Skocz do zawartości
mih00

Samsung BD-P1600 z nowym firmware - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nowy firmware dla P1600, który daje nowe możliwości: NTFS, MKV

Jestem przed decyzją o kupnie i mam pytania do posiadaczy, bo nie mogę tych informacji zebrać - dla mnie decydujące znaczenie ma jak spisuje się przy odtwarzaniu MKV, bo zakładam że z płytami Blu Ray i DVD jest bez problemu:

- czy czyta standardowe MKV płynnie; wiem że z nietypowymi to mają problem wszystkie odtwarzacze (kodowane kontenerem v5.1 czy jakieś nietypowe ustawienia)

- jeśli napisy są w SRT czy są problemy z syhchronizacją?

- czy czcionka napisów jest skalowalna i ustawialna i generalnie czy wygląd jest do przyjęcia w porównaniu do odtwarzaczy sieciowych? Tanie DVD czytają napisy do DIVX ale czasami wygląda to tak że nie chcę się czytać

- czy jest elastyczność w użyciu napisów gdy np nie chcę tych zaszytych w MKV tylko zewnętrzne; to samo z ścieżkami dzwiękowymi?

- czy czyta DVD.iso i BD.iso?

- czy czyta strukturę płyty DVD (menu) z katalogu video_ts i jej odpowiednik z Blu Ray?

- czy czyta audio format FLAC?

- czy czyta MP3 320kb/s

- 1 czy 2 porty USB (gdzieś podali że 2): Jeśli 1, to czy można zastosować rozgałężnik USB?

- czy ma wentylator i czy jest głośny? Czy włącza sie również podczas odtwarzania tylko z HDD?

- może wyświetlać filmy z YouTube i z innych miejsc - jakich - można to ustawiać?

- jak oceniacie skalowanie do 1080p płyt DVD?

Mniej zależy mi na zaawansowanych formatach audio, wystarczy DD5.1 ew zwykły DTS. Nie interesują mnie też za bardzo problemy z DIVX-ami.

Mam dylemat między P1600 a odtwarzaczem sieciowym np. Asus O!play.

P1600 w Saturnie tylko 540pln i jednak mam od razu player BD. Asus 380pln ma bardziej zaawansowany (od P1600) soft co wzbudza zaufanie odnośnie dobrej obsługi MKV i obsługuje dużą gamę formatów oraz obrazy .iso; ponadto 2xUSB i esata.

Odpowiedzi na powyższe pytania moga być decydujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Standardowo nikomu nie chce się czytać i szukać na forum. :angry: :angry:

MKV - jest nieźle. Nawet 5.1

Jeśli MKV to SRT tylko i wyłącznie. OK

Brak skalowania napisów itp.

Nie czyta żadnych innych "dziwolągów" typu: ISO, VOB, FLAC. Gdyby tak było to już stałyby kolejki w sklepach po ten sprzęt i huczałoby na forum.

Ma 2 USB (front i tył).

Polecam pobrać manuala ze strony Samsunga. Znajdziesz odpowiedzi na 99% Twoich pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba46, zastosowałem się do twojej porady i pobrałem sobie manula. Mam jednak pytanie. Czy nie ma żadnych problemów z .mkv? Często bywa, że odtwaracza odtwarza np. Mkv, ale tylko przy AAC, a z AC3 już nie. Czy niema problemów z filmami z pendriva - czy film mkv w full hd chodzi plynnie?

z gory dzieki za odpowiedz ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Standardowo nikomu nie chce się czytać i szukać na forum. :(:angry:

MKV - jest nieźle. Nawet 5.1

Jeśli MKV to SRT tylko i wyłącznie. OK

Brak skalowania napisów itp.

Nie czyta żadnych innych "dziwolągów" typu: ISO, VOB, FLAC. Gdyby tak było to już stałyby kolejki w sklepach po ten sprzęt i huczałoby na forum.

Ma 2 USB (front i tył).

Polecam pobrać manuala ze strony Samsunga. Znajdziesz odpowiedzi na 99% Twoich pytań.

Ryba46, pliki .vob to jakeis dziwolagi?? wiekszosc moich plyt dvd ma talie pliki :) chocby plytka ze ślubu. Czy rzeczywisie ich nie odtworzę na tym sprzęcie?? lepiej kupic DVD?? chocby samsunga 1080pr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No zejdźmy na ziemię - nie chodzi o czytanie płyt DVD tylko rozumiem, że chodzi Ci o odtwarzanie zgranych plików z płyty DVD - a to jest różnica!

Płyty CD, DVD, BD czyta bez problemów.

Nie czyta Video-CD!

Plików VOB itp nie poczyta z dysku HDD czy pendrive.

Do tego jest Xtreamer!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój BP 1600 przychodzi samo przez internet/mam podłączony pod "You tube" /i gdy jest nowe pyta czy teraz zainstalować.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Animal ! A powiedz mi czy Twoja 1600 dobrze odtwarza MKV z zewnętrznego dysku twardego ? I drugie pytanie - 1600 nie ma 1GB pamięci wewnętrznej (do BD Live) . Przeszkadza to w oglądaniu płyt BluRay czy nie ma znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Animal ! A powiedz mi czy Twoja 1600 dobrze odtwarza MKV z zewnętrznego dysku twardego ? I drugie pytanie - 1600 nie ma 1GB pamięci wewnętrznej (do BD Live) . Przeszkadza to w oglądaniu płyt BluRay czy nie ma znaczenia ?

moj bdp-1600 odtwarza mkv ale nie wszystkie a do bg live wykorzystuje pamięć pendrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie tego BD-P1600 bo natrafiłem w necie i na aukcjach na sprzeczne informacje. Czy ten model posiada możliwość PC-Streaming czyli odtwarzanie plików bezpośrednio z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 1600 takiej funkcji nie zauważyłem. PC Streaming ma chyba wersja 1600A. Ja to olałem - i tak dużo prądu żre komputer, więc włączać BD aby odtwarzać MKV z kompa to nie dla mnie. Wolę mu je dostarczyć na przenośnym HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...