Skocz do zawartości
Lizarazu

TEST: Samsung WS-32Z409P CRT Slim Fit "HD ready"

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szcześliwym posiadaczem tego TV. :-D Od jakis 5godzin :-D kupiony za 999zł w media w poznaniu. Od razu mówie ze TV jest extra! po tym co tu czytałem bałem sie o geometrie ale jest wypas!! Pod X360 Chodzi rewelacyjnie. Jeden minus który na teraz "znalazłem" to brak wejścia VGA ale jakoś to przetrawie ;-) Polecam tego TV. Za te cene to na prawde mega okazja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem, o 11 godz. Wrocław Bielany,
stało 9szt. akurat jeden znalazł nabywce więc zostało 8.
Włączony jest jeden i patrze i oczom nie wierze. obraz krzywy na pierwszy rzut oka... przełączam na TVP3, a tam na dole gdzie jest pasek z INFO: od lewej jest on ok 1cm na krawędzią od prawej nie widać liter bo są obcięte!!!!! Nic, ide dalej i stoją obok 2 inne Tv co prawda inne jakościowo i cenowo, ale mogę porównać obraz: kontrast, kolory itp. Akurat lecą wiadomości na "jedynce" i w prawym dolnym rogu jest znaczek z napisem "na żywo" na Tv za 999zł (samsung) literka "N" z na żywo jest kompletnie nieczytelna na innych TV widać ją ez problemu, to samo tyczy sie loga TVP1 - gdzie ewidentnie widać jak -1- ucieka tak śmiesznie w dół.

Rozczarowany odchodzę i raczej nie skusze się na tego typu oferty, szanuje swój wzrok jak i portfel, ale chyba mój JVC AV32WP2EN lepszy ma obraz mimo że już ma kilka latek. rozumiem ustawienie geometrii w menu serwisowym, ale niczym mnie nie zachwycił ten obraz, nie wiem czym się tak nie którzy zachwycali... no chyba że się przesiedli z 21' i 50Hz. wolałbym (gdybym miał) dołożyć 2tyś i kupić np. LG 42cale PC3A - który był do wzięcia za 2999 z 1280x768 obrazem.....
[url="http://img211.imageshack.us/my.php?image=20070824kh8.jpg"]http://img211.imageshack.us/my.php?image=20070824kh8.jpg[/url]

lub 37' SONY BRAVIA U 2000 za 3299--- bo nawet na nim obraz był do przyjęcia


chyba z samsungów to się wyleczyłem na ładny okres czasu i inni pewnie też bo klienci jakos nie specjalnie byli zachwyceni tym TV... Edytowane przez telemaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telemaniak .Dzięki , że wreszcie rozwiałes wątpliwości tym , którzy sie wahali czy kupić to [beeep] . Jak juz pisałem kilka postów wyzej , jak ktos nie widzi tego dna , jakim jest geometria w tym tv to chyba jest ślepy . Ja osobiście bym tego tv za darmo nie wziął jak bym miał na tym coś ogladać . Jedyne dlaczego bym go za darmo wziął to tylko dlatego że pewno ktoś by dał mi za niego skrzynke żywca :lol: POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego peterka100 coś się uwziął tak na ten telewizor nawet go nie posiadasz a wydajesz tak niepochlebne uwagi daj się wypowiedzieć tym co mają ten telewizor, nikt nikogo nie zmusza na kupno tego telewizora są na tym forum różne opinie na temat tego telewizora jeżeli te co są pochlebne to twoim zdaniem ci ludzie kłamią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam niektóre wypowiedzi i oczom nie wierzę. Wygląda na to że w sklepach sprzedają buble. Dziwne że tym modelem nie zajął sie jeszcze UOKiK.
Wątek ma 12 podstron. Mógłbym prosić o wypowiedzenie się osoby które mają ten TV? To będzie miarodajne źródło informacji a nie opinie osób które model z wystawy i to przez kilka minut.

[quote]Ja osobiście bym tego tv za darmo nie wziął jak bym miał na tym coś ogladać . Jedyne dlaczego bym go za darmo wziął to tylko dlatego że pewno ktoś by dał mi za niego skrzynke żywca[/quote]
@[b]peterka1000[/b] z ciekawości zapytam ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gie' post='57196' date='25.08.2007, 11:37 ']Mógłbym prosić o wypowiedzenie się osoby które mają ten TV? To będzie miarodajne źródło informacji a nie opinie osób które model z wystawy i to przez kilka minut.[/quote]

a myslisz ze model z wystawy to jakis inny?
rozbawiłeś mnie. myslisz że jak na pierwszy rzut widać strasznie krzywy obraz to w domu jak ci się "zagrzeje" to będzie ok?
:D;):D:D:D
jeżeli ktoś nie widzi zrytej geometrii to wybacz ale nie mamy o czym dyskutować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem inny model 100 hz Samsunga z serii slim 29 cali. I powiem tylko jedno, przez 3 dni miałem 2 egzemplarze a po 4 dniach wymieniłem na inny „wielki” model. I moja rada: NIE dla telewizorów slim samsunga obraz rozmazany na bokach, plamy, dziwny pływający obraz i bardzo głośne chodzenie. Miałem dwa egzemplarze i dwa dokładnie z takimi samymi wadami. Po tych przeżyciach wyleczyłem się całkowicie z Samsunga, bo firma która wydaje tak niedopracowane modele niektórych TV nie jest dużo warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='telemaniak' post='57199' date='25.08.2007, 13:21 ']a myslisz ze model z wystawy to jakis inny?[/quote]
Tak, myślę że ten z wystawy to praktycznie inny model. Sam widziałem jak kilku "speców" grzebało w menu (pewnie serwisowym) jakiegoś LCD-eka na wystawie. Jak przechodziłem drugi raz ktoś z obsługi majstrował. Kiedy wychodziłem tv był wyłączony. Pewnie nie udało im wrócić do ustawień fabrycznych i wyłączyli go. Więc takie błędy geometrii w tv wystawowych mogą wynikać np. z tego że ktoś naczyta się że ten model ma problemy z geometrią, dowie się jak wejść w menu serwisowe i bawi się w sklepie. Jak sama nazwa mówi to menu jest dla serwisantów więc efektem zabawy laika może być to że np. literka N jest rozmyta.
Dlatego dla mnie liczy sie opinia użytkowników. Nie czytałem nigdzie w sieci że ten model Samsunga jest masowo zwracany więc przypuszczam że opisywane wady są jednostkowe lub są efektem zabawy w domowym zaciszu menu serwisowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz dla kolegi Gie . Mam 36 lat i sie zajmuje między innymi montazem satelitarnych anten , a prywatnie sie interesuje dość profesjonalnie Telewizją Miałem okazje testować jak Sławek R wiele Tv . Tak i plazm jak i LCD czy w/w Samsunga CRT . Więc moje wypowiedzi można traktować tak pół profesjonalnie . Moja opinia o tym Tv nie polega na czystym krytykanctwie z zawiści czy innych powódek . Jest poprostu obiektywną ocena tego telewizora . Jak nazwa sama wskazuje telewizor nie ma nic innego do roboty tak kolokfialnie mówiąc aniżeli wyświetlać w miare wiernie obraz . A ten telewizor poprostu tego dość widocznie nie robi .Jego beznadziejna geometria przekreśla go moim zdaniem aby nazwać go dobrym telewizorem . Jak ktoś tego nie widzi na jego wyświetlanym obrazie to znaczy że nie ma pojęcia o czym ja tutaj wogóle mówie . Tak wogóle to zwisa mi czy ktoś kupi ten tv za 100 , 200, 999 , czy 5000 zł . Jak pytają na forum laicy o opinie na temat tego telewizora , to ja poprostu służe radą . Jak kogoś to boli to niech nie zwraca na moje posty uwagi . POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gie' post='57208' date='25.08.2007, 18:24 ']Tak, myślę że ten z wystawy to praktycznie inny model. Sam widziałem jak kilku "speców" grzebało w menu (pewnie serwisowym) jakiegoś LCD-eka na wystawie. Jak przechodziłem drugi raz ktoś z obsługi majstrował. Kiedy wychodziłem tv był wyłączony. Pewnie nie udało im wrócić do ustawień fabrycznych i wyłączyli go. Więc takie błędy geometrii w tv wystawowych mogą wynikać np. z tego że ktoś naczyta się że ten model ma problemy z geometrią, dowie się jak wejść w menu serwisowe i bawi się w sklepie. Jak sama nazwa mówi to menu jest dla serwisantów więc efektem zabawy laika może być to że np. literka N jest rozmyta.
Dlatego dla mnie liczy sie opinia użytkowników. Nie czytałem nigdzie w sieci że ten model Samsunga jest masowo zwracany więc przypuszczam że opisywane wady są jednostkowe lub są efektem zabawy w domowym zaciszu menu serwisowym[/quote]

tylko że ten TV był bez pilota :D;) ..... można było operować tylko dzięki klawiszom na dole obudowy.. tak samo inne TV nie miały pilotów i jakos obsługa nie chciał ich przynieść.
TYLKO NIEKTóRE MIAłY NA TAKIM PLASTIKOWYM DRUCI PILOTY...ale to te z górnej półki.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post do wykasowania Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego @telemaniak,

przykro, że tak szybko oceniłeś ten TV i tak niesprawiedliwie.
Gwarantuję Ci, że geometria jest łatwa do ustawienia i żadna linia już nie będzie krzywa, to po pierwsze,
dla Ciebie i dla mnie te dodatkowe 2,3-4 koła zł to pikuś może, ale dla wielu ludzi już nie, to po drugie,
nieostre litery na bokach ekranu przy rozciągniętym sygnale PAL w trybie 16:9 to normalne, przełącz PAL na tryb 4:3 z czarnymi pasami po bokach i już wszystko jest ostre, to po trzecie,
a po czwarte:
za 999 zł masz 32 calowy TV HD READY, w kieszeni zostaje kilka tysiaczków,
jest wejście HDMI i component, przyjmuje sygnał 1080i i 720p, a po podaniu takich sygnałów obraz się robi rewelacyjnie ostry i bardzo dobry,
masz 2 tunery, a zatem funkcje PaP i PinP,
100 Hz,
zero smużenia, zero kątów,
czarny jest czarny,
zero posteryzacji, zero pixelozy, przejaskrawionych kolorów,
dźwięk SRS Trusurround.
I po piąte, żaden LCD 32 cale, nawet te nowe 100 Hz, za 4-5 tysięcy, nie wyświetli Ci tak sygnału PAL z kablówki, satelity, jak ten TV.

Za kilka lat kupisz sobie ten super hiper płaski 32 cali (dzisiaj za 4 tysiące) też za 999 zł w promocji, ale wtedy PALu już nie będzie, tylko HD, wtedy to ma sens.
Dzisiaj ten Samsung za 999 zł to wygrana na loterii, bo 3 miesiące temu był za 2500 zł.

P.S. Znam ten TV na wylot, bo właśnie za 999 zł kupiłem go w piątek moim rodzicom i znam jego możliwości po kalibracji i przy dobrej jakości sygnale z satelity i odtwarzacza DVD ze skalerem do 1080i.
To zupełnie inny TV, niż ten rozstrojony w sklepie, z rozciągniętym PALem, niewyregulowaną geometrią i przede wszystkim, ze słabym sygnałem z rozdzielacza sklepowej kablówki, na który rzuciłeś okiem i potępiłeś. A wiesz jak to jest z "testowaniem" TV w sklepie ?

Pozdrowienia Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
peterka1000, chwaląc się swoim "profesjonalizmem" w rzeczywistości udowadniasz jak mało profesjonalny jesteś. Również ton Twoich wypowiedzi ma bardzo niewiele wspólnego z profesjonalizmem.
Jeśli o moją opinię na temat tego telewizora chodzi, a kupiłem go w piątek do sypialni. To uważam że nie tylko w tej klasie cenowej, ale i o 1000zł wyżej nie da się kupić nic nawet zbliżonego jakością do tego sprzętu.
Ustawienie geometrii przy użyciu odpowiednich narzędzi zajęło mi 10 minut, następnie korygowałem ją 2 razy po testach z innymi trybami oraz źródłami.
By osiągnąć doskonały poziom trzeba będzie jeszcze się tym pobawić parę razy przy oglądaniu różnego rodzaju obrazów z różnych źródeł.
Jednak faktem jest że ten CRT to całkowicie inna bańka niż w poprzednim modelu w którym prawidłowej geometrii nie udawało się ustawić, zachowywał się jak tani monitor komputerowy firmy LG który miałem nieprzyjemność kiedyś mieć.
Porównującym ten telewizor do wyświetlaczy za 5000zł pozostaje mi tylko polecić zmianę lekarza.
Panowie, mamy tu do czynienia z przyzwoitym trzydziestodwucalowym panoramicznym wyświetlaczem HD z rewelacyjną czernią i genialnym SD w cenie 999zł. Tyle kosztuje iPOD. Za tyle nie można mieć gównianego Mirai 20 cali z Lidla...

Dla tych którzy się nie zdecydowali, nadal można go kupić za 1450zł. I również jest wart tych pieniędzy. Ba, nie kupił bym żadnego LCD poniżej 3000zł mając do wyboru ten TV. Edytowane przez Yuiren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam ten telewizor od piatku i jestem bardzo zadowolony. Film na dvd przez component lepiej sie oglada niż na nie jednym lcd. Oczywiscie ma tez wady czyli tą geometrie, ale to podobno można ustawić. Tylko jak to zrobić? Robienie tego na wlasna reke grozi utrata gwarancji? Mam nadzieje ze moga przyjechac z serwisu samsunga i to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='57229' date='26.08.2007, 00:40 ']kolego @telemaniak,

przykro, że tak szybko oceniłeś ten TV i tak niesprawiedliwie.
Gwarantuję Ci, że geometria jest łatwa do ustawienia i żadna linia już nie będzie krzywa, to po pierwsze,
dla Ciebie i dla mnie te dodatkowe 2,3-4 koła zł to pikuś może, ale dla wielu ludzi już nie, to po drugie,
nieostre litery na bokach ekranu przy rozciągniętym sygnale PAL w trybie 16:9 to normalne, przełącz PAL na tryb 4:3 z czarnymi pasami po bokach i już wszystko jest ostre, to po trzecie,
a po czwarte:
za 999 zł masz 32 calowy TV HD READY, w kieszeni zostaje kilka tysiaczków,
jest wejście HDMI i component, przyjmuje sygnał 1080i i 720p, a po podaniu takich sygnałów obraz się robi rewelacyjnie ostry i bardzo dobry,
masz 2 tunery, a zatem funkcje PaP i PinP,
100 Hz,
zero smużenia, zero kątów,
czarny jest czarny,
zero posteryzacji, zero pixelozy, przejaskrawionych kolorów,
dźwięk SRS Trusurround.
I po piąte, żaden LCD 32 cale, nawet te nowe 100 Hz, za 4-5 tysięcy, nie wyświetli Ci tak sygnału PAL z kablówki, satelity, jak ten TV.

Za kilka lat kupisz sobie ten super hiper płaski 32 cali (dzisiaj za 4 tysiące) też za 999 zł w promocji, ale wtedy PALu już nie będzie, tylko HD, wtedy to ma sens.
Dzisiaj ten Samsung za 999 zł to wygrana na loterii, bo 3 miesiące temu był za 2500 zł.

P.S. Znam ten TV na wylot, bo właśnie za 999 zł kupiłem go w piątek moim rodzicom i znam jego możliwości po kalibracji i przy dobrej jakości sygnale z satelity i odtwarzacza DVD ze skalerem do 1080i.
To zupełnie inny TV, niż ten rozstrojony w sklepie, z rozciągniętym PALem, niewyregulowaną geometrią i przede wszystkim, ze słabym sygnałem z rozdzielacza sklepowej kablówki, na który rzuciłeś okiem i potępiłeś. A wiesz jak to jest z "testowaniem" TV w sklepie ?

Pozdrowienia[/quote]

więc tak: na wszystkich TV obraz był rozciągnięty do formatu 16/9 i TYLKO NA SAMSUNGU litery nie były ostre. Czy kupując TV za 999 czy za 1450 SAM MUSZĘ (!) sobie kalibrować ekran??? NIE, jeżeli za coś płace to chyba to coś powinno być sprawne, dla mnie ten pseudo TV był jakości "giełdy elektronicznej z 3 ręki"
Większość osób które kupiły ten TV nie ma pojęcia co zrobić z tą kalibracja(czyt. post wyżej) a kupiły go tylko po to by mieć 16/9 lub bo jest OKAZJA w MM, a nie dla wyjścia HDMI i HD telewizji... bez przesady. Pokaz mi też osoby które uzbierały na ten TV i teraz kupią sobie DVD z wyjsciem HDMI za 400-500 zł. :) takie osoby maja DVD bo było tanie i kropka.
dla mnie 2-3tyś to tez troszkę kasy ale wolę się wstrzymać niż żałować że mam badziewny telewizorek z HD Ready.

i dziwna rzecz: tyle osób chciałoby mieć HDTV w domu a tych samsungów jakoś nie wykupili..... może wolą sprawny sprzęt? a może wiedzą że chytry traci dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='telemaniak' post='57285' date='26.08.2007, 23:03 ']więc tak: na wszystkich TV obraz był rozciągnięty do formatu 16/9 i TYLKO NA SAMSUNGU litery nie były ostre. Czy kupując TV za 999 czy za 1450 SAM MUSZĘ (!) sobie kalibrować ekran??? NIE, jeżeli za coś płace to chyba to coś powinno być sprawne, dla mnie ten pseudo TV był jakości "giełdy elektronicznej z 3 ręki"
Większość osób które kupiły ten TV nie ma pojęcia co zrobić z tą kalibracja(czyt. post wyżej) a kupiły go tylko po to by mieć 16/9 lub bo jest OKAZJA w MM, a nie dla wyjścia HDMI i HD telewizji... bez przesady. Pokaz mi też osoby które uzbierały na ten TV i teraz kupią sobie DVD z wyjsciem HDMI za 400-500 zł. :lol: takie osoby maja DVD bo było tanie i kropka.
dla mnie 2-3tyś to tez troszkę kasy ale wolę się wstrzymać niż żałować że mam badziewny telewizorek z HD Ready.

i dziwna rzecz: tyle osób chciałoby mieć HDTV w domu a tych samsungów jakoś nie wykupili..... może wolą sprawny sprzęt? a może wiedzą że chytry traci dwa razy[/quote]

W Warszawie, w MM na Ostrobramskiej poszły w 10 minut, a w MM w Markach poszły w godzinę, tam kupiłem, udało mi się przedostatnią sztukę wziąć.
Jak podłączyłem w domu u rodziców kablem HDMI do DVD Sony RDR-HX1010 ze scalerem do 1080i, to z DVD anamorficznego poszło miodzio, aż się micha sama uśmiechała,
podobnie bardzo dobrze SD z satelity z CP.
Kupiłem ten TV w prezencie rodzicom i nie żałuję, jest super i lepszy niż wszystkie LCD w tym rozmiarze (oczywiście mam na myśli lepszy w SD, żeby nie było wątpliwości), a i oprócz tylko nienajlepszej geometrii, w HD też świetny. No i bije na głowę wszystkie LCD-ki pod względem smużenia, czerni, kątów i odbioru w SD.
P.S. Nie mówiłem o grzebaniu w menu serwisowym, pisząc o kalibracji, tylko o prostowaniu obrazu za pomocą menu zwykłego, wystarczy wziąć instrukcję do ręki.
No ale Tobie wystarczyła krzywa linia i nieostre litery z boku, żeby stwierdzić, że to pseudo TV.....
pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
skuszony promocją w MM kupiłem omawiany telewizor WS32Z419P.
Niestety jestem całkowicie zawiedziony jakością obrazu a szczególnie przy sygnale z naziemnej TV.
Obraz malowany jest plamami. Geometria jest nie do zaakceptowania bo rzucają sie w oczy zniekształcenia przy zwyklym oglądaniu nie mówiąć już o sygnałach testowcyh.
Widać zakrzywienia i fale. Widoczne są zakrzywienia na rogach oraz poziome zafalowania obrazu szczególnie przy krawędziach górnej i dolnej. Sytacja pogarsza się dramatycznie przy słabszych sygnałach, dramatycznie wzrasta zaszumienie obrazu a załączenie funkcji poprawy czułości LNA niczego nie wnosi - odnosi się wrażenie że tej funkcji wogóle nie ma a została jednynie opcja w menu. Również załączenie cyfrowej redukcji szumów obrazu niczego nie wnosi i znowu można odnieśc wrażenie, że funkcji tej nie ma a tylko zapomniano ją usnąć z menu :-D

Nieco lepiej przedstawia sie jakośc obrazu z DVD podłączonego poprzez SCART (EURO) czy wejście Component. Obraz faktycznie jest żywszy, brak tez jest rzucajacych się w oczy błędów cyfrowego przetwarzania sygnału. Oczywiście błędy geometri są nadal te same jednakże jakoś mniej rażące chyba ze wzgledu na większą czystość i soczystość kolorów.

Chciałem jeszcze przetestować ustawienia w trybie serwisowym jednakże nie potrafie do niego wejść pomimo stosowaia się do wskazówek przedmówców.
Prosiłbym zatem wyjaśnić łopatologicznie jak udało wejść się wam do trybu serwisowego :lol:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznaje się, że całego wątka nie przeczytałem, ale zauważyłem, że omawiacie telewizor Samsung WS-32Z4[b]0[/b]9P a w MM był Samsung WS-32Z4[b]1[/b]9P.
Nie wiem czy to jakaś rożnica, ale ceny tego pierwszego zaczynają się w necie od 2199 zł a tego drugiego od 1675 zł (w MM kosztował przed obniżką 1499 zł).

Z drugiej strony z opisu na ich stronie to niczym się nie różnią:
[url="http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/ws_32z419p.asp"]http://www.samsung.com/pl/products/televis.../ws_32z419p.asp[/url]
[url="http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/ws_32z409p.asp"]http://www.samsung.com/pl/products/televis.../ws_32z409p.asp[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest gdzieś osiągalna jakaś tabela MENU SERVISOWEGO do tego telewizora według której można by było ustawić ( poprawić ) geometrię itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze ci nie grzebać w meni serwisowym gdy telewizor jest na gwarancji grozi to utratą gwarancji lepiej zadzwonić do serwisu, ja tak zrobiłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='eaz' post='57303' date='27.08.2007, 09:54 ']Witam,
skuszony promocją w MM kupiłem omawiany telewizor WS32Z419P.
Niestety jestem całkowicie zawiedziony jakością obrazu a szczególnie przy sygnale z naziemnej TV.
Obraz malowany jest plamami. Geometria jest nie do zaakceptowania bo rzucają sie w oczy zniekształcenia przy zwyklym oglądaniu nie mówiąć już o sygnałach testowcyh.
Widać zakrzywienia i fale. Widoczne są zakrzywienia na rogach oraz poziome zafalowania obrazu szczególnie przy krawędziach górnej i dolnej. Sytacja pogarsza się dramatycznie przy słabszych sygnałach, dramatycznie wzrasta zaszumienie obrazu a załączenie funkcji poprawy czułości LNA niczego nie wnosi - odnosi się wrażenie że tej funkcji wogóle nie ma a została jednynie opcja w menu. Również załączenie cyfrowej redukcji szumów obrazu niczego nie wnosi i znowu można odnieśc wrażenie, że funkcji tej nie ma a tylko zapomniano ją usnąć z menu :-D

Nieco lepiej przedstawia sie jakośc obrazu z DVD podłączonego poprzez SCART (EURO) czy wejście Component. Obraz faktycznie jest żywszy, brak tez jest rzucajacych się w oczy błędów cyfrowego przetwarzania sygnału. Oczywiście błędy geometri są nadal te same jednakże jakoś mniej rażące chyba ze wzgledu na większą czystość i soczystość kolorów.

Chciałem jeszcze przetestować ustawienia w trybie serwisowym jednakże nie potrafie do niego wejść pomimo stosowaia się do wskazówek przedmówców.
Prosiłbym zatem wyjaśnić łopatologicznie jak udało wejść się wam do trybu serwisowego :lol:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.[/quote]


ciekaw jestem, jak wyglądałoby porównanie w domu (nie w sklepie) "side by side", gdybyś obok postawił jakiś 32 calowy LCD, np. taki do 3000 zł....

z drugiej strony w MM masz prawo w ciągu 7 dni oddać ten telewizor, jeśli Ci nie odpowiada, tylko się nie spóźnij !!!

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='eaz' post='57303' date='27.08.2007, 09:54 ']Witam,
skuszony promocją w MM kupiłem omawiany telewizor WS32Z419P.
Niestety jestem całkowicie zawiedziony jakością obrazu a szczególnie przy sygnale z naziemnej TV.
Obraz malowany jest plamami. Geometria jest nie do zaakceptowania bo rzucają sie w oczy zniekształcenia przy zwyklym oglądaniu nie mówiąć już o sygnałach testowcyh.
Widać zakrzywienia i fale. Widoczne są zakrzywienia na rogach oraz poziome zafalowania obrazu szczególnie przy krawędziach górnej i dolnej. Sytacja pogarsza się dramatycznie przy słabszych sygnałach, dramatycznie wzrasta zaszumienie obrazu a załączenie funkcji poprawy czułości LNA niczego nie wnosi - odnosi się wrażenie że tej funkcji wogóle nie ma a została jednynie opcja w menu. Również załączenie cyfrowej redukcji szumów obrazu niczego nie wnosi i znowu można odnieśc wrażenie, że funkcji tej nie ma a tylko zapomniano ją usnąć z menu :-D

Nieco lepiej przedstawia sie jakośc obrazu z DVD podłączonego poprzez SCART (EURO) czy wejście Component. Obraz faktycznie jest żywszy, brak tez jest rzucajacych się w oczy błędów cyfrowego przetwarzania sygnału. Oczywiście błędy geometri są nadal te same jednakże jakoś mniej rażące chyba ze wzgledu na większą czystość i soczystość kolorów.

Chciałem jeszcze przetestować ustawienia w trybie serwisowym jednakże nie potrafie do niego wejść pomimo stosowaia się do wskazówek przedmówców.
Prosiłbym zatem wyjaśnić łopatologicznie jak udało wejść się wam do trybu serwisowego :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.[/quote]


ee tam narzekasz, jak @AreckiW - napisał że Tv wart jest tej kasy to siadaj przed TV i piej z zachwytu.. :lol::P a może ustaw w menu przyciąganie ziemskie to ci się poprawi geometria, tak jak u @AreckiW - tak wyczytałem z jego odpowiedzi na mój post .

miłego oglądania B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='telemaniak' post='57323' date='27.08.2007, 13:24 ']ee tam narzekasz, jak @AreckiW - napisał że Tv wart jest tej kasy to siadaj przed TV i piej z zachwytu.. :lol::P a może ustaw w menu przyciąganie ziemskie to ci się poprawi geometria, tak jak u @AreckiW - tak wyczytałem z jego odpowiedzi na mój post .

miłego oglądania B)[/quote]


Panowie, dajcie spokój :)
każdy wybiera TV dla siebie, więc jak się komuś coś tam nie podoba w danym TV, to przecież można sobie odpuścić i poszukać coś innego, co zadowoli indywidualne gusta,
ja tylko nie mogę zaakceptować takiego sposobu oceniania telewizora, przechodząc w sklepie obok...
A co do tego co napisał kolega @telemaniak wyżej, dokładnie o to mi chodziło...

pozdrawiam

P.S. IMHO TV wart swojej ceny, nawet tej wyjściowej 2600 czy 2999 zł na stronie Samsunga, a za 999 zł to wygrana na loterii.
P.S.2 Moi rodzice pieją z zachwytu... :) Przy okazji zrobię zdjęcia (nie jak pieją, tylko temu telewizoru...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na zdjęcia. niekt tu do nikogo nie skacze z nożami, to tylko takie przekomażanie by udowodnić że ma się racje. proszę nie miec za złe, że mam taki gust. pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pomimo mojej krytyki tego tv , przejazdem znalazłem sie w MM i kupiłem jako trzeci dodatkowy telewizor do domu . Pomyslałem sobie niech strace te 999 zł nie kasa. Mam go w domu , podłaczyłem do dreamboxa i oczywiście do tunera Nki . Moje spostrzezenia tak na spokojnie tego tv są następujące : O dziwo mój egzemplarz ma geometrie o ironio prawie wzorową , a tak się o nią bałem :lol: . Niestety ale jak sie okazało inne jego wady mnie wnerwiaja . Telewizor niestety nawet na kanale Discovery HD nie ma ostrości jaka powinien mieć . Nie mówiac juz o obrazie na kanałach SD . , a brak 100 HZ na materiale HD jak i innych kanałach przy połaczeniu przez kabel Component czy HDMI poprostu powoduje łzawienie oczków . Nie wgłebiałem sie jeszce w instrukcje ani w tryb serwisowy ale mam pytanei do tych co maja ten tv dłuzej. Pisze ze moze on wyswietlic obraz 1080 i w 60 hz. I nie wiem czy to sie da jakoś włączyć , czy ten tryb dotyczy poprosty sygnału w NTSC ? Wygląd tego tv jak i pilota pierwsza klasa . Jak nie zniose tych 50 hz i dalej tak oczy beda łzawiły to chetnei odsprzedam ten tv za 1300 zł . Dwa lata gwarancji . A sam pozostane przy SONY KDL 32 d3000 i moim 1,5 rocznym THomsonie 29 cali , ktory gra o klase lepiej na kanałach sd i w 100 hz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...