Skocz do zawartości
  • 0
Toudek79

Przełączanie obrazu z N

Pytanie

Witam,

Nie wiem czy był podobny temat (nie udało mi się nic takiego znaleźć).

Robię nową instalację podczas remontu i zastanawiam się czy da się i ew. jak to zrobić aby przełączać obraz z n-ki.

Chodzi o to że będę miał jeden dekoder n-ki a chce mieć obraz w dwóch pokojach (jeden na parterze a drugi na piętrze), oczywiście nie jednocześnie bo tak to się pewnie nie da aby na obu odbiornikach było coś innego.

Chodzi mi o to żebym miał obraz w salonie jak siedzę w salonie a jak jestem w sypialni to żeby obraz był w sypialni z samym przełączeniem sygnału to nie problem domyślam się żeby był trójnik zamontowany za dekoderem i będzie na obu tv to samo i który tv włączę to będzie mi działał tylko jak sterować dekoderem, nie będę latał na dół i przełączał kanałów. Jest jakaś możliwość żeby w miarę wygodnie sterować dekoderem w dwóch różnych pokojach?

Nie wiem czy zrozumiale przedstawiłem problem, jeśli są jakieś pytania to śmiało postaram się lepiej wytłumaczyć w czym rzecz?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

O ile "przedłużacz" dla sygnału R da się prosto wykonać, o tyle ze zwykłym "trójnikiem" bardzo się mylisz - potrzebujesz splitera HDMI (o ile

czasami dwa TV będą równolegle podlączone) lub przełącznika HDMI . Zabawa z protokołem HDCP gwarantowana, o ile nie nabędziesz specjalnych

kabelków HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Osz k...ude

Zapomniałem że dekoder po hdmi leci, to w takim razie ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić aby nie trza było tam i z powrotem tachać dekodera?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Osz k...ude

Zapomniałem że dekoder po hdmi leci, to w takim razie ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić aby nie trza było tam i z powrotem tachać dekodera?

Pozdrawiam

Najprostsze rozwiązanie, to jeden telewizor podpiąć kablem component do wyjścia YPbPr dekodera, a drugi kablem iHDMI do wyjścia HDMI dekodera. Przy takim podpięciu możesz oglądać ten sam obraz na obu telewizorach lub na dowolnym z nich. Jeśli zamiast kabla iHDMI użyjesz kabla HDMI, to będziesz miał problem z obrazem na telewizorze podpiętym kablem component, gdy zgasisz telewizor podpięty kablem HDMI, bo zgaszony (w standby) telewizor nie obsługuje HDCP i nbox na oba wyjścia (HDMI i YPbPr) wysyła planszę z informacją, że do jego wyjścia HDMI masz podpięty TV nie obsługujący HDCP.

Powyższe rozwiązanie zapewnia ci odbiór w jakości HD wszystkich programów na obu telewizorach. Wyjątek to VoD, które na telewizorze podpiętym przez component będzie dostępne tylko w jakości SD. Inna sprawa, że za dużo VoD w HD, to raczej nie ma.

Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie rozdzielacza sygnału HDMI takiego typu: http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=3nspp2

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najprostszy (też używam) jest zakup rozdzielacza HDMI sterowanego pilotem i zakup dodatkowego uniwersalnego pilota, którego uczymy funkcji rozdzielacza i N-ki. Od rozdzielacza ciągniemy kable HDMI osobno do każdego TV w domu (może być więcej, tyle ile wyjść w rozdzielaczu).

Ten uniwersalny pilot oprócz klasycznego działania na podczerwień musi mieć funkcję przekazywania poleceń drogą radiową, czyli wysyła polecenia do przekaźnika w drugim pokoju. Zaletą jest możliwość zamknięcia całego sprzętu w szafie razem z przekaźnikiem, co przydaje się jeśli chcemy ukryć masę sprzętu w salonie albo męczy nas wentylator itp.

Ja używam jakiegoś modelu All in one z serii Kameleon, numeru niestety nie pamiętam, ale tą funkcję ma wiele różnych bardziej zaawansowanych inteligentnych pilotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja używam rozwiazania opisanego przez kolege JackS.

Sprawdza się świetnie.

Jest tylko jedno pytanko jak chcesz przesyłać komendy z pilota, bo do tego akurat potrzeba innego urządzenia :( Ja mam taki przedłużacz sygnału IR po koncentryku i na razie jestem z niego zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przekaźnik na fale radiowe jest w zestawie z pilotem, podłączany do prądu w drugim pokoju odbiera i powiela komendy z pilota. Nowe Kameleony chyba też mają tą funkcję. Podłączenie HDMI plus komponent nie rozwiązuje problemu, bo jak sterować N-ką ? A do tego TV z HDMI musi być włączone itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

TV z HDMI WCALE nie musi byc włączony, do tego jest właśnie ten kabel iHDMI. Przetestowałem juz na dwóch instalacjach i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pod HDMI od nboxa podpięty amplituner i dopiero wtedy do TV.

Czasem puszczam sobie sygnał z nboxa bezpośrednio do telewizora jak nie chcę wypasionego dźwięku zwyczajnie componentem. Amplituner jest wtedy wyłączony. Nie posiadam żadnych specjalnych kabli HDMI. nbox podpięty do wyłączonego amplitunera i pracujący na componencie z telewizorem, nie zgłasza problemu HDCP (choć czasem przy przełączaniu z Componenta na HDMI plansza o blędzie HDCP się na sekundę pojawia i wszystko wraca do normy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No takie rozwiązanie o jakim pisze crazy-j by mi najbardziej odpowiadało, mam jeszcze tylko pytanie czy nie orientujecie się jak długi kabel hdmi można do tego podłączyć (żeby nie tracić jakości obrazu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Deltaco produkuje tanie HDMI 1.3 o długości 20 m. Chord o długości 20, 30 i 40 m. Są też 100-metrowe, oczywiście tex drogie. Wszystkie mają certyfikaty, więc długość kabla Cię nie ogranicza.

Natomiast trzeba sprawdzić siłę nadajnika radiowego w pilocie, bo u mnie przez gruby betonowy strop przechodzi z trudnością (sygnał z N-ki w kinie przesyłam do salonu, trzeba nieraz naciskać zmianę kanału kilka razy). Nie wszystkie piloty mimo że wysyłają falę radiową do przekaźnika sterują urządzeniami sterowanymi falami radiowymi. U mnie nie mogę sterować opuszczaniem elektrycznego ekranu, bo pilot od niego nie działa na podczerwień tylko fale radiowe. Tych urządzeń jest jednak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Najprostszy (też używam) jest zakup rozdzielacza HDMI sterowanego pilotem i zakup dodatkowego uniwersalnego pilota, którego uczymy funkcji rozdzielacza i N-ki.

O jakim rozdzielaczu HDMI piszesz?

Chodzi ci o wielowyjściowy splitter HDMI? Gdyby tak było nie potrzebowałbyś do niego żadnego pilota, bo na wszystkich jego wyjściach miałbyś obraz równocześnie, bez żadnego przełączania.

Chyba, że myślisz o matrycy HDMI czyli zintegowanym switchu ze splitterem. Ale takie matryce mają z reguły więcej wejść niż wyjść, co nie bardzo pasuje do twojego opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślałem o splitterze, rzeczywiście niepotrzebny jest pilot do jego obsługi. Pilot potrzebny by był do switcha (gdyby kolega chciał oprócz N-ki oglądać filmy z plejera) no i do obsługi N/ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...