DTS albo np DD dotrze do amplitunera, to czy amplituner wyświetli na wyświetlaczu sygnał Dolby digital??

Bardziej by mnie zadowoliło to rozwiązanie z tą przejściówką HDMI ale to już chyba pytanie z innej kategorii. Ewentualnie proszę o odesłanie mnie w miejsce gdzie mogę o to zapyta.

z góry dzięki za pomoc

'

Edytowane przez bialy_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez HDMI w tej konfiguracji może okazać się, że dźwięk poleci jedynie STEREO .

SPDiF może być : elektryczny (kabel współosiowy) lub optyczny (TOSLINK- światłowód)

Lepiej gdybyś miał TOSLINK, wówczas galwanicznie odizolowujesz się od kompa, ale jakośc pozostaje taka sama .

Musisz sporządzić kabelek ( mały JACK -> Chinch ) i cyfrowo poleci sygnał z kompa.

A dlaczego masz teraz mały jack na 2 RCA, to ja nie rozumiem - sygnał SPDIF wymaga tylko dwóch żył (jednego RCA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z teggo co wiem to przez HDMI poleci też dźwięk cyfrowy. JAkby ktoś posiadał taką przejściówkę to bardzo proszę o zdjęcie albo jakiś numer lub symbol to ewentualnie mógłbym zainwestować i sprawdzić to, bo tak na ślepo to pieniędzy nie ma co wyrzucać.

SPDIF- to ja chyba posiadam wyjście z karty dźwiękowej to elektryczne, bo wyjście jest okrągłe, poza tym to jest prawdopodobnie bardzo stara karta.

Miałem pociągnięty przewód jack-2RCA bo miałem to podłączone przez wyjście analogowe karty dżwiękowej. Przewodu SPDIF jeszcze nie posiadam.

A to na pewno ma być RCA a nie Coaxial?? Czy to nie ma różnicy?

Ten jack to ma być monofoniczny?

Proszę o link do zdjęcia takiego przewodu, to poczytam i się upewnie czy to taki.

Ja myślałem że to ma być taki przewód:

http://allegro.pl/item932706747_kabel_spdi...gy_itp_10m.html

mam rację?

Edytowane przez bialy_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki !!! Mini Jack mono -> RCA ( CHINCH )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przy takim podłączeniu i włączeniu na PC np. koncertu w DD amplituner mi wyświetli komunikat sygnału DD??

i jeszcze jedno, czy jakość karty dźwiękowej gra tu jakąś rolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. - Taak .... w ustawieniach karty i playera uaktywnij SPDiF

2. - Nie - sygnał idzie "bokiem"

3. Czytaj, czytaj, czytaj - przyswajaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, KD posiadam dopiero od 2 tyg więc dopiero się uczę. Właśnie zamawiam kabelek, jak już wszystko ruszy to dam znać jaki jest efekt, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam,

No i chyba mam problem,

Dostałem ten kabelek i gdy chciałęm go podłączyć okazało sie, że z gniazda SPDIF świeci czerwone światełko czyli chyba mam to gniazdo optyczne. (tylko dziwi mnie to, że jest ono okrągłe takie jak inne gniazda karty dźwiękowej)

Po podłączeniu tego przewodu co kupiłem trzeba jeszcze coś ustawić poza włączeniem SPDIF w karcie dźwiękowej?

Sygnał do amplitunera mam podany na COAXIAL IN chyba tak może być co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świeci Ci światełko, to jest to wyjście typu TOSLINK - musisz kupić inny kabelek ( światłowód) z jednej strony mini jack , z drugiej taki

jaki masz we wzmacniaczu. Znajdziesz na Allegro w 10 sekund. Wiedza kosztuje, jak widać . Drugi kabelek kiedyś Ci sie przyda :)

Trochę to dziwne, że karta ma tylko wyjście optyczne, może jest i elektryczne, ale Ty nie potrafisz go zlokalizować . Popatrz uważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tylko że ten co kupiłem to jest mini jack.

a jest możliwość że gniazdo SPDIF pełni te dwie funkcje: optyczną i tą elektryczną? bo jak zaglądam w to gniazdo to jest tam u góry i na dole jakaś blaszka.

A są takie optyczne mini jacki?

Połączenia optyczne są dobrymi jakościowo połączeniami? Bo mam w amplitunerze też wejście optyczne i mógłbym takie ewentualnie zastosować

ja mam coś takiego:

http://www.sender.slask.pl/allegro/rumunek...zny_laptop2.jpg

Edytowane przez bialy_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo z fotki pozwala na podłączenie : słuchawek lub światłowodu o "kształcie" mini-jack ( z dziurką wewnątrz )

Nie wiem jaką funkcję pełni wyjście na Twojej karcie - może w jednym gniazdku jest i światłowód i sygnał cyfrowy elektryczny.

Musisz odnaleźć manuala do karty, albo eksperymentować podłączając do gniazda COAX w ampli i szukać dżwięku. :)

Lepiej poszukaj opisu do karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też widziałem takie przejściówki z jacka na optical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kabelek dostałem, podłączyłem i wszystko gra jak należy. Jeśli podam sygnał DTS to amplituner odrazu wyświetla źródło DTS, z Dolby Digital jest podobnie.

Jeszcze jedno pytanko skoro już założyłem temat: Jaka jest różnica między DTS a DD??

Dziękuję za ogólną pomoc a zdobytą wiedzę w miarę możliwości będę przekazywał dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS i DOLBY to dwa konkurencyjne systemy ( i firmy) kodujące dźwięk do "mniejszych" objętości.

Wszystko zależy od tego jaką użyto prędkość transmisji, bo łatwo o kiepski DTS, jak i kiepski DD - jeśli używasz DVD, to z reguły lepszy

dżwięk dawał DTS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...