Skocz do zawartości
LaPulg4

Dodawanie kilku ścieżek dźwiękowych

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :( Jestem nowy na tym forum i chciałbym się zwrócić o pomoc :) Otóż chcę dodać kilka ścieżek dźwiękowych do filmu w 1080i. On sam ma ścieżkę DD5.1 i chciałbym, aby dało się dograć ich więcej. I teraz pytanie:

1. Jeżeli mam przykładowo inny DD5.1, DTS, MP3, AC3HD, obojętnie jaki format dźwięku to czy da się go wyciągnąć z innego wideo(bez utraty jakości) i dokleić do wspomnianego 1080i ?

2. Czy jakiekolwiek konwersje pomiędzy formatami mogą zaszkodzić jakości obrazu?? Zależy mi na tym, aby nic nie zostało "okaleczone" :P

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

PS. Widziałem temat kolegi Gmeru, ale mimo to chciałem się spytać osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z czym, po co , na co, dlaczego, format, kontener, kodek?

Wypadało by wiecej cos napisać, ale jesli piszesz ogólnie, to @sirdaniel napisał wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co z czym, po co , na co, dlaczego, format, kontener, kodek?

Wypadało by wiecej cos napisać, ale jesli piszesz ogólnie, to @sirdaniel napisał wszystko w temacie.

Chodzi o to, że operuję kilkoma kontenerami wideo i różnymi audio, które są przypisane do poszczególnych z nich. Kontenery wideo to: mkv, ts, avi, wmv, m2ts i inne, których nie pamiętam. Audio: ac3, mp3, mp2 itp.

I teraz przykład:

Mam plik w kontenerze TS, format MPEG-2, kodowanie h.264, dźwięk ac3 DD5.1. Do niego chcę dodać ścieżkę dźwiękową z wideo np. MKV, h.264, aac, 2ch. I głównie zależy mi na bezstratnym dodaniu dźwięku z mkv--->>TS. Wiem, że wiąże się to z konwertowaniem dźwięku z mkv na inny, wycięciem, wstawianiem itp. Jeśli ktoś mógłby mi zasugerować program w którym można w intuicyjny sposób to zrobić byłbym ogromnie wdzięczny. Aha. I po co to wszystko??? Po prostu chcę mieć kilka języków do danego filmu ;P

PS. Nie jest to związane z tematem, ale bardzo mnie to intryguje. Otóż trafiłem w necie na termin "video interpolation" i z tego co wyczytałem, to podobno da się wideo w rozdziałce PAL (coś 704x400 lub podobne) da się przeskalować do rozdziałki 720p. Nie wiem co jest z zachowaniem proporcji, wykorzystaniem informacji, zawartych w obrazie wideo, ale myślę, że ktoś z was już gdzieś o tym słyszał. Podobnie jest z dodawaniem dodatkowych klatek. Z filmu 23,40,50,60 FPS potrafi wyciągnąć do 73 FPS ;D Tu macie linka: http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_interpolation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się dodać inną ścieżkę za pomocą pakietu mkvtoolnix ale szansa zrobienia tego bezproblemowo jest bardzo mała a to ze względu na trudną synchronizacje obrazu z dźwiękiem ( i tu zaczynają się schody).Co do zwiększania rozdzielczości (skalowania) to robi to większość programów do konwersji video ,bez problemu nawet do 1080p ,z tym ,że nie ma możliwości aby za pomocą prostego skalowania uzyskać obraz o lepszej jakości niż źródłowy.Co do MOTION to są programy generujące dodatkowe klatki,jednakże i tu nie obędzie się bez podstawowej wiedzy w temacie.Wpisz na youtube "motion"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwieku nie trzeba konwertować, wystarczy, ze mkvextract-em wyciagniesz dzwiek z kontenera mkv a nastepnie tsmexerem dodasz do m2ts. musza zgadzać sie tylko fps'y filmów. jesli masz inny fps, to besweety z nakladka BeLight konwertujesz do innego fps'a. Konwersja jest bezstratna i bez zmiany wysokości dzwieków. Mozna konwertować pliki typu AAC, MP2, MP3, AC3, Vorbis oraz Wave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...