Skocz do zawartości
piotr_pomierski

fanart z filmweb oraz z lokalnego dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdwcznie, posiadam od dłuższego czasu xbmc na linuxie ubuntu9.10 i jestem zadowolony wszystko fajnie śmiga biblioteka filmów wynosi ponad 500 pozycji i jak wsponiałem działa fajnie ale ostatnio musiałem dołożyc dodatkowy dysk i zrobiłem reorganizacje folderów z filmami. Problem pojawił się w samym xbmc podczas dodawania od nowa wszystkich pozycji tzn. system ściąga wszystkie opisy oraz okładki ale nie ściąga fanartów może ktoś wie jak zrobic by te fanarty pobierały się z netu? jest również opcja ręcznego dodawania fanart ale na xbmc 9.11 nie pobiera z netu jest tylko możliwośc ręcznego wybierania z dysku lub brak fanart. To jeszcze jedno pytanie gdzie w necie mogę znaleśc takie fajne fanarty do fimów? to chociaż bym sobie wgrał na dys i ręcznie ustawił wiadomo że przy 500 pozycjach to troche roboty ale jak nie idzie z netu to trzeba by to tak rozwiązac.

Dzięki za pomoc i czekam na jakąś podpowiedz

Edytowane przez piotr_pomierski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dużo lepszym "skrobakiem" jest fdb.pl. Filmweb.pl ma problemy ze ściąganiem "fanartów". Więc na początek proponuję zmianę skrobaka. Mimo wszystko będziesz miał problemy ze ściągnięciem obrazów do polskich filmów. W tej sytuacji najłatwiejszym sposobem jest uruchomienie wyszukiwarki graficznej google. Ponadto proponuję również:

http://www.themoviedb.org/movie

http://www.thetvdb.com

oraz ten dział na forum XBMC

http://forum.xbmc.org/forumdisplay.php?f=71

Edytowane przez kurani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za linki już wszystkie fanarty zrobilem do filmów ale co do filmweb i fdb to fdb ma gorszej jakości okładki do filmów. Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzięki za linki już wszystkie fanarty zrobilem do filmów ale co do filmweb i fdb to fdb ma gorszej jakości okładki do filmów. Dzięki i pozdrawiam

Czy XBMC pobiera Panu okładki w wysokiej rozdzielczości z filmweb ?, jeśli tak to podzieli się Pan jak ustawić program żeby pobierał w wysokiej rozdzielczości bo u mnie pobiera w niskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy XBMC pobiera Panu okładki w wysokiej rozdzielczości z filmweb ?, jeśli tak to podzieli się Pan jak ustawić program żeby pobierał w wysokiej rozdzielczości bo u mnie pobiera w niskiej i nie wiem jak ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca rozumiem pytanie ale spróbuję pomóc

tak po kolei

1.gdy określasz zawartość folderu i wybierasz źródło informacji - na dole po lewej stronie jest przycisk "ustawienia"

okladka4.jpg

2.ustawiasz "wysoka jakość okładki" i wtedy zamiast tego małego obrazka xbmc pozbiera linki do wszystkich plakatów w max rozdzielczości

okladka3.jpg

3.xbmc zapisze pierwszy dostępny pakat - reszta będzie dostępna pod przyciskiem "pobierz ikonę"

okladka1.jpg

4. i to są dostępne okładki w źródłowej rozdzielczości

okladka2.jpg

teraz druga część twojego pytania

xbmc zapisuje okładki lokalnie na dysku - domyślnie w ilości piksli 512x512 = 262144

wszelkie zmiany wartości domyślnych możesz zmienić tworząc plik "advancedsettings.xml" w folderze "\UserData\"

za keszowaną rozdzielczość miniaturek odpowiada ustawienie <thumbsize>

opis na manualu

pozdr. smuto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za poradnik, pomogło teraz wszystkie plakaty są w wysokiej rozdzielczości, nie zauważyłem tej opcji "ustawienia--> wysoka jakość okładki" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...