Skocz do zawartości
  • 0
Montestello

PC do TV przez HDMI

Pytanie

Witam entuzjastów HD. To mój pierwszy post, więc krótko się przedstawię. Technologia HD fascynuje mnie od dawna, właściwie od pierwszego zetknięcia w 2008, kiedy kupiłem pierwszą kamerkę HD 1440x1080 50i. Po drodze było sporo problemów sprzętowych, związanych ze stabilizacją obrazu, katalogowaniem filmów, brakującymi ciągle gigabajtami na dysku, za słabym procesorem (urywające się klatki), obróbką itp. Aktualnie walczę o możliwość wyświetlania i obróbki filmów na telewizorze, co okazuje się w moim przypadku -jak na razie - nieosiągalnym marzeniem.

Mój problem dotyczy podłączenia komputera typu desktop wyposażonego w kartę Radeon HD 4850 przez kabel HDMI (testowałem 3 różne kable) z TV przez złącze HDMI. Problem polega na tym, że mimo ustawienia właściwej rozdzielczości na karcie Radeon i najnowszych sterowników (również starsze testowałem), cały czas wokół ekranie jest czarna ramka ok. 2cm szerokości, a obraz jest rozmyty.

Najpierw próbowałem z Gigabyte Radeon HD 4850 (za pomocą dwóch różnych wysokiej jakości przejściówek DVI>HDMI). Dzisiaj spróbowałem z Gigabyte Radeon HD 5850, która ma złącze HDMI, i jest dokładnie to samo :-( Sterowniki najnowsze ze strony www.amd.com. Jeśli chodzi o kabel HDMI, to chyba niemozliwe żeby trzy różne kable różnych producentów były wadliwe (?)

Jedynym stałym elementem konfiguracji jest telewizor: Sony Bravia KDL-40EX1. Podłączam przez złącze na bocznej ściance telewizora ("Monitor HDMI"), bo tylko ono obsługuje 1080p.

We właściwościach karty graficznej podawana jest rozdzielczość 1920x1080 60Hz. Telewizor też wydaje się odbierać właściwy sygnał, bo zaraz po uruchomieniu kompa w rogu wyświetla się napis "1080p".

Sam telewizor działa prawidłowo, również w 1080p. Kiedy podłączam kamerę HD, obraz zajmuje cały ekran i jest doskonałej jakości.

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to wada wszystkich układów Radeon, albo przynajmniej tych od Gigabyte'a. Ale to chyba niemożliwe?

Będę wdzięczny za pomoc od kogoś kto się na tym zna albo przechodził podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Potrzebujesz podłączyć się do wejścia, które obsługuje natywny tryb komputerowy. Jest bardzo prawdopodobne, że to tylko jedno z dostępnych wejść HDMI i to raczej nie to boczne. Zajrzyj do instrukcji. W Samsungach zazwyczaj jest to wejście HDMI2. W Sony niestety nie wiem.

Jedziemy dalej, w Catalystach trzeba wyłączyć overscan. Tak samo w telewizorze, trzeba ustawić tryb 1:1. No i odświeżanie trzeba ustawić na 60Hz. Wtedy prawidłowo powinien aktywować się tryb komputerowy piksel w piksel.

Problem na pewno nie leży w kablu, ani w przejściówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Temat był wałkowany wielokrotnie. Kabel nie ma tu absolutnie nic do rzeczy.

Ustaw:

- sprawdź które wejście w TV oferuje tryb PC (tak jak opisał SlawekR)

- ustaw w odpowiedniej zakładce Catalist'a overscan na 0% (http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=19333)

- ustaw w telewizorze tryb 1:1 (różnie się to nazywa: tryb komputerowy, tryb PC, bez skalowania itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za wsparcie i propozycje, do których odniosę się za chwilę. W piątek byłem u kumpla, który ma intuicję do takich rzeczy i to. Po godzinie znalazł funkcję w Caltalist Control Center, która pozwala zrobić overscan, o którym piszecie. Nigdy nie wpadłbym na to, żeby klikać w takim miejscu, tzn . drobna strzałka przy symbolu telewizora. Po przesunięciu suwaka "overscan", ale nie aż do 0%, obraz zajmuje powiedzmy dokładnie cały ekran. Zdjęcia wyglądają teraz naturalnie! Kolorystyka rownież ok. Filmy AVCHD mają lekkie opóźnienie, ale to może być wina innych ustawień Windowsa albo Catalista, bo hardware jest raczej wystarczający (C2D E8400, 4GB RAM).

Co do TV, to gniazdo HDMI na bocznej ściance jest najlepsze (1080p), pozostałe trzy mają 1080i. Jest jeszcze gniazdo analogowe VGA (nazywane gniazdem PC). W instrukcji nic nie piszą, które z gniazd HDMI jest przeznaczone do PC.

W telewizorze cały czas mam tryb 1:1, tzn. nic nigdy nie zmieniałem, tryb "standard". Częstotliwość jeszcze sprawdzę, czy można ręcznie przestawiać.

Podsumowując, co może się przydać innym posiadaczom Radeonów HD:

W zakładce Catalist Control Center, w której jest ikona monitorka (nazwy niestety nie podam, bo piszę z innego komputera). Trzeba kliknąć znajdujący się przy niej strzałkę i wybrać polecenie "Configure...". Następnie w zakłade dotyczącej overscanningu, przesuwać suwakiem powoli, aż do uzyskania pożądanego rozmiaru ekranu, tzn. z jaknajmniejszą ramką. Prawodpodobnie nie jest to rozwiązanie optymalne, ale jak na razie nie znam lepszego. Dodam jeszcze, że testowałem dla porównania NVidię Asus ENGTS250 1G wyposażone w złącze HDMI. Bardziej intuicyjny interfejs, doskonała jakość czcionki, ale blade kolory i głośny wiatrak. Zostawiam zatem czerwonego olbrzyma <_< Może w międzyczasie wyjdą lepsze sterowniki dla HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dziękuję za wsparcie i propozycje, do których odniosę się za chwilę. W piątek byłem u kumpla, który ma intuicję do takich rzeczy i to. Po godzinie znalazł funkcję w Caltalist Control Center, która pozwala zrobić overscan, o którym piszecie. Nigdy nie wpadłbym na to, żeby klikać w takim miejscu, tzn . drobna strzałka przy symbolu telewizora. Po przesunięciu suwaka "overscan", ale nie aż do 0%, obraz zajmuje powiedzmy dokładnie cały ekran. Zdjęcia wyglądają teraz naturalnie! Kolorystyka rownież ok. Filmy AVCHD mają lekkie opóźnienie, ale to może być wina innych ustawień Windowsa albo Catalista, bo hardware jest raczej wystarczający (C2D E8400, 4GB RAM).

Co do TV, to gniazdo HDMI na bocznej ściance jest najlepsze (1080p), pozostałe trzy mają 1080i. Jest jeszcze gniazdo analogowe VGA (nazywane gniazdem PC). W instrukcji nic nie piszą, które z gniazd HDMI jest przeznaczone do PC.

W telewizorze cały czas mam tryb 1:1, tzn. nic nigdy nie zmieniałem, tryb "standard". Częstotliwość jeszcze sprawdzę, czy można ręcznie przestawiać.

Podsumowując, co może się przydać innym posiadaczom Radeonów HD:

W zakładce Catalist Control Center, w której jest ikona monitorka (nazwy niestety nie podam, bo piszę z innego komputera). Trzeba kliknąć znajdujący się przy niej strzałkę i wybrać polecenie "Configure...". Następnie w zakłade dotyczącej overscanningu, przesuwać suwakiem powoli, aż do uzyskania pożądanego rozmiaru ekranu, tzn. z jaknajmniejszą ramką. Prawodpodobnie nie jest to rozwiązanie optymalne, ale jak na razie nie znam lepszego. Dodam jeszcze, że testowałem dla porównania NVidię Asus ENGTS250 1G wyposażone w złącze HDMI. Bardziej intuicyjny interfejs, doskonała jakość czcionki, ale blade kolory i głośny wiatrak. Zostawiam zatem czerwonego olbrzyma :angry: Może w międzyczasie wyjdą lepsze sterowniki dla HDMI.

Wciąż źle robisz. Overscan w Castalistach należy ustawić na 0%.

Domyślam się że tryb "standard" w twoim TV oznacza właśnie aczony overscan. Trzeba znaleźć inny tryb. Częstotliwości nie mają tu nic do rzeczy.

Kombinuj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"Domyślam się że tryb "standard" w twoim TV oznacza właśnie aczony overscan."

I to był strzał w dziesiątkę. Wielkie dzięki, Kolego. Po Twoim ostatnim mailu olśniło mnie, że "overscan", jak sama nazwa wskazuje, robi coś "ponad". Zrozumiałem, że przesunięcie na 0% to podstawa wszelkich dalszych działań. A że obraz stał się teraz zbyt duży, tzn. większy niż monitor, to już nie wina Radeona, tylko telewizora. Pogrzebałem głęboko w ustawieniach telewizora, z tym że nie w trybach, bo tam jak pisałem zmiany nic nie pomagały, tylko w dostrajaniu obrazu - pozycja "Picture adjustment". Jedno z podmenu zawiera przełącznik trybów Video/Photo. Po przełączeniu z trybu "Video" na tryb "Foto" obraz skurczył się dokładnie do rozmiarów ekranu. Kolory wyraźnie przygasły, ale za to jaka czcionka!!! ;) Teraz jest na pewno piksel na piksel. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie znam info ekranowego tego modelu, ale TV w trybie PC ma wyświetlać "cóś" takiego np. 1920x1080 60Hz (nie 1080p, bo to jest tryb DTV dla ATI). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Menu ekranowe tego TV wyświetla tylko w zależności co podłączę: 1080p, 1080i, 720p. Nigdy nie wyświetla rozdzielczości. Czyli według Ciebie nie powinien wyświetlać "1080p"? Przecież to jest najlepszy sygnał? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Nic nie mieszam, oto przykład (to jest jedno złącze HDMI i jedna grafika w PC i oczywiście 1en TV).

Zmieniam tylko rodzaj wypuszczanego sygnału i TV widzi:

- raz tak:

5f71df37.jpg - czyli tryb HD (pięknie filmy chodzą)

- raz tak:

b4059007.jpg - czyli tryb PC (robię czysty monitor z TV i np. internet przeglądam)

i TV w zależności, co dostaje = reaguje różnie. :o

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

No dobrze, ale to już jakaś dziwna specyfika Twojego odbiornika... 1920x1090?? :)

Poza tym parametry przy których obraz jest wyraźny przy przeglądaniu Internetu będzie też lepszy do oglądania filmów.

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Trzeba rozgraniczyć rozdzielczość matrycy od tego , co jest w stanie TV na wejściu przyjąć (choćby po HDMI).

Wszystko zależy od producentów sprzętu i tu kolejny dziwny sygnał na wejściu HDMI:

68641f73.jpg

(przy wyższej rozdziałce = już czarny ekran...)

....................................

Podłączenie PC po HDMI sygnalizowane i tutaj przez parę osób, proponuje jednak ten link poczytać:

>>>KLIKNIJ<<<

Gwarantuję że już (może nawet liczba sięga kilkuset osób... ) pomógł w prawidłowym podłączeniu TV z PC. :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, teraz już rozumiem o co Ci chodziło. Domyślam się, że to kwestia jakiejś flagi w sygnale która włącza lub wyłącza w niektórych TV część układów (tzw "poprawiaczy"), które potencjalnie mogą coś psuć np w grach komputerowych. Ciekawe spostrzeżenie, niemniej cały artykuł mocno niestrawnie napisany szczerze mówiąc.

PS: Ja na przykład mam w sterownikach nvidii wybrany sygnał oznaczony jako "HD", a mimo to wszystkie funkcje działają i jest mapowanie 1 do 1. Z ciekawości sprawdzę czy w ogóle mam możliwość przełączenia tego na "rozdzielczość PC" (bo chyba nie...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

No dość "ciekawe" spostrzeżenia... (pierw że mieszam niepotrzebnie, teraz że - niestrawny materiał, a strawiłeś).

W "Ps" - opisujesz dokładnie to, co ujęte w powyższym linku (właśnie tak ma być w trybie HD i tak to opisane...).

No cóż... .

Nie mam zamiaru dyskutować. :)

(bo nie ma o czym)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie - ma być w "trybie HD", więc nie ma potrzeby doradzać Montestello dalszych kombinacji skoro już ma mapowanie 1 do 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu nie jestem pewien (chodzi o firmę Sony).

Gdzieś wyczytałem że wystarczy odpowiednio nazwać/zmienic złącze wejściowe HDMI w tej marce (nie pamiętam nazwy - ale coś związane z PC Monitor, może w instrukcji jest) i były przypadki, ze karta grafiki spokojnie przechodzi w tryb PC (nie wiem, jak ATI),gdyż chyba TV zaczyna się "przedstawiac" jako monitor.

Efekt jest dość ciekawy, bo jako opisane wyżej - dla TV 1920x1080 60Hz nie jest równoznaczne z 1080p 60Hz.

(to naprawdę widać, potwierdzone przez ludzi np.bawiących się grafiką, którzy nie tolerują zafałszowań obrazu).

Ps - jak wysyłane jest natywnie, to po co mapowanie 1:1 (zbędne)

By było ciekawiej - na TV HD ready wysyłam 1080p i mam mapowanie 1:1(?!!!), a jak wysyłam natywną to już nie mam (a czcionka tylko wtedy jest idealna).

Oczywiście wszystko po HDMI.

Oczywiście przy oglądaniu filmów moje pisanie "traci sens", ale już nie przy pytanej obróbce filmow itp.... :rolleyes:

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tu nie jestem pewien (chodzi o firmę Sony).

Gdzieś wyczytałem że wystarczy odpowiednio nazwać/zmienic złącze wejściowe HDMI w tej marce (nie pamiętam nazwy - ale coś związane z PC Monitor, może w instrukcji jest) i były przypadki, ze karta grafiki spokojnie przechodzi w tryb PC (nie wiem, jak ATI),gdyż chyba TV zaczyna się "przedstawiac" jako monitor.

No ale już ustaliliśmy, że teraz jest ok... dalsze kombinacje nie mają sensu, bo gdy nawet uda się przestawić TV w tryb monitorowy to i tak jedyne co uzyskamy to zablokowanie części opcji.

Ps - jak wysyłane jest natywnie, to po co mapowanie 1:1 (zbędne)

???

By było ciekawiej - na TV HD ready wysyłam 1080p i mam mapowanie 1:1(?!!!), a jak wysyłam natywną to już nie mam (a czcionka tylko wtedy jest idealna).

Oczywiście wszystko po HDMI.

Chyba nie wiesz o czym piszesz. Jest z oczywistego względu NIE MOŻLIWE żebyś miał mapowanie 1:1 na TV HD ready wysyłając sygnał 1080p. Zresztą sprawdź sobie sam - wyświetl np jakąś planszę z naprzemiennymi czarnymi i białymi liniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Jest z oczywistego względu NIE MOŻLIWE żebyś miał mapowanie 1:1 na TV HD ready wysyłając sygnał 1080p. Zresztą sprawdź sobie sam - wyświetl np jakąś planszę z naprzemiennymi czarnymi i białymi liniami.

Cytowany na początku TV (Sony KDL-40EX1) jest full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

(do @Sober)

Bardzo lubię takie "teoretezowanie" (zamiast rzetelnej praktyki i czytania "ze rozumieniem tekstu").

Ja nadal opieram się wyłącznie na oznaczeniach producentów (i to siła całego tekstu). :rolleyes:

--------------------------

Proste - zapraszam do siebie i pokryję wszelkie koszty, jak nie ustawię i to na paru zmienianych komputerach na moim TV funkcję "1:1 Piksel" w proporcjach ekranu, bo tak się to nazywa w tym HD Ready, przy HDMI i 1080p.

(TV pięknie sygnalizuje że to 1080p itp.)

Dodatkowo - jak już obejrzysz, przełączę TV na 2ie HDMI i puszczając sygnał z dekodera cyfrowego w postaci 1080i 50Hz będę zmieniał "1:1 Piksel" na "16:9" (bo i tutaj to potrafi) i obejrzysz sobie różnicę (tez widać zmiany, jak dobrze program się dobierze).

Mało tego jak tylko jedna próba nie wyjdzie = oddam sam TV (gwarancja 4lata) i pokryję transport.

Jako że jestem pewien tego co widziałem wielokrotnie, w zamian wystarczy mi np 500zł rekompensaty (mam gest).

Stoi zakład?

(prześlę kwotę na podróż jak potrzeba, bo i tak błyskawicznie zwrot uzyskam - termin dla mnie każdy dogodny = jestem emerytem)

Dlaczego kwota taka niska? (z Twojej strony) - będziesz już (chyba) 4tą osobą, która mi coś wpłaci.

Czekam na odpowiedź !

.....................................................

Ps - nadal nie rozumiesz (nie doczytane) że tryb monitorowy jest często pożądany nawet przy 1920x1080, to już jednak nie mój problem..., ale proponuję wyważać odpowiedzi bo złe świadectwo "swojemu" pokoleniu wystawiasz.

Czekam na przyjęcie zakładu. (pokaz choćby dzisiaj - w tej chwili, tylko muszę piżamę zmienić....) :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale jak mam się zakładać skoro nawet nie potrafisz sformułować warunków takiego zakładu? To że Twój TV wyświetli taki czy inny symbol nie ma dla mnie żadnego znaczenia. To że nie jest możliwe uzyskanie mapowania 1 do 1 na TV o matrycy 1366x768 podając sygnał 1920x1080 jest oczywistą oczywistością. Możesz sobie to sprawdzić np tą planszą:

Plansza

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

(widzę że zakład odrzucony....). :rolleyes:

Polecam wszystkim (jak mają taka mozliwosć i ochotę) zabawę w: pulpit, czcionki, grafikę... po HDMi (TV 1920x...):

- pierw przy sygnale 1080p 60Hz

- potem 1920x1080 60Hz

...i opisanie wrażeń (są już ciekawe na paru forach, także od grafiki ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

(widzę, że temat planszy przemilczany, czyli sam się zdziwiłeś że mapowania 1 do 1 brak). :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem być grzeczny i pominąłem ten temat, ale widzę że stosujesz nadal metodę "TKM".

@Sober - co wniosłeś do tego watku (oprócz fotki 300x340pix - która się ma nijak do 1920x1080)?

Ja od Ciebie nie dowiedziałem się niczego nowego (chyba tylko o ze atakujesz...), Ty zaś... że ciekawy wątek poruszyłem (szybko dodając TKM).

Nie wiem w czym - ale masz rację ?

(zadowolony?)

Wystarczy ze inni poczytają że 1080 ma różne postacie i do komputera można różnorodnie podłączać choćby po HDMI.

(tego też od Ciebie się nie dowiedzieli , a wątek także o tym)

Teraz sobie "poużywaj" (jak masz ochotę). :rolleyes:

(potem poczytaj siebie za parę lat).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
@Sober - co wniosłeś do tego watku (oprócz fotki 300x340pix - która się ma nijak do 1920x1080)?

Widzę, że wciąż nie rozumiesz na czym polega pixel mapping 1:1 i jak go sprawdzić. Dokładnie tego dotyczy wątek i to jest tutaj kluczowe. To, że obrazek nie ma pełnej rozdzielczości nie ma nic do tego - nikt Ci go nie karze rozciągać na cały ekran. Otwarcie w ekranie przeglądarki w zupełności wystarczy. Jak masz z tym problem to mogę Ci go rozszerzyć do 1920x1080, ale to nic nie zmieni.

Tutaj jest więcej opisu:

http://pixelmapping.wikispaces.com/Pixel+mapping+explained

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż....:

Szybko z tematu:

PC do TV przez HDMI, Czarna ramka i rozmyty obraz

...zrobiłeś problem "pixel mapping".

Tak masz rację - przy połączeniu PC z TV (juz nawet pominiemy HD Ready) - kluczowy jest "pixel mapping" (niezależnie czy film720/1080 itp... (można dodać co się chce)

Nie zapomnieć że film tez ma byś w idealnych proporcjach (czyli 1920X1080) bo "pixel maping" nie zadziała i jeszcze coś złego wyjdzie...

(Kto ma być zadowolony, zapewne jest?)

-------------------------

Na faktyczny koniec w tym wątku przypomnę tylko 2 praktyczne zdjęcia (które właśnie nie mają związku z "pixel maping" - choćby nie wiadomo jak się uprzeć, a mają związek praktyczny z pytaniem zawartym w temacie).

(mamy po prostu tę samą rozdzielczość a "mapowanie" raz działa, raz nie...)

...........................

Zerknąć proszę, co producent uznaje za "zalecane" a co za "natywne" i jak większość stosuję się do rad producentów, bo wiedzą co piszą, inni też potwierdzają różnice w obrazie...

(niższe, czerwone zakreślenia na fotkach):

b4d777d7.jpg 56abd347.jpg

Ps - na koniec dopisze skąd problem się wziął.

Na pewnym forum graficznym, przy obróbce zdjęć stwierdzili ze TV "Full HD" przy podłączeniu HDMI 1080p ma inny obraz (określany , jako sztuczny), niz przy VGA 1920x1080 i zaczęto szukać rozwiązania..... (...i jest) .

To tyle (moich wypocin) w tym temacie. :rolleyes:

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...